آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

تست قطعه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
واقعا لذت میبرم از راهنماییهای درست و زیبای شما
امیدوارم که همیشه سالم باشید
مثلی قدیمی هست که میگه (درخت هر چه پر بارتره سربه زیر تره هرچه بی بار تره سر بالا تره)

سلام
استاد عزیزم

حقیقتا بیش از تاب و توانم شرمنده میکنید.
گرچه محبت های نشاط آور و بزرگوارانه ، مایه غرور و التیام ناجوانمردیهاست اما فراتر از شان ناچیز فقراست
امیدوارم تحمل عنایات سنگین و ستودنی شما مقدورم گردد.

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,500
سر فرود میاورد هر شاخه از بار اوری ... شاخه بی بر..............خواستم با زدن دکمه تشکر از این پست بگذرم اما دیدم باید فراتر از تشکر از این همه متانت وگذشت نمیتوان به سادگی گذشت منتظر اموزش های ناب شما بی صبرانه هستیم با ارزوی سلامتی برای شما دوست بسیار عزیز

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
سر فرود میاورد هر شاخه از بار اوری ... شاخه بی بر..............خواستم با زدن دکمه تشکر از این پست بگذرم اما دیدم باید فراتر از تشکر از این همه متانت وگذشت نمیتوان به سادگی گذشت منتظر اموزش های ناب شما بی صبرانه هستیم با ارزوی سلامتی برای شما دوست بسیار عزیز

استاد فاضل و ارجمندم
سلام
از صمیم قلب و غایت وجود آرزو دارم لایق عنایات خاص و سخاوت
طبع و کرامات بیدریغ آن استاد فرهیخته گردم

سپاس و تعظیم

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود فراوان
بنده از جناب استاد بزرگ ( غزال ) سپاسگزارم این بزرگوار یکی از برجسته ترین اساتید و مخترعین کشور هستند بنده یکی از بزرگترین افتخاراتم این است که شاگرد ایشان هستم و ایشان سمت استادی بر بنده دارند
همیشه وقتی مطالب این استاد بزرگوار را مطالعه میکنم فکر میکنم چگونه باید جبران کنم ایشون مطالبی را که سالیان زیادی زحمت کشیدند و به بدست آوردند به راحتی در اختیار همگان قرار میدهند
واقعا یکی از افتخارات بزرگ خانواده تعمیرکاران ایران این است که اساتید بزرگواری مثل جناب رجبی ، غزال ، صابری ، خلیلی ، باباخانی ، شامی و . . . داد
از پروردگار میخواهم این سروران همیشه شاد و سلامت باشند و سایه این عزیزان همیشه بالای سر ما باشد
خدا شاهد است نمیدانم چه بگویم نمیشود با جمله مطالب را بیان کنم و ..........................................
پایدار و جاوید باشد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
با درود فراوان
بنده از جناب استاد بزرگ ( غزال ) سپاسگزارم این بزرگوار یکی از برجسته ترین اساتید و مخترعین کشور هستند بنده یکی از بزرگترین افتخاراتم این است که شاگرد ایشان هستم و ایشان سمت استادی بر بنده دارند
همیشه وقتی مطالب این استاد بزرگوار را مطالعه میکنم فکر میکنم چگونه باید جبران کنم ایشون مطالبی را که سالیان زیادی زحمت کشیدند و به بدست آوردند به راحتی در اختیار همگان قرار میدهند
واقعا یکی از افتخارات بزرگ خانواده تعمیرکاران ایران این است که اساتید بزرگواری مثل جناب رجبی ، غزال ، صابری ، خلیلی ، باباخانی ، شامی و . . . داد
ا ز پروردگار میخواهم این سروران همیشه شاد و سلامت باشند و سایه این عزیزان همیشه بالای سر ما باشد
خدا شاهد است نمیدانم چه بگویم نمیشود با جمله مطالب را بیان کنم و ..........................................
پایدار و جاوید باشد

استاد بسیار عزیز و سخی و سرور ارجمندم
صد سلام و درود

با شکسته نفسی و تواضع ستودنی شما ، آخر و انتهای شرمندگی در وجودم نشست

کاش قابل قیاس با اساتید عالم و اندیشمند سایت بودم
امیدوارم روزی به القاب و عناوین موصوف نائل گردم

بینهایت سپاس و تعظیم

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
رو بیزر دیگه مگه نباید رو بیزر باشه
با تشکر

با سلام :
دوست عزیز دیود نباید از هر دو طرف بوق بزنه اما شرایطی ممکنه پیش بیاد که فرضا با یک مقاومت کم اهم و یا سیم پیچ و... موازی بشه که در این صورت باید حداقل یک طرف دیود را از مدار جدا کرده و تست کنید .
هیچ بعید نیست که هر سه برد شما دارای یک عیب باشد وگرنه نباید از هر دو طرف دیود بوق بزنه
موفق باشید .

amiric

ناظم انجمن
2007-09-29
2,998
29,011
دوستان لطفا کمک کنید این قطعه اسمش چی هست و چجوری تست می شه. روی برد علامت دیود هست t704
5.jpg

سلام
اول
به نظرم این دیود زنر است
دیود زنر :از دیود زنر برای ایجاد یک ولتاژ مرجع استفاده می شود ، بنابر این بسیار مفید است و از آن در بسیاری از کاربردها استفاده می شود. از این دیود در جهت بایاس مع*** استفاده می شود ، و وقتی که ولتاژ تغذیه به یک حد خاص افزایش پیدا کند در دیود شکست رخ می دهد. در صورتی که جریان از طریق یک مقاومت محدود شود یک ولتاژ ثابت تولید می شود. در منابع تغذیه از این دیود برای ارائه یک ولتاژ ثابت استفاده می شود.
نمونه این دیود را در گوشی تلفتهای رومیزی دیده ام موافعی که اشتباها دوشاخه گوشی به پریز برق وصل شود وقتی که ولتاژ تغذیه به یک حد خاص افزایش پیدا کند در دیود شکست رخ می دهد. وباعث یکسره شدن این واتصالی کامل دیود میشد وهمین باعث عدم اسیب به بقیه قسمتهای دستگاه میشد
دوم
متاسفانه از مدیران وهمکارانی که سالهاست با ما هستند شاهد هستیم که با پیش پا کشیدن کلماتی که دور از اخلاق همکاری است
باعث به بی راهه رفتن تایپیکها میشوند
اول مطالب پست را با دقت خوانده وبعد فقط ذز مورد همان مشگل جواب دهید
نوقع من ومراتب بالاتر از شما بیش از اینهاست
این اولین واخرین اخطار من است
موفق باشید

آخرین ویرایش:

farzad120

کاربر vip
کاربر
2012-10-17
84
290
اساتید و دوستان محترم میخام حرف دلمو بزنم،من تازه وارد و کم سواد و بی تجربه هستم ولی اطمینان کامل دارم که آقای غزال،عزیز،خوش بیان،دانشمند،فرزانه و مهربان و دوست داشتنی هستن،ایشون استاد و سرور بنده هستن، من چاره ای جز احترام گذاشتن به همچنین شخصیتی ندارم،از بعضی دوستان گله دارم:تک تک جملات ایشون ارزشمند هستش پر از علم و دانش و تجربه وسخاوت،بسیار بسیار لطف دارن که جواب سوالات ما رو بدون هیچ چشم داشتی پاسخ منطقی میدن،خواهش میکنم احترام اساتید عزیز رو داشته باشین و قدر دان زحماتشون باشین،حیف که از ما دورن وگرنه حاضرم تمام عمر شاگردیشون رو بکنم،من نه چاپلوسم و نه عادت اغراق کردن و مبالغه دارم واقعا از ته دلم این حرفا رو زدم و روز به روز بیشتر به عمق دانش ایشون پی میبرم،امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشن و روزی بتونم ایشون رو از نزدیک ملاقات کنم،از همه دوستان بابت این پست بی ربط به تاپیک عذر خواهی میکنم

mahyar_r

کاربر
2013-01-06
165
741
سلام
اینو بی اغراق میگم همیشه که بحث الکترونیک وتعمیرات میشه در شرکت .استادم با افتخار اسم اساتیدی همچون استاد رجبی وغزال و...رابیان میکنند وکه چه زحماتی برای سایت وایشون نکشیدند
.

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام دوستان میخواستم یک پیشنهاد بدم چون من در بخش صندلی داغ بخشی که مربوط به استاد غزال باشه ندیدم اگر هست لینکشو بدید وگرنه یک تایپیک ایجاد کنید تا بیشتر با این عزیز اشنا بشیم همونطور که با خواندن زندگی نامه ، خاطرات و پاسخ های سایر اساتید لذت بردیم .

بالا