آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست آموزش جهت نحوه نصب آی سی های smd چهارگوش

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
اساتید محترم سلام
احتراماً باستحضار می رساند یک مشکلی که بنده در کار با آن مواجه بوده و هستم و هر بار که با دستگاهی برخورد می کنم که آی سی smd چهار گوش آن ( مثل آی سی فلش دستگاهها ) خراب است اذیت میشوم این است که می توانم با هیتر آی سی خراب را جدا کنم ولی موقع نصب و لحیم کاری آی سی جدید مشکل دارم که آنها را با دو سوال مطرح می کنم و خواهشمندم اساتید حاضر در سایت جهت رفع این مشکل راهنمائی کنند پیشاپیش از محبت همه دوستان سپاسگزارم و اما سوالها:
1- زمانیکه می خواهم این نوع از آی سی ها را روی برد برای لحیم کاری قرار دهم پایه ها مرتب روی مدار چاپی در سرجای خودشان قرار نمی گیرند یعنی وقتی از چهار طرف ، دو ردیف را مرتب می کنم به طوریکه دو ردیف درست هر پایه روی محل نصب خودش می افتد دو ردیف دیگر به هم می خورد و دوباره دو ردیف بعدی را مرتب می کنم ردیفهای بعدی به هم می ریزند چگونه میتوان آی سی را روی برد قرار داد به شکلی که کل پایه های هر 4 طرف درست و دقیق سر جای خودش و آماده برای لحیم کاری قرار بگیرد ؟
2- برای لحیم کاری مجدد آی سی آیا از هویه های موجود در دستگاه هیتر استفاده کنم یا با خود هیتر هوای گرم ، آی سی نو را به مدار مونتاژ کنم ؟
ضمناً در بخشهای مختلف موجود در سایت ، به نظرم بهترین بخش را برای طرح این سوال انتخاب کردم و اگر در انتخاب تاپیک مناسب اشتباه کردم از حضور اساتید و مدیران محترم پوزش می خواهم.

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,086
48
ایران
اساتید محترم سلام
احتراماً باستحضار می رساند یک مشکلی که بنده در کار با آن مواجه بوده و هستم و هر بار که با دستگاهی برخورد می کنم که آی سی smd چهار گوش آن ( مثل آی سی فلش دستگاهها ) خراب است اذیت میشوم این است که می توانم با هیتر آی سی خراب را جدا کنم ولی موقع نصب و لحیم کاری آی سی جدید مشکل دارم که آنها را با دو سوال مطرح می کنم و خواهشمندم اساتید حاضر در سایت جهت رفع این مشکل راهنمائی کنند پیشاپیش از محبت همه دوستان سپاسگزارم و اما سوالها:
1- زمانیکه می خواهم این نوع از آی سی ها را روی برد برای لحیم کاری قرار دهم پایه ها مرتب روی مدار چاپی در سرجای خودشان قرار نمی گیرند یعنی وقتی از چهار طرف ، دو ردیف را مرتب می کنم به طوریکه دو ردیف درست هر پایه روی محل نصب خودش می افتد دو ردیف دیگر به هم می خورد و دوباره دو ردیف بعدی را مرتب می کنم ردیفهای بعدی به هم می ریزند چگونه میتوان آی سی را روی برد قرار داد به شکلی که کل پایه های هر 4 طرف درست و دقیق سر جای خودش و آماده برای لحیم کاری قرار بگیرد ؟
2- برای لحیم کاری مجدد آی سی آیا از هویه های موجود در دستگاه هیتر استفاده کنم یا با خود هیتر هوای گرم ، آی سی نو را به مدار مونتاژ کنم ؟
ضمناً در بخشهای مختلف موجود در سایت ، به نظرم بهترین بخش را برای طرح این سوال انتخاب کردم و اگر در انتخاب تاپیک مناسب اشتباه کردم از حضور اساتید و مدیران محترم پوزش می خواهم.

سلام دوست عزیز

برای لحیم کردن ای سی هایی که فرمودید . ابتدا ای سی را دقیقا در روی محلی که می خواهید نصب کنید نگه دارید و یکی از پایه ها را لحیم کنید بعد تعادل قطعه حفظ شده کل قطعه را میزان نمایید بعد با هیتر یا هویه لحیم کنید.بعضی وقت ها با هیتر خوب نمی چسبد من دوباره با هویه پایه ها رو لحیم می کنم. تشکر

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
با سلام
یک روش دیگر هم برای بهم نخوردن پایه های ایسی در زمان لحیم کاری استفاده از یک چسب ابکی و غلیظ میباشد به طوری که یک کمی چسب به زیر ایسی میزنیم و با دقت تمام پایه ها رو سر جایشان در مدار میزان میکنیم و بعد از چسبیدن و محکم شدن به راحتی کار لحیم کاری رو شروع میکنیم

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
با سلام
یک روش دیگر هم برای بهم نخوردن پایه های ایسی در زمان لحیم کاری استفاده از یک چسب ابکی و غلیظ میباشد به طوری که یک کمی چسب به زیر ایسی میزنیم و با دقت تمام پایه ها رو سر جایشان در مدار میزان میکنیم و بعد از چسبیدن و محکم شدن به راحتی کار لحیم کاری رو شروع میکنیم
سلام
اسم اون چسب آبکی که به زیر آیسی میزنید چیه با تشکر

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,030
اصفهان
با عرض سلام

آسان ترین روش تمیز کردن و نیز یکدست کردن لحیم ها و سپس مقداری از مایع لحیم کاری زیر آی سی بمالید و کمی تنظیم کنید و سپس با هیتر گرم کنید ، آی سی براحتی در محل خود قرار میگیرد ، سپس با قطعه ای آی سی را فشار دهید و هیتر را بیشتر نگه دارید بعد از اطمینان از محکم شدن با نوع هویه یک به یک پایه ها گرم کنید

پیوست‌ها

• 148.5 کیلوبایت بازدیدها: 405

homay6

کاربر vip
کاربر
2012-01-12
14
33
يزد
براى اينكار اولين چيزى كه بايد مد نظرت باشه صبره من قبلا با
سماور نفتى براى برداشتن اىسى ويك هويه ساده كه سر انرا
با چكش به شكل نيزه خطاطى درآورده بودم .انجام ميدادم.
هنوز هيتر را نديده
بودم زمانى بود كه سىدى هاى تك ديسك تازه به به بازار اومده
بود وسىدى مد شده بود با اين روش بردهاى اون رو تعمير
ميكردم.با ورق آلومينيوم يه مخروطى شكل درست كره بودم
وروسر سماور گذاشته بودم وحرارت رو زير برد انتقال ميدادم
بعد از حدودا 14.15 دقيقه اىسى راحت برداشته ميشد بعد با هويه
سرچكشى پايه ها و جاى بايه هاى ايسى رو صاف ميكردم
بعد دستم رو يه كم اغشته به روغن لحيم ميكردم(فلكسي نداشتم)
ووروى بايه هاى ايسى ميكشيدم بعد روى سماور برد را ميذاشتم و ايسى
جديد را روى او ميذاشتم تا كار انجام بشه اخر كارهم باهويه سر جكشى
5تا5تا بايه ها را محكم ميكردم.يكبار تا 18بار اينكار را روى يه برد
انجام دادم هنوز همه بايه ها سالم بودن.اون زمان وسايل نبود واونجورى
حالا وسايل هست و اينجورى هيچكى حوصله و صبر نداره.
غبطه ميخورم كه چرا از اون وسايل هيچ كدومو نگه نداشتم كه
مصور - مستند اونارو نشونتون بدم
سرتنو درد اوردم.ممنون

بالا