آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فیبر های مدار چاپی طراحی شده توسط اتو و چاپگر لیزری

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,030
اصفهان
سلام استاد اصفهانی عزیز

برای برش فیبر های معمولی با خطکش فلزی و تیغ موکت بر . البته با پشتش. برای استخوانی ها از فرز انگشتی با سنگ برش استفاده میکنم . یه خورده سخته .

سلام
جناب رسولی عزیز
امروز با تیغ موکت بر یک تکه فیبر را برش دادم ، دیدم کمی دردسر دارد ، فیبر های فایبرگلاس ، پیش کش ، از این روش نمیتوان استفاده کرد
پیشنهاد میکنم با توجه به حجم زیاد کار شما یک دستگاه ورق بر مانند من خریداری کنید و سرعت و نیز کیفیت برش ها را بالاتر ببرید

پیوست‌ها

• 149.5 کیلوبایت بازدیدها: 395

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
سلام استاد اصفهانی عزیز

برای برش فیبر های معمولی با خطکش فلزی و تیغ موکت بر . البته با پشتش. برای استخوانی ها از فرز انگشتی با سنگ برش استفاده میکنم . یه خورده سخته .

با سلام به دوستان
من هم برای بریدن فیبرهای معمولی قبلا از تیغ موکت بر استفاده میکردم اما وسیله جدید راحتتر میبره و ان هم یک کارد اشپزخانه میوه خوری که لبه ان دندانه دار (رنده ای) است استفاده میکنم سرعت و تمیزی کار خیلی زیاد میشود لطفا امتحان کنید و نتیجه را ببینید

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,086
48
ایران
سلام دوستان

روشهای شما درسته و راحتتره . من هم با روش خودم راحتترم . میتونم فیبر با ابعاد 50 سانتی رو عرض 30 ثانیه ببرم .روش برش من اینه که از دو طرف خط کشی میکنم بعد با لبه برعکس تیغ از دوطرف حدود 3 یا چهار بار میکشم .ولبه میز میزارم ومثل شیشه برها میشکنم. دیگه بصورت کامل نمیبرم.

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین
سلام اقای jfrras یه سوال داشتم بهتر نیست روی خطهای pcbهمون خطهای مس رو با لحیم کاری لحیم کنیم؟؟اخه شنیدم بعد یه مدت شکلشون بد میشه و رنگ دگه میگیرن هم باعث اتصالات خوب میشن.میخواستم راهنماییم کنین ممنون

با سلام
همینطور میتونید بعد از در اوردن فیبر از اسید و تمیز کردن با یک سمباده نرم روی اون رو تمیز کنید و بایک اسپری کلر روی مدار چاپی بپاشید تا از خطوط مسی محافظت کنه

سلام
من بعداز مونتاژ و تست نهایی مدار با شارلاک اونو عایق میکنم

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
آقای رسولی اگه زحمتی نباشه این PCB را برعکس کنید تا روی فیبر بزنم در ظمن با تلق مدار چاپی چطوری می تونم کار کنم بعد از اتو کردن بزارم سرد بشه بعد از روی فیبر جدا کنم یا تو آب بزارم چطوری میتونم بفهم که اتو کردن دیگه کافیه چون روی تلق حدود 5 دقیقه اتو کردم جوهر پرینتر روی فیبر پخش شده بود و خطها به هم چسبیده بود با تشکر

پیوست‌ها

• 39.2 کیلوبایت بازدیدها: 77

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,086
48
ایران
سلام

آقای شمس این برعکس مدارت . روی طلق یا هرچی میخوای بزنی وقتی داری اتو میکنی رو کاغذ اثر روغنی که از جوهر روی طرفی که اتو میکنی دربیاد. بعد کاغذ را موقعی که اتو میخواد تموم بشه یواش از گوشه بطرف بالا بکش نیازی به آب و سرد شدن نیست. من سر 20 ثانیه در میارم نباید مدت اتو زیاد باشه.

پیوست‌ها

• 214.1 کیلوبایت بازدیدها: 130

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
آقای رسولی دستتون درد نکنه ببخشید که زحمت میدم یک سوال هم داشتم بعد از اینکه طرح را روی فیبر منتقل کردیم و برای جدا کردن کاغذ فیبر را در اب انداختیم بعد از پاک کردن کاغذ از روی فیبر بین خطوط نزدیک مقداری کاغذ باقی می ماند آیا نیازی به پاک کردن این کاغذها هست یا در اسید کاری حل می شود با تشکر

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
سلام
آقای رسولی اگه زحمتی نباشه این PCB را برعکس کنید تا روی فیبر بزنم در ظمن با تلق مدار چاپی چطوری می تونم کار کنم بعد از اتو کردن بزارم سرد بشه بعد از روی فیبر جدا کنم یا تو آب بزارم چطوری میتونم بفهم که اتو کردن دیگه کافیه چون روی تلق حدود 5 دقیقه اتو کردم جوهر پرینتر روی فیبر پخش شده بود و خطها به هم چسبیده بود با تشکر

اقای شمس شما با برنامه فتوشاپ میتونید عکسهاتونو (مدارها ) برعکس کنید و حتی اندازه دقیق اون رو با توجه به پایه های قطعات میزان کنید

بالا