آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فیبر های مدار چاپی طراحی شده توسط اتو و چاپگر لیزری

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
سلام دوست گرامی اگر امکاندارد کمی راهنمائی بفرمائی در مورد چاپ لیزری ممنون میشم من هرکاری کردم مدار چاپ شده روی برگه نتوانستم کامل برگردانمراگر امکان دارد راهنمائی بفرمائید متشکر میشوم

سلام دوست عزیز

آموزش کامل بصورت pdf موجود هست دانلود کنید. [hide]http://www.irantk.ir/attachments/52996d1340072469-pcb-3.rar[/hide]

اگه بازهم توضیح اضافی خواستید من در خدمتم.
موفق باشید.

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
سلام
آقای رسولی نرم افزار کرک شده sprint layout برای طراحی مدار چاپی بدرد می خوره در ظمن اسید و فیبر مدار چاپی از چه مارکی باشه بهتره با تشکر

سلام آقای شمس

بدرد میخوره من به دو علت ازش استفاده نکردم . 1 آپدیت کردنش مشکله 2 ازنظر شرعی چون برای کسب کاره بهتره خریداری بشه ....

فیبر ها خودشون دو نوع هستند: 1 فایبر گلاس 2 استخوانی
برای طراحی مدارات ساده از فیبر معمولی فایبر گلاس که رنگ قهوای دارن استفاده کنید معمولا مارک های که جدیدا اومدند مثل قدیمی ها نیستند . اگه پیدا کردید DS . یا DN بهتر از بقیه بودند .

الان مارک های موجود در بازار :KB , V هستند. فیبرهای استخوانی یا شیشه ای فیبر های خیلی خوبی هستند ولی برای مدار های معمولی به صرفه نیستند. برای مدار های رادیویی خیلی عالی هستند.

اسید هم بهتر اسید مایع با مارک جنرال الکترون استفاده کنید. اسیدهای جامد یا پودری رسوب دارند بنظر من خوب نیستند.
موفق باشید.

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
آقای رسولی ببخشید که مزاحم می شم قیمت اسید و مدار چاپی را نیز لطف کنید ابعاد یک ورق فیبر مدار چاپی چقدر است در ظمن برای سوراخ کردن مدار چاپی از کدام شماره مته ها استفاده کنم قیمت اون دستگاه فریز چقدر است با تشکر

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
سلام
آقای رسولی ببخشید که مزاحم می شم قیمت اسید و مدار چاپی را نیز لطف کنید ابعاد یک ورق فیبر مدار چاپی چقدر است در ظمن برای سوراخ کردن مدار چاپی از کدام شماره مته ها استفاده کنم قیمت اون دستگاه فریز چقدر است با تشکر

سلام
خواهش میکنم.اسید نیم لیتری 1500 قیمت تهران بود الان نمیدونم میتونی با گرم کردن 3 الی 4 بار استفاده کنی. فیبر سانتی 8 الی 10 تومان بود . مونده چقدر بگیری .ابعادش تقریبا 120 در 120 باید باشه.

اون فریز رو 2سال پیش 80 هزار خریدم با کلیه لوازم جانبیش . و معمولا از نوک الماس 0.8 0.9 و 1.0 استفاده میکنم .

موفق باشید.

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
سلام
اینهم از ریزه کاری فیبر دو رومی تونید اندازش رو با ای سی مقایسه کنید .

IMG_2344.jpg
[hide]IMG_2342.jpg
IMG_2343.jpg[/hide]

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
با عرض سلام

جناب رسولی گل
برای برش فیبر ها از چه وسیله ای استفاده میکنید ؟

سلام استاد اصفهانی عزیز

برای برش فیبر های معمولی با خطکش فلزی و تیغ موکت بر . البته با پشتش. برای استخوانی ها از فرز انگشتی با سنگ برش استفاده میکنم . یه خورده سخته .

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
سلام استاد اصفهانی عزیز

برای برش فیبر های معمولی با خطکش فلزی و تیغ موکت بر . البته با پشتش. برای استخوانی ها از فرز انگشتی با سنگ برش استفاده میکنم . یه خورده سخته .
سلام
آفرین به شما
تمیز کار میکنید
روش شما آسان تر از روش من است ، من از ورق بر استفاده میکنم و یک المنت زیر تیغه بسته تا فیبر گرم شود ، ولی سرعت عمل بیشتری دارد

بالا