آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ماشین پراید بعضی اوقات خود بخود گاز میدهد و چراغ چک روشن میشود چه علتی دارد؟

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
سلام
ببخشید شاید جای درستی پست ندادم .
خواستم اساتید راهنمایی کنند . کار های انجام شده :تعویض استیپر موتور وشستشو سنسور اکسیژن. ولی عیب همچنان باقیست.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
سلام
ببخشید شاید جای درستی پست ندادم .
خواستم اساتید راهنمایی کنند . کار های انجام شده :تعویض استیپر موتور وشستشو سنسور اکسیژن. ولی عیب همچنان باقیست.
با عرض سلام
اول از همه تبریک و سپس در خواست شیرینی
در مورد مشکل شما ابتدا کانتکتور 10 پایه در داخل موتور و جلو شیشه راننده را با تینر بشوئید
اینکار را انجام دهید و نتیجه را اعلام فرمائید

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
سلام جناب اصفهانی
تشکر . رو چشمم

منظورتون کانتکتور .سوکتecu هستش؟
با عرض سلام
جناب رسولی کانکتور ایسیو نیست بلکه سمت راننده در داخل موتور کانتکتور 10 پایه بصورت معلق میباشد که از داخل اتاق به سمت انژکتورها ونیز به دریچه گاز منتهی میشود و تقریبا بیضی شکل است

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
آقای اصفهانی پیداش کردم و با تینر 10000
شستمش فردا تست میکنم ماشین الان پارکینگه. بغیر از اون ممکن از چی باشه؟

از هوا کشیدن شیلنگ ها نیز میتواند باشد و احتمال خرابی سنسور دریچه گاز نیز وجود دارد
مورد اول که عرض کردم بیشتر دیده شده
لوله بزرگ جلوی کاربراتور را خارج کنید و در داخل لوله فلزی یک سوراخ کوچک میبینید با انگشت آن را بپوشانید اگر ماشین خاموش شده ، بحث هوا کشیدن ، منتفی است

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
سلام جناب اصفهانی

این ماشین انژکتوری هست . کاربورات نداره . ایا سنسور دریچه گاز کنار استیپر موتور هست .

با عرض سلام
جناب رسولی این موضوع را میدانم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کاربراتور مورد نظر من همان بخش سنسور دریچه گاز است که میزان هوا نیز در این قسمت کم و زیاد میشود

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
سلام آقای اصفهانی

دست مریزاد کارت درسته . ماشین فعلا ادا در نیاورد شتابش هم بیشتر شده .مثل اینکه درست شده .

فقط صبح یه دفعه فن روشن شد چراغ چک هم روشن شد فقط همون یه بار بود .بنظر شما باطری ضعیف بوده.؟

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
سلام آقای اصفهانی

دست مریزاد کارت درسته . ماشین فعلا ادا در نیاورد شتابش هم بیشتر شده .مثل اینکه درست شده .

فقط صبح یه دفعه فن روشن شد چراغ چک هم روشن شد فقط همون یه بار بود .بنظر شما باطری ضعیف بوده.؟
جناب رسولی علت روشن شدن فن از کثیف شدن فیش سنسور دمای آب است و یا کانکتور زیر مخزن آب پاش ، این کانکتور نقطه کلیدی ارتباطات داخل موتور است

بالا