آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزش نرم افزار هیرن 12یا 9

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سلام دوستان عزیز ، لطفآ اگر کسی آدرس اینترنتی یا به هر طریق دیگری میتواند به من برای کار با نرم افزار هیرن ، کمک کند ممنون میشم . خداوند نگرانیتان را از شما بگیرد. آمین

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
ببین کار با هایرن بوت خیلی راحته اول یه رایتش میکنی بعد دحت داس میاری بالا کافیه بوت کنه
دیسک رو میزاری و سیستم رو ریبوت میکنی بعدا خودش منوهای هایرن بوت رو میاره بالا اگه نیاور تنظیمات بوت دیوایس بایوس رو بزار رو حالت سی دی رام
خب وقت بوت شد بستگی به ورژنش داره از نظر من برو ورژن 15 restored رو بگیر که خیلی عالیه
یه منو برات میاره یک بوت هارد دیسک به حالت نرمال
مینی ویندوز
برنامه های تحت داس هایرن بوت
لینوکس
یه سری برنامه های منتخب تو زیر این یه چهار گزینه میاره
فرضا بخش مینی ویندوز نامش پیداست برای یه مواقعی که ویندوز خراب شده و نه از سیف مد نمیتونی بری و هیج از مینی ومیتونی استفاده های زیادی انجام بدی از جمله انتقال فایلها ویروس کشی و دیگر کاری های دیگه مثل پارتیشن بندی خلاصههو.....
سیستم عامل لینوکس هم خیلی عالیه یه پارتیشن بندی هم داره که خیلی مشته و تست هارد هم میتونی بگیری ضمنا تو مینی ویندوز هم میتونی یه سری برنامه های تحت ویندوز که تو دیسک هست رو اجرا کنی مثل hdtune تست هارد مینی پرتیشن فایل اکسپلورر
دیفرگلر و ...
حالا اینا راحتند خودت با ازمون و خطا میتونی بیابیشون
اما برنامه های تحت داس هایرن
یه زره زبانت خوب باشه خیلی راحت میتونی کاری کنی با این برنامه هست بخش یک پارتیشن بندی فرضا بخش دو ریکاوری بخش سه هارد دیسک
بخش چهار رم و تست قطعات و بخش های دیگه مثل بدست اوردن اطلاعات و اگه نسخه ریستور ادیشن رو بگیری برنامه های که پولی هستند رو رایگان میتونی داشته باشی که خیلی به کارت میاد
تو بخش رم و تست رم میتونی برنامه memtest استفاده کنی که خیلی عالیه کارش هم سادس میتونی با یه چندتا رم تست کنی
در بخش هارد ن زیاد با برنامه های hdat or hdd regenrator و سیگیت تولز استفاده میکنم هر برنامه یه منو های داره ولی راحت ترینشون و بهترینشون hdd regenrator هست واسه شما بازم میگم زبانت خوب باشه مشکلی نداری
بخش تست هم معلومه از قطعاتت تست میگیره
بخش اطلاعات هم یه اطلاعات تخصصی از سیستم حاضر بهتون ارائه میده
خلاصه هرجای مشکل داشتی در خدمت

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
هرجای مشکلی داشتی بگو
انگلیسیت هم ضعیفه نگران نباشه یه ترجمه گر نصب کن اگه موجودباشه یا به اینترنت دسترسی داری کافیه translat.google
رو به صحفه بوکمارک پیوست کنی هر جای ایراد داشته تو گوگل ترجمه کن راحت نگران چی هستی تمام تکنولژی به درد این وقت ها میخوره
تو اینکار بهتره اینگلیسی بلد باشی خیلی به دردت میخوره مثل من در حد نرمال و دست پاشکسته هم بلد باشی خیلی خوبه اقلا بهتره از هیچی

خب برای تست فرضا تست هارد
از منو اصلی هایرن بود میری به مون hbc dos programm اونجا به بخش فکر کنم 6 هست hard disk tools در اون بخش انواع نرمافزار تست سلامت تعمیر سکتور فرمت و لولیول فرمت همه جور حریف هارد در حدتوانش خودشون هست هر نرم افزار خواستی بگو اگه بلد باشم نهایت سعیم رو میکنم بهتون اموزش بدم
تست رم هم مشخصه ههمون صحفه اول نوشته memtes بزنش و منتظر باش ببین نتیجه چی میشه یا برو بخش تست اونحا این برنامه رو پیدا کنی
شما میخوای الان کدم بخش رو توضیح بدم

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سلام و ممنون ، مثلآ بدونم با قسمت ریکاوری چه کاری میشه کرد ، و یک هارد دارم مگه 458 بدسکتور داره با هیرن 9 میرم توی گذینه 6 بعد 1،همین قدر میدونم ،کارهای این نرم افزار برای هارد من چه کارهایی میتونه باشه .

آخرین ویرایش:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام و ممنون ، مثلآ بدونم با قسمت ریکاوری چه کاری میشه کرد ، و یک هارد دارم مگه 458 بدسکتور داره با هیرن 9 میرم توی گذینه 6 بعد 1،همین قدر میدونم ،کارهای این نرم افزار برای هارد من چه کارهایی میتونه باشه .
خب یه مدت نبودم
میری تو قسمت hard disk tools بعد اونجا میری تو نرم افزار hdd regenrator یا hdate هر کدوم بری خیلی عالیه ولی اولی یه کم محیطش ساده تره راحت میتونی باهاش کار کنی
اما برنامه hdat رفتی تو قسمت اول لیست قطعات و نوع اینترفیس (همون رابط کاری فرضا ساتا یا ای دی ای یا یو اس بی )مشخص شده بعد تو اونجا هارد رو انتخاب کردی زیرش مشخصاتش رو نوشته بعد اینتر میزنی میری یه صحفه که اصلی ترین بخش هست اونجا شما برای ریکاور کردن و تعمیر بد سکتور میری read and write &repair bad sector فکر کنم اولین گزینه هست بعد اینتر بزن وارد یه صحفه شدی که اعداد شروع به شمارش میکند در واقعا این اعداد تعداد سکتورهای درحال اسکن هست اگر سه صدای مثل بیپ شنیدی یعنی اینکه سکتور بد رو شناسای کرده در وسط صحفه یه چیزی در این مایه ها هست
0/0/0/0
b/w/
اگه بد سکتور داشته باشی رو نوار ابی یه B قرمز درج میشه و تعداد یکی از صفرها به تعداد سکتورهای بد میربالا
اگه سکتور درست شه راحت میتونی ببینی وقتی یه سکتور ایراد داره یه لطحضه برنامه متوقف میشه در پایین خط ابی مینویسه
unredabel sector یه چیزی در این مایه ها هست بعد اگه درست شد
زیرش مینویسه
قابل خواندن هست
بعد از اون ویریفای میشه و دیگه سکتور ریکاور میشه
منو های زیادی داره بری تو سایت خودش راحت میتونی پیداش کنی
بابرنامه hdd regenrator هم راحت میتونی و منو ساده تر داره و راحتر مبتونب کار کنی خب اگه اطلاعات هاردت مهم نیست میتونی با برنامه hdd low level format متونی فرمت سطح پایین انجام بدی راحت تر میتونی به نتیجه برسی
به نرم افزار دیگه هست تحت ویندوز با اسم hdtune خیلی خوبه میتونی اونجا هم تست کنی فقط واسه تست هست
کاری بود درخدمتیم

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سلام وخدا قوت ، من ازشما همکارعزیز کمال تشکر رو دارم ، امیدوارم بتونم جبران کنم ، یک هارد دارم هایرن نشون میده 32% سلامته وبا رنگ قرمز توی چه گذینه ای برم تا درصدش برود بالا ؟ ممنونم ،سپاسگزارم.

آخرین ویرایش:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سپاس
والا حقیقت تو نرم افزاری های بوت هایرن اکثرا یه اینفو همون اطلاعات یا یه تنظیمات خاصی فرضا بدسکتور گیری یا قایبلیت فعال سازی اسمارت و ... داره فکر نکنم ببره بالا اون درصد رو
هارد مشکلش چیه کنده؟

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
شرمنده دیر جواب دادم اصلا به نت دسترسی نداشتم تو این مدت درگیر کارهای شخصی بودم
کجا ویندوز نصب نمیشه
اگه تو حین انتخاب درایو این کار رو میکنه یه ویندوز ساتا ساپورت کارت رو راه میندازه

بالا