آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مدار چاپی محافظ یخچال

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,984
اصفهان
پاسخ : Re: مدار چاپی محافظ یخچال

رله چند ولته ترانس باید چند باشه و اینکه اگه زنر 9.1 نداشته باشیم چه تغییری توی مدار بدیم
رله 12 ولت و از دیود زنر 10 ولتی نیز میتوانید استفاده کنید , تنها اشکالی که پیش می آید در صورت افت ولت در حدود 190 ولت دستگاه قطع میکند , بهترین گزینه مقادیر ذکر شده است

تیزبین

کاربر
2016-01-04
25
21
با عرض سلام خدمت شما استاد محترم . با تشکر از شما بنده موفق شدم این مدار را بسازم . یه سوالی هست : زمان تاخیر این مدار خیلی کوتاه هست در حالی که موتور یخچال به زمان بیشتری برای استارت نرم نیاز داره . آیا تغییر مقدار خازن و مقاومت مرتبط با تایمر از نظر شما موجهه یا به مدار دیگری نیازه ؟

تیزبین

کاربر
2016-01-04
25
21
با عرض سلام خدمت شما استاد محترم . با تشکر از شما بنده موفق شدم این مدار را بسازم . یه سوالی هست : زمان تاخیر این مدار خیلی کوتاه هست در حالی که موتور یخچال به زمان بیشتری برای استارت نرم نیاز داره . آیا تغییر مقدار خازن و مقاومت مرتبط با تایمر از نظر شما موجهه یا به مدار دیگری نیازه ؟
من خازن های مدارو تغییر دادم ولی مدار از کار میفته . لطفا راهنمایی کنید :
برای افزایش زمان تاخیر ، باید چه چیزی را تغییر داد ؟

V.GHAEDY

مدیریت بازارچه
ناظم انجمن
مدیر تالار
2010-08-19
1,822
7,754
جنت شهر
من خازن های مدارو تغییر دادم ولی مدار از کار میفته . لطفا راهنمایی کنید :
برای افزایش زمان تاخیر ، باید چه چیزی را تغییر داد ؟

سلام
به تاپيك زير مراجعه كنيد جناب استاد غزال اين مدار را تحليل و توضيحات كاملي ارائه كرده اند .

http://www.irantk.ir/irantk79913/

آخرین ویرایش:

تیزبین

کاربر
2016-01-04
25
21
سلام
به تاپيك زير مراجعه كنيد جناب استاد غزال اين مدار را تحليل و توضيحات كاملي ارائه كرده اند .

http://www.irantk.ir/irantk79913/
با تشکر از شما آقای قائدی
با توجه به اینکه این اولین مداری هست که مونتاژ کردم و اطلاعات تخصصی چندانی با اصطلاحات تحلیلی مدارات ندارم ، عملا در استفاده از تاپیک استاد غزال عاجز موندم . لذا اگه براتون مقدور هست همین قدر راهنمایی بفرمایید که برای افزایش تاخیر مدار فوق از 2 دقیقه به 4 دقیقه ، کدام قطعاتو باید تغییر بدم . با کمال تشکر

بالا