آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

شارژر اتومات باطری 12ولت خودرو

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با عرض سلام:
:smilie_help:بنده نیاز به مدار شارژر کاملا" اتومات شارژر باطری12ولت خودرو دارم.ممنون میشم اگه کسی مدارش رو داره بزاره.:smilie_help:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با عرض سلام:
:smilie_help:بنده نیاز به مدار شارژر کاملا" اتومات شارژر باطری12ولت خودرو دارم.ممنون میشم اگه کسی مدارش رو داره بزاره.:smilie_help:[/quote
با سلام :
دوست عزيز يكي از بهترين شارژرهاي تجارتي براي كاربردهاي عمومي و اتوماتيك به همراه پي سي بي و.... كه سالهاست ازش استفاده ميشه را تقديم ميكنم اميدوارم كارساز باشه .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 78.2 کیلوبایت بازدیدها: 3,681

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
با تشكر از شما استاد گرامي ايا اين مدار كه خروجي ان 40 تا 60 آمپر است براي باطري موتور سيكلت نيز كه امپر ضعيفتري است نيز به صورت خودكار بعد از شارژ قطع ميكند ممنون
همچنين اگر كمي در مورد مدارتوضيح دهيد ممنون ميشم مثلا كار پتانسيومتر در مدار براي چيست وان را در كجا تنظيم كنيم
ايا براي جريان خروجي است يا ولتاژ خروجي براي قطع اتومات
با تشكر

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با تشكر از شما استاد گرامي ايا اين مدار كه خروجي ان 40 تا 60 آمپر است براي باطري موتور سيكلت نيز كه امپر ضعيفتري است نيز به صورت خودكار بعد از شارژ قطع ميكند ممنون
همچنين اگر كمي در مورد مدارتوضيح دهيد ممنون ميشم مثلا كار پتانسيومتر در مدار براي چيست وان را در كجا تنظيم كنيم
ايا براي جريان خروجي است يا ولتاژ خروجي براي قطع اتومات
با تشكر
با سلام :
دوست عزيز خروجي اين مدار بستگي به قطعات استفاده شده و بخصوص ترانس كاهنده دارد و براي مصارف عمومي طراحي شده چنانكه توان ترانس شما اجازه دهد تا 10 امپر ميتوانيد جريان بكشيد .
پتانسيومتر مدار براي تنظيم دقيق ولتاژ استانه شارژ براي 4/13 ولت مي باشد براي نيل به اين هدف بايد شما باتري خود را تحت شارژ قرار داده و براي يك بار در حالي كه ولتمتر به باتري وصل هست وقتي ولتاژ باتري در حال شارژ به 4/14 ولت رسيد پتانسيومتر را تنظيم كنيد تا جريان شارژ قطع گردد در اين صورت بعد از چند لحظه اي خواهيد ديد كه ولتاژ باتري شما به استاندارد خود (4/13 ) رسيده و شارژ كامل را خواهد داشت .
معمولا براي شارژ يك باتري اتومبيل جريان شارژ را نبايد بيش از 10 امپر بگيريد كه براي صفحات داخلي باتري اسيدي مضر است 60 امپر جريان كل باتري هست كه با همين شارژر بمدت 5 الي 6 ساعت بايد زير جريان بماند تا شارژ كامل شود .
در صورت استفاده براي باتري موتورسيكلت هم مشگلي نخواهيد داشت فقط سريعتر شارژ ميشه كه بايد تنظيم متون بالا را براي بار اول دقت و در مد نظر بگيريد .
براي شارژ باتري هاي خشگ ولتاژ 4/14 را همون 4/13 ولت در نظر بگيريد .
بازم اگر مشگلي داشتيد پيام بزاريد در خدمت هستم .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام :
اين هم يك مدار جالب ديگر كه خودم عملا تست نكردم ولي ارايش مدار و قطعات بكار رفته نشانگر صحت مدار مي باشد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام :
دوست عزيز خروجي اين مدار بستگي به قطعات استفاده شده و بخصوص ترانس كاهنده دارد و براي مصارف عمومي طراحي شده چنانكه توان ترانس شما اجازه دهد تا 10 امپر ميتوانيد جريان بكشيد .
پتانسيومتر مدار براي تنظيم دقيق ولتاژ استانه شارژ براي 4/13 ولت مي باشد براي نيل به اين هدف بايد شما باتري خود را تحت شارژ قرار داده و براي يك بار در حالي كه ولتمتر به باتري وصل هست وقتي ولتاژ باتري در حال شارژ به 4/14 ولت رسيد پتانسيومتر را تنظيم كنيد تا جريان شارژ قطع گردد در اين صورت بعد از چند لحظه اي خواهيد ديد كه ولتاژ باتري شما به استاندارد خود (4/13 ) رسيده و شارژ كامل را خواهد داشت .
معمولا براي شارژ يك باتري اتومبيل جريان شارژ را نبايد بيش از 10 امپر بگيريد كه براي صفحات داخلي باتري اسيدي مضر است 60 امپر جريان كل باتري هست كه با همين شارژر بمدت 5 الي 6 ساعت بايد زير جريان بماند تا شارژ كامل شود .
در صورت استفاده براي باتري موتورسيكلت هم مشگلي نخواهيد داشت فقط سريعتر شارژ ميشه كه بايد تنظيم متون بالا را براي بار اول دقت و در مد نظر بگيريد .
براي شارژ باتري هاي خشگ ولتاژ 4/14 را همون 4/13 ولت در نظر بگيريد .
بازم اگر مشگلي داشتيد پيام بزاريد در خدمت هستم .

ضمن تشکرازشما:
بنده این شارژر رو برای باطری150آمپرمیخام ضمنا"برای آلارم قطع برق هستش یعنی میبایست یکسره به شارژر وصل باشد.آیامناسب هست :dast:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
ضمن تشکرازشما:
بنده این شارژر رو برای باطری150آمپرمیخام ضمنا"برای آلارم قطع برق هستش یعنی میبایست یکسره به شارژر وصل باشد.آیامناسب هست .
با سلام :
دوست عزيز اين مدارات معمولي هستند و مناسب براي كاربرد هاي غير حرفه اي و خانگي و..... البته چنانچه باتري 150 امپري شما ته نكشه (دشارژ كامل نشه ) براي شارژ در زمان طولاني تر - هم ميشه استفاده كرد ولي توصيه نميكنم .
فكر كنم شما بايد مدارات پيچيده تر و حرفه اي تر ي كه براي مصارف ups و برق اضطراري كارگاه ها و ادارات بكار برده ميشه نياز داريد براي مونتاژ و ساخت اينگونه مدارات نياز به مهارت و اطلاعات كاملي هست كه از عهده يك مبتدي خارج است به هر حال من يك نقشه پيچيده از اين تيپ را دارم كه متعاقبا اپلود ميكنم ولي مونتاژ ان توسط فرد بدون مهارت و بدون ابزار كار هاي مجهز امكان پذير نيست . (دقيقا مورد مصرف خود را ذكر كنيد تا در صورت امكان بيشتر در خدمت باشم )
با تشكر .
موفق باشيد .

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
ضمن تشکرازشما:
بنده این شارژر رو برای باطری150آمپرمیخام ضمنا"برای آلارم قطع برق هستش یعنی میبایست یکسره به شارژر وصل باشد.آیامناسب هست .
با سلام :
دوست عزيز اين مدارات معمولي هستند و مناسب براي كاربرد هاي غير حرفه اي و خانگي و..... البته چنانچه باتري 150 امپري شما ته نكشه (دشارژ كامل نشه ) براي شارژ در زمان طولاني تر - هم ميشه استفاده كرد ولي توصيه نميكنم .
فكر كنم شما بايد مدارات پيچيده تر و حرفه اي تر ي كه براي مصارف ups و برق اضطراري كارگاه ها و ادارات بكار برده ميشه نياز داريد براي مونتاژ و ساخت اينگونه مدارات نياز به مهارت و اطلاعات كاملي هست كه از عهده يك مبتدي خارج است به هر حال من يك نقشه پيچيده از اين تيپ را دارم كه متعاقبا اپلود ميكنم ولي مونتاژ ان توسط فرد بدون مهارت و بدون ابزار كار هاي مجهز امكان پذير نيست . (دقيقا مورد مصرف خود را ذكر كنيد تا در صورت امكان بيشتر در خدمت باشم )
با تشكر .
موفق باشيد .

ضمن تشکر از شما استاد محترم:
همان طور که عرض کردم این دستگاه را برای آلارم نیاز دارم یعنی به محض قطع برق آلارم بزند.البته قبلا"شارژر معمولی داشتیم وچون یکسره شارژمیکرد باطری نو را ظرف 3ماه خالی میکرد.:dast:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
ضمن تشکر از شما استاد محترم:
همان طور که عرض کردم این دستگاه را برای آلارم نیاز دارم یعنی به محض قطع برق آلارم بزند.البته قبلا"شارژر معمولی داشتیم وچون یکسره شارژمیکرد باطری نو را ظرف 3ماه خالی میکرد.:dast:
با سلام :
دوست عزيز منظور من : اين چه الارمي هست كه به 150 امپر باتري نياز دارد مگر دستگاه الارم قطع برق چقدر و چند امپر مصرف داره و براي چه مدتي بايد فعال باشه ؟؟؟؟ در خدمتم .
با تشكر .
موفق باشيد .

arya60

کاربر
2008-03-01
12
16
سلام

من میخواستم بدونم که این مدار ها قابلیت این را دارند که همزمان با شارژ ما بتونیم از باطری استفاده هم کنیم

یعنی همزمان که مصرف کننده ما از باطری استفاده میکند ما باطری را شارژ کنیم

ممنون میشم اگه توضیح کاملی بدید

بالا