آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بهترین روش برای بکاپ گیری از ویندوز و برنامه های نصب شده چی هست؟

elnino909

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-12-03
960
4,808
با سلام
میخوام ویندوز 8 نصب کنم اما میخوام یک بکاپ از ویندوز 7 فعلی و برنامه های نصب شده داشته باشم که هر وقت خواستم راحت برش گردونم دیگه نیازی به نصب تک تک نرم افزارها و .. نباشه.
میخوام بدونم بهترین روش و ساده ترین روش کدومه
ممنون.

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,979
اصفهان
با سلام
بهترین روش استفاده از نرم افزار ghost هست که فوق العاده کارش دقیق و حساب شده هست شما اگه نیاز دارید از یک پارتیشن و یا یک هارد کامل بک آپ تهیه کنید براحتی میتونید از این نرم افزار اسفاده کنید البته پیشنهاد من به شما تهیه ویدوز لایو (Live) هست که غالبا کلیه نرم افزارهای مورد نیاز رو تحت داس و نصب شده بر روی یک مینی ویندوز ایکس پی ارائه میده که من خودم برای ویروس کشی تخصصی و بک گرفتن و یا پارتیشن بندی از اون استفاده میکنم که سعی میکنم لینک دانلود این ویندوز رو براتون در پست بعدی قرار بدم
موفق باشید

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,979
اصفهان
با سلام این هم دانلود ویدوز لایو(live) البته هر کدوم از پارتها نزدیک به 39 مگابایت هست شما باید پس از دانلود و اکستراکت کردن فایل مورد نظر رو با یکی از نرم افزار های رایت سی دی مثلا نرو یا کلون سیدی رایت کنید و پس از گذاشتن روی دی وی دی رامتون ریست کنید و از منو اون مینی ویندوز ایکس پی رو انتخاب کنید و بعد از بالا اومدن از آیکن آچار که روی دیکستاپ وجود داره وارد کلیه نرم افزار های اجرائی و مفید اون بشید البته برای بک آپ گیری فعلا وارد زیر مجموعه نرم افزار های بک آپ بشید خودتون نرم افزار ghost رو پیداش خواهید کرد و پس از اجرا باید به نرم افزار هاردی که قرار هست بک آپ به صورت ایمیج گرفته بشه رو معرفی و بعد پارتیشن مورد نظر مثلا درایو سی رو انتخاب کنید و بگید که براتون بک آپ رو کجای هاردتون بسازه ضمنا این نرم افزار با فونت فارسی سازگار نیست و مواظب باشید اگه نام درایوهاتون فارسی هست اشتباها بک اپ گیری نکنید
موفق باشید

دانلود بخش اول

دانلود بخش دوم

دانلود بخش سوم

دانلود بخش چهارم

دانلود بخش پنجم

دانلود بخش ششم

دانلود بخش هفتم

دانلود بخش هشتم

البته همه بخشها به جزء بخش هشتم 39 مگابایتی هستند اینو گفتم که اونائی که سرعتشون پائین هست (مثه خودم) بیخودی دعام نکنن

elnino909

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-12-03
960
4,808
ممنون اقای سلیمانی. بالا اشاره کردید گزینه ویندوز ایکس پی را انتخاب کنم . میخوام از ویندوز سون بکاپ بگیرم بازم باید گزینه ویندوز ایکس پی را انتخاب کنم؟
شنیدم این برنامه ghost فقط مخصوص ایکس پی است

آخرین ویرایش:

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,979
اصفهان
ممنون اقای سلیمانی. بالا اشاره کردید گزینه ویندوز ایکس پی را انتخاب کنم . میخوام از ویندوز سون بکاپ بگیرم بازم باید گزینه ویندوز ایکس پی را انتخاب کنم؟

با سلام مجدد
همانطور که میدونید نرم افزار های تحت داس غالبا باید با کیبورد کار کرد یعنی هر دستوری که میخواین اجرا بشه باید لطف کنید مرتب دست به کیبورد باشید و تایپ کنید تا سیستم متوجه بشه و اون کار رو توسط نرم افزار مربوطه انجام بده حالا اگه بجای سیستم عمل داس یک مینی ویندوز ایکس پی داشته باشید چه اتفاقی خواهد افتاد خوب مسلمه دیگه کار شما راحت تر میشه و دیگه نیاز به تایپ کردن فرامین نیست و باموس براحتی کلیک میکنید و لذت میبرید ضمنا سرعت نرم افزار هم چندین برابر هست این نرم افزار هم کارش بک آپ گیری از کلیه محتویات درایو مورد نظر شما هست و اون اصلا نمیاد چک کنه که شما داخل این درایو چی دارید اون فقط کلیه اطلاعات رو به صورت فشرده تبدیل میکنه به یک فایل با پسوند GHO. که البته حجمش به اندازه کلیه اطلاعات همان درایو هست و بعد که خواستید مجددا اطلاعات برگشت داده بشه بدون هیچ کمو کاستی اون رو اکستراکت میکنه همون جائی که شما مسیر بهش میدید مثلا درایو سی من اینکار رو برای کلیه کسائی میکنم که تازه کار هستند و براشون سیستم بستم چون این روزها وقتی میگی گارانتی همه فکر میکنن یعنی خدمت بدون مزد تا آخر عمر البته من با این کار توی وقتم حدود 2 ساعت برای هر سیستم صرفه جوئی میکنم حالا هر چند هر ماه بخوام براشون ویندوز عوض کنم فقط 15 دقیقه وقتمو میگیره

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
نرم افزار norton ghost نرم افزار خیلی خوبیه اما متأسفانه نسخه جدیدی براش نیامده و روی ویندوز 7 فکر میکنم درست کار نمیکنه. اما اگر به روش آقای سلیمانی norton ghost رو از روی ویندوز live اجرا کنید مشکلی ندارید و از روی ویندوز 8 هم میتونه براتون پشتیبان بگیره چون کاری به سیستم عامل نداره و کلا از پارتیشن بک آپ میگیره.
برای تهیه پشتیبان به صورت بایت به بایت یا باید از ویندوز دیگر اینکار صورت بگیره یا نرم افزاری باشه که بتونه خودش سیستم رو بوت کنه و بک آپ بگیره چون د رحالت عادی فایلهای سیستمی درگیر هستند و امکان تهیه پشتیبان بایت به بایت وجود نداره.
در آخر هم این نرم افزار باید قابلیت بازگردانی به صورت سی دی بوتیبل رو داشته باشه چون اگر CD یا DVD پشتیبان بوتیبل نباشه بدرد نمیخوره. نرم افزارهای زیادی هم اینکار رو میکنن و به نظر من در حال حاضر بهترین نرم افزار Easeus Todo Backup هست که حتی رایگان هم هست و میتونید آخرین ورژنش رو از سایت خودش دانلود کنید.
دی وی دی بوتیبل هم میسازه و از داخل خود ویندوز میتونید نصبش کنید و نیازی به ویندوز دیگر نیست و پشتیبان رو تهیه میکنه

آموزشش هم اینجا میتونید ببینید:
http://ch3.ir/brooz/index.php?optio...id=56:windowsr&catid=22:matalebasli&Itemid=49

گرچه ساده هست نیازی به آموزشم ندارید خودش همه قسمتها رو توضیح میده

onlyiran

کاربر vip
کاربر
2007-10-26
182
1,847
شیراز
www.onlyiran.com
با سلام
میخوام ویندوز 8 نصب کنم اما میخوام یک بکاپ از ویندوز 7 فعلی و برنامه های نصب شده داشته باشم که هر وقت خواستم راحت برش گردونم دیگه نیازی به نصب تک تک نرم افزارها و .. نباشه.
میخوام بدونم بهترین روش و ساده ترین روش کدومه
ممنون.
به نظر من بهترین نرم افزار acronis home هستش و دقت داشته باشید بایستی برای 7 از پارتیشن ویندوز و رزرو پارتیشن (100 mb ) هردو بک آپ بگیری!

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
به نام تک دوست
سلام
به نظره بنده برنامه اکرونیس خیلی عالیه
سوال : هر وقت میخوام تو ویندوز سون پارتیشن بندی کنم یک داریو 100 مگابایتی درست میکنه . این داریو برای چی هستش ؟
این داریو 100 مگابایتی در لیست درایو های مای کامپیوتر ظاهر نمیشه ، ولی تو سیستم برخی از مشتری ها این درایو در مای کامپیوتر موجود است . آیا دلیل خاصی دارد؟
بنده وقتی هاردی رو فرمت میکنم با برنامه های تحت بوت همچون پاراگون و ایاسوز و ... پارتیشن بندی میکنم ولی هیچ درایو 100 مگابایتی درست نمیکنم . ایا اشکال خاصی ندارد ؟ حالا اگه خواستم از درایو سی یک بکاپ بگیرم اینجا دیگه داریور 100 مگابایتی ندارم نحوه بکاپ گیری به چگونه است ؟

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,244
شیراز
من هم از برنامه ACRONIS TROU IMAGE HOME استفاده میکنم برای ویندوز ۷ و خیلی برنامه خوب و ساده است
البته باید کرک شود ولی از برنامه ای که اقای نکویی گفتند چون رایگان است و مشکل کرک نداره استفاده میکنم ببینم
که چطور است
لینوکس خوبه ها که مشکل کرک و پچ و غیره رو نداره

onlyiran

کاربر vip
کاربر
2007-10-26
182
1,847
شیراز
www.onlyiran.com
من هم از برنامه ACRONIS TROU IMAGE HOME استفاده میکنم برای ویندوز ۷ و خیلی برنامه خوب و ساده است
البته باید کرک شود ولی از برنامه ای که اقای نکویی گفتند چون رایگان است و مشکل کرک نداره استفاده میکنم ببینم
که چطور است
لینوکس خوبه ها که مشکل کرک و پچ و غیره رو نداره

البته از نسخه بوتیبل استفاده بایذ کرد که نیاز به کرک هم ندارد (کرک شده است )

بالا