آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تعمیر آداپتور لپ تاب

shamabady

کاربر
2008-02-06
14
31
Jam City
با سلام خدمت دوستان
یک مشکل برام پیش اومده که واقعا توش موندم
ما یک لپ تاب hp پارسال خریدیم حالا آداپتورش مشکل پیدا کرده و از کار افتاده
نمیدونم این چه مدل خاصیه که هیچ جا مثل این آداپتور پیدا نشد تو مشهد هر چی گشتیم یا ولتاژ آداپتور ها نمیخورد یا این که ولتاژ یکی بود ولی نوع فیشش فرق میکرد
یکی دو جا هم بردیم که تعمیر کنند بعد یک جا یکی از قطعاتشم باز کرده بود و بعدشم در حالی که تابلو بود قطعه باز شده زیر بار نمیرفت که باز کرده و میگفت این جا رو گذاشتند که برای منظور های خاصی یک قطعه اضافه کنند

حالا دوستانی که تو این ضمینه تجربه یا تخصصی دارند ما رو راهنمایی کنند تکلیف چیه
مشخصات:
مدل لپ تاب :hp 6710b​
مدل شارژر :
384021-001​
ولتاژ خروجی :19V
جریان خروجی :4.74A

اینم یک لینک از مشخصات ونوع فیش این آداپتور
http://www.shopbattery.net/hporacpoadfo2.html

در ضمن یک قطعه داره به شماره
cq728
b41n100g
که فکر کنم سوخته چون هر سه تا پایش رو تو مدار که میگیری اتصال کوتاه نشون میده مثل این که 3 تا پایه به هم وصل شدند
هر چی سرچ زدم نفهمیدم این قطعه چیه و کارش چیه
کسی اطلاعی در مورد این قطعه نداره
با تشکر

آخرین ویرایش:

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,801
با سلام خدمت دوستان
یک مشکل برام پیش اومده که واقعا توش موندم
ما یک لپ تاب hp پارسال خریدیم حالا آداپتورش مشکل پیدا کرده و از کار افتاده
نمیدونم این چه مدل خاصیه که هیچ جا مثل این آداپتور پیدا نشد تو مشهد هر چی گشتیم یا ولتاژ آداپتور ها نمیخورد یا این که ولتاژ یکی بود ولی نوع فیشش فرق میکرد
یکی دو جا هم بردیم که تعمیر کنند بعد یک جا یکی از قطعاتشم باز کرده بود و بعدشم در حالی که تابلو بود قطعه باز شده زیر بار نمیرفت که باز کرده و میگفت این جا رو گذاشتند که برای منظور های خاصی یک قطعه اضافه کنند

حالا دوستانی که تو این ضمینه تجربه یا تخصصی دارند ما رو راهنمایی کنند تکلیف چیه
مشخصات:
مدل لپ تاب :hp 6710b​
مدل شارژر :
384021-001​
ولتاژ خروجی :19v
جریان خروجی :4.74a

اینم یک لینک از مشخصات ونوع فیش این آداپتور
http://www.shopbattery.net/hporacpoadfo2.html

cq728
b41n100g
که فکر کنم سوخته چون هر سه تا پایش رو تو مدار که میگیری اتصال کوتاه نشون میده مثل این که 3 تا پایه به هم وصل شدند
با تشکر
با سلام
دوست عزيز فيش اداپتور شما سه پين ه است كه يك پين ان براي شارژ وپين بعدي براي پاور كردن ميباشد ويك پين هم مشترك هست اگر شما از روي بر با دقت نگاه كنيد پين مربوط به شارژ به يك كنترل كننده وپين پاور مستقيم از تغذيه گرفته شده شما با اداپتورهاي ديگر نيز ميتوانيد انر راه اندازي كنيد اما احتمال دارد در قسمت شارژ با مشكل مواجه شويد شما يك عكس دقيق وواظح از برد بگذاريد تا راهنماي كنم (از فيش ان هم عكس بگيريد)

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,704
40,501
هرمزگان
www.irantk.ir
cq728
b41n100g
با تشکر
دوست عزيز يه عكس واضح از مدار اداپتور بزار تا راهنمايي كنم كه چطوري تعميرش كمي و چه قطعه اي جاي اين قطعه مورد نظر قرار بدي
لطفا عكس واضح از پشت و رو مدار قرار بده:eek:k:

hamsafar00

کاربر
2012-05-27
79
427
بعد یک جا یکی از قطعاتشم باز کرده بود و بعدشم در حالی که تابلو بود قطعه باز شده زیر بار نمیرفت که باز کرده و میگفت این جا رو گذاشتند که برای منظور های خاصی یک قطعه اضافه کنند

با تشکر
دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم و اگه درست متوجه نوشته شما شده باشم ، روی خیلی از بردها جاهای خالی بعضی قطعات وجود داره !!! و دلیلشم فک کنم اینه که مثلا برای یه مدل مشابه اون فقط باید 2 تا خازن اضافه میکردن واسه کم کردن هزینه برد رو این جور طراحی می کنن و .. . .

دیگه هم همونطور که دوستان گفتن یه عکس بذار بشه فهمید چی به چیه !!

hamed_hp

کاربر
2012-04-09
15
91
شیراز
سلام دوستان
یه شارژر لپ تاپ Hp DV6 ورودی 4.74 خروجی 19
داخل آداپتور صدای تیک تیک می آد و تا زمانیکه این صدا قطع نشه آداپتور کار نمی کنه.
چندر روز پیش که اصلا کار نمی کرد بعدش هم خود به خود درست شد و حالا صدای تیک تیک میده.
یکی از دوستان گفته ترانسه به هر حال از دوستان تقاضای همکاری رو دارم.

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,044
19,246
تهران - ساوه
سلام دوستان
یه شارژر لپ تاپ Hp DV6 ورودی 4.74 خروجی 19
داخل آداپتور صدای تیک تیک می آد و تا زمانیکه این صدا قطع نشه آداپتور کار نمی کنه.
چندر روز پیش که اصلا کار نمی کرد بعدش هم خود به خود درست شد و حالا صدای تیک تیک میده.
یکی از دوستان گفته ترانسه به هر حال از دوستان تقاضای همکاری رو دارم.

عكس از برد و شماره آي سي و ترانزيستورهاي بكار رفته در برد ذكر شود

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت شما
شما در مرحله اول باید کابل آداپتور را تست کنید احتمالا اتصالی دارد شما کابل خروجی را به صورت کامل از برد خارج کنید و شارژر را استارت کنید ببینید باز هم صدا میدهد
اگر احتمالا حل نشد دیود ، خازن و ترانزیستورهای خروجی را تست کنید
موفق باشید

amir1368

کاربر
2012-02-26
88
107
سلام اساتيد محترم صداي تيك تيك فقط از ترانس ميتونه باشه؟من پيش يه تعميركار رفتم واسه تهيه ترانس گفت مشكل از اون نيست و بيار تعميرش كنم.

بالا