آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فیبر های مدار چاپی طراحی شده توسط اتو و چاپگر لیزری

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
سلام استاد jfrras
توی بعضی طراحی هاتون قسمت خالی فیبر رو به زمین اختصاص دادید . می خواستم بدونم این امکان توی نرم افزار پروتئوس هم هست ؟

سلام دوست عزیزم
زمین کردن مدار بخاطر نویز می باشد. نرم افزار پروتئوس برای طراحی حرفه ای PCB نیست .بخاطر این احتمالا این امکانات رو نداره.بازم دوستانی که با این نرم افزار کار کردند نظر بدند.!!

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
ممنون از اقای jfrras که جواب دادید
راه حلشو پیدا کردم گفتم اینجا قرار بدم شاید بدرد کسی بخوره .
از منوی tools گزینه power plane generator بعد جلوی net: یه گزینه داره که اونو روی gnd=power قرار میدیم تمام

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام
جناب kavosh83 تو همین تایپیک گفتن مداراتشون رو با شارلاک عایق میکنن . دوستان اگه میشه بگید این شارلاک چیه ؟
در کل چند تا سوال درباره عایق کردن دارم (با هزینه کم) .
روغن جلا برای عایق کردن مناسبه ؟
اسپری کلر به تنهایی از برد و اتصالات محافظت میکنه یا باید بعد از اون رنگ بپاشیم ؟
بهترین روش با هزینه کم چیه ؟

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین
سلام
جناب kavosh83 تو همین تایپیک گفتن مداراتشون رو با شارلاک عایق میکنن . دوستان اگه میشه بگید این شارلاک چیه ؟
در کل چند تا سوال درباره عایق کردن دارم (با هزینه کم) .
روغن جلا برای عایق کردن مناسبه ؟
اسپری کلر به تنهایی از برد و اتصالات محافظت میکنه یا باید بعد از اون رنگ بپاشیم ؟
بهترین روش با هزینه کم چیه ؟
سلام
شارلاک همان ماده ایی است که سیم پیچهای موتور بعداز سیم پیچی برای محکم شدن و ضد آب شدن سیمپیچها ازش استفاده میکنند معمولا توی ظرف های یک لیتری فروخته میشه که باید با درصدی از حلال مثل بنزین رقیقتر بشه ،احتمالا میتونید از رنگ فروشیها هم تهیه کنید -روغن جلا هم خوبه اما دوام و استحکامش کمتر از شارلاکه
.شاید همین شارلاک کم هزینه تر و مطمئن تر از روشهای دیگه باشه ولی بهترین عایق کننده استاندارد مدارات چاپی فکر کنم اسپری پلاستیک هفتاد باشه.البته بعداز مواد پلیستری حجیم که برای عایق کردن بردهای لباسشویی بکار میبرند.

آخرین ویرایش:

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
با سلام خدمت تمامی اساتید و دوستان گرامی
بردهای مدار چاپی که توسط کارخانه جات تولید میشن لایه های عایقی به رنگ سبز قرمز یا آبی دارند میشه بگید این مواد رو از کجا میشه تهیه کرد و اینکه دوستانی که اینقدر جالب مدار چاپی رو طراحی میکنن و میسازند چرا از این مواد برای عایق کرده برداشون و صد البته زیبا شدن بیشتر برد استفاده نمیکنن ؟

PoisoN

کاربر
2013-02-09
71
271
با اجازه دوستان و جناب jfrras
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

بالا