آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

فیبر های مدار چاپی طراحی شده توسط اتو و چاپگر لیزری

2elyas

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-01-30
387
1,539
سلام دوستان عزیز

این هم چند تا عکس از مدار فرستنده 300 میلی وات کم قدرت با سینتی سایزر .طبق درخواست دوست عزیزم آقای sovietiran آپلود گردید.

قسمت فرستنده با منبع تغذیه

مشاهده فایل‌پیوست 57570

نمایی از پشت فیبر برای مدارات رادیویی که برای نویز کم اکثر قسمتهای pcb زمین شده

مشاهده فایل‌پیوست 57571

اینهم برای اینکه نویز روی قطعات تاثیر نذاره
مشاهده فایل‌پیوست 57574

مشاهده فایل‌پیوست 57575

قسمت میکروکنترولر و سینتی سایزر

مشاهده فایل‌پیوست 57572

hidden content may not be quoted

موفق باشید.
سلام استاد عزیز میشه راجع به این مدار یه کم بیشتر توضیح بدین؟ آیا این فرستنده ثبات فرکانسی داره منظورم اینه که به هیچ وجه از روی فرکانس خارج نمیشه؟ممنون میشم یه کم توضیح بدین.با سپاس

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,096
74,083
48
ایران
سلام استاد عزیز میشه راجع به این مدار یه کم بیشتر توضیح بدین؟ آیا این فرستنده ثبات فرکانسی داره منظورم اینه که به هیچ وجه از روی فرکانس خارج نمیشه؟ممنون میشم یه کم توضیح بدین.با سپاس

سلام دوست عزیز

عملکرد این مدار بصورتی است که اوسیلاتور که از سیم پیچ و دیود واریکاپ یا دیود خازنی تشکیل شده یه نمونه ای ازش به آی سی قفل کننده فرکانس یا به اصطلاح PLL میره .چون قبلا با میکرو مقدار فرکانس مورد نظر رو بهش دادیم و یک نمونه هم از اوسیلاتور میگیره مقایسه میکنه این عمل طی چند میکرو ثانیه انجام میشه .طوری فرکانس رو در جای معین نگه میداره که اصلا قطع و وصل نمیشه .

ثبات فرکانسی مثل کریستال ولی با محدوده تغییر بالا حدود 20 مگا هرتز با یک اوسیلاتور . حتی اگه ولتاژ تغذیه کم و زیاد بشه هم فرکانس ثابت می مونه.

موفق باشید.

2elyas

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-01-30
387
1,539
سلام دوست عزیز

عملکرد این مدار بصورتی است که اوسیلاتور که از سیم پیچ و دیود واریکاپ یا دیود خازنی تشکیل شده یه نمونه ای ازش به آی سی قفل کننده فرکانس یا به اصطلاح PLL میره .چون قبلا با میکرو مقدار فرکانس مورد نظر رو بهش دادیم و یک نمونه هم از اوسیلاتور میگیره مقایسه میکنه این عمل طی چند میکرو ثانیه انجام میشه .طوری فرکانس رو در جای معین نگه میداره که اصلا قطع و وصل نمیشه .

ثبات فرکانسی مثل کریستال ولی با محدوده تغییر بالا حدود 20 مگا هرتز با یک اوسیلاتور . حتی اگه ولتاژ تغذیه کم و زیاد بشه هم فرکانس ثابت می مونه.

موفق باشید.

جدا خسته نباشید استاد .حالا میشه یه مدار بذارین که محدوده فرکانسیش بین 220 تا 260 مگاهرتز باشه البته با سینتی سایزر و ثبات بسیار بالا ؟و آیا میشه قسمت سینتی سایزر تغییرات رو به اندازه یک دهم یک دهم مگا هرتز انجام بده ؟ببینید استاد من یه فرستنده کوچیک دارم که اسیلاتورش یه کریستاله میخوام بجای کریستال از یه سینتی سایزر توی این مدار استفاده کنم که تغییراتش همونطور که گفتم یک دهم مگاهرتز باشه وثبات بسیار بالایی داشته باشه محدودشم عرض کردم.حالا آیا میشه تو مداریکه با کریستال طراحی شده از سینتی سایزر استفاده کرد یا نه اگه میشه یه مدار سینتی سایزر که قابلیتهای بالا رو داشته باشه برای بنده بذارین با کمال تشکر از جنابعالی .بازم سپاس و خسته نباشید خدمت شما استاد و دوست عزیز:32000000:

ip_4001

کاربر
2007-05-11
161
781
شیراز
باسمه تعالی
با سلام
من میخام یک مدار دو طرفه را روی یک فیبر دو طرفه چاپ کنم
چی کار کنم وقتی یک طرف چاپ زدم برای چاپ طرف دوم "طرف اول که روی فیبر چاپ شده خراب نشده
لطفا راهنمایی کنید

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,096
74,083
48
ایران
باسمه تعالی
با سلام
من میخام یک مدار دو طرفه را روی یک فیبر دو طرفه چاپ کنم
چی کار کنم وقتی یک طرف چاپ زدم برای چاپ طرف دوم "طرف اول که روی فیبر چاپ شده خراب نشده
لطفا راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز

یه خورده دقت میخاد زیاد مشکل نیست !!!!

ابتدا قسمتی که می خوای چاپ کنی اتو کن بعد کاغذ رو ازش جدا کن قبل از اسید کاری طرفی که بعدا میخوای چاپ کنی با اسپری رنگ شفاف یا کلر روش کاملا بپوشون بعد از خشک شدن رنگ . بنداز
داخل اسید بعد از اینکه مداری که زدی توسط اسید خورده و آماده شد از اسید در بیار و با تینر دوطرف رو بشور تا رنگ هم پاک بشه
.بعد دو سه تا سوراخ که دو طرف رو به هم ارتباط میده رو سوراخ کن
[hide]بعد کاغذ طرف دیگر که رنگ کرده بودی رو با دقت اینکه دو روی فیبر و پایه ها درست در بیاند بچسبون و بعداز اتو کاری و قبل از اسید کاری حالا طرفی که قبلا اسید کاری شده را رنگ بزن تا اسید نتونه اون قسمت رو بخوره. بعد بنداز تو اسید تا اماده بشه .[/hide]

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,076
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
آقای رسولی ببخشید که زحمت میدم اگه امکانش باشه این PCB رابر عکس کنید تا مدار چاپی را چک کنم با تشکر از لطف شما

پیوست‌ها

• 57.6 کیلوبایت بازدیدها: 54

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,096
74,083
48
ایران
سلام
آقای رسولی اگه امکانش باشه این PCB را با اندازه ای که روش نوشته شده تطبیق دهید با تشکر

سلام جناب شمس

بفرمائید این هم اوامر شما :

یه خورده مدارت رو دستکاری کردم منظورم پین ها و خط هاست.چک کن ببین خوبه.

پیوست‌ها

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
جناب رسولی واقعا گل کاشتید
خیلی ممنون بابت اطلاعاتی که قرار دادید
انشالله همیشه سالم و سلامت باشید
و موفق
اشنایی با افرادی همانند شما جز یکی از محبت های الهی است
ادم های خوش قلبی همانند شما تو این دنیا کم پیدا میشند.

بالا