آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل :نشناختن بعضی درایورهای هارد بعد از نصب ویندوز 7

sohil62

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-11-15
279
2,840
اصفهان
با سلام
من سی دی ویندوز xp sp3 با مشخصاتی که اقای شاطی زاده گفته بودند را خریدم و روی درایو c نصب کردم و بدون هیچ مشکلی ویندوز کار میکنه و بقیه درایوهای هارد و میشناسه و ..........
ولی زمانی که ویندوز7 را روی درایو d نصب کردم فقط درایو c , d را میشناسه و بقیه درایو ها مثل e, f ,g را نمیشناسه حالا میخواستم بدونم مشکل از کجاست در ضمن من هیچ گونه اشنایی با ویندوز 7 ندارم و هر کاری کردم درایوها را نتونستم پیدا کنم
مرسی

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
آیا فرمت اون پارتیشنها Fat32 هست؟ اگر همینطوره دلیلش همینه. برید داخل ویندوز xp و با نرم افزار partition magic یا نرم افزارها دیگر فرمت آنها را به Fat32 تغییر دهید.
موفق باشید

onlyiran

کاربر vip
کاربر
2007-10-26
182
1,847
شیراز
www.onlyiran.com
با سلام
جناب نکویی ممنون از شما
تمام فرمت درایوها ntfs است

در این صورت در قسمت disk managment چک کنید ببینید drive later اعمال شده باشد و در صورت نداشتن drive later اد کنید

sohil62

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-11-15
279
2,840
اصفهان
شرمنده این disk managment کجاست:dast: چون اصلا من با ویندوز7 کار نکردم البته تو ویندوزxp هم نمیدونم کجاست؟

:32000000: اگر امکان داره در حد اول دبستان توضیح بدید !
در ویندوز xp همه درایوها هست و هیچ مشکلی نیست ولی در 7 فقط ایکون درایو c , d هست و بقیه داریوها نیستند

آخرین ویرایش:

sohil62

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-11-15
279
2,840
اصفهان
در ویندوز xp تمام درایو ها در ان قسمت نمایش داده میشود ولی در 7 فقط c, d نشان داده میشود در زیر ان کادر حجم درایو زده شده ولی نشان داده نمیشود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: digital84

onlyiran

کاربر vip
کاربر
2007-10-26
182
1,847
شیراز
www.onlyiran.com
در ویندوز xp تمام درایو ها در ان قسمت نمایش داده میشود ولی در 7 فقط c, d نشان داده میشود در زیر ان کادر حجم درایو زده شده ولی نشان داده نمیشود

ok
کلیک راست بر روی حجم ذرایو
change drive later
add
ok
تمام

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
دیسک منیجمنت رو میتونید از run هم با تایپ diskmgmt.msc هم ببینید. شما از اونجا اول ببینید اصلا درایورهای دیگه اصلا وجود دارند یا نه اگر بودند همانطور که دوستمون گفتند Add letter رو بزنید و ریست کنید اگر درست نشد احتمالا نیاز به یکسری تغیرات هست که بعدا راهنماییتون میکنم.
اگر نشد یک عکس از دیسک منیجمنت با وضوح بالا بگیرید و بگذارید اینجا

بالا