آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

حرارت بیش ازحد چیپها وگرافیک ،مادربورد گیگا

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
باسلام ،خسته نباشید ،مین مدل گیگا CA-M68MT-S2P- _DDR3 حرارت بالای گرافیک وهردو چیپها ،چیپ جنوبی بیشتر داغ میکند، مین بعداز یک زمانی کار هنگ میکند، دوستان چون این عیب را تابه حال تجربه نکردم همگی یاری بدید،با سپاس

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,647
گيلان-رشت
باسلام ،خسته نباشید ،مین مدل گیگا CA-M68MT-S2P- _DDR3 حرارت بالای گرافیک وهردو چیپها ،چیپ جنوبی بیشتر داغ میکند، مین بعداز یک زمانی کار هنگ میکند، دوستان چون این عیب را تابه حال تجربه نکردم همگی یاری بدید،با سپاس

با درود/دوست گرامي ابتدا با دقت به مادربرد نگاه كنيد ببينيد خازني نشتي نداده يا قطعه اي ذوب يا نسوخته باشد/براي اينكه دماي چيپ جونوبي و شمالي را كمتر كنيد بر روي هدسينگ چيپ شمالي يا جنوبي فن نصب كنيد/در مورد گرافيك هم به همين روش عمل كنيد/نتيجه را اعلام كنيد/موفق باشيد

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
به نام تک دوست
سلام
طبق توصیه های استاد امجدی - عباس پور - همکار milad_tm
شما خازن های دور چیپ رو چک بکن
چیپ رو هیت گرم بگیر
هنگام استفاده از هدسینگ خمیر سلیکون فراموش نشود
اگه هدسینگ کارت گرافیک زیاد گرم میکنه - فن اون رو در بیار و از فن با آمپر بالا استفاده بکن
موفق باشی

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
آیا میتونه مدار تغذیه مین ولتاژ اضافه یا ناصاف بده ، مثلآ یک خازن کارش رو درست انجام نده ، برام سوال شده که چطور چندتا مین میتونند گرافیک وچیپ باهم خراب کنند، ضمنآ وقتی استارت میکنم فن cpu چرخش آروم میکنه بعد دور میگیرد ولی فکرمیکنم دورکمه،فن عوض کردم نشود ، نیاز به کمکتون دارم. چطور از ولتاژ این ولت اطمینان پیداکنم ، همه مینها بعداز زمانی کار هنگ میکنند

آخرین ویرایش:

poursobhi

کاربر vip
vip
کاربر
آیا میتونه مدار تغذیه مین ولتاژ اضافه یا ناصاف بده ، مثلآ یک خازن کارش رو درست انجام نده ، برام سوال شده که چطور چندتا مین میتونند گرافیک وچیپ باهم خراب کنند، ضمنآ وقتی استارت میکنم فن cpu چرخش آروم میکنه بعد دور میگیرد ولی فکرمیکنم دورکمه،فن عوض کردم نشود ، نیاز به کمکتون دارم. چطور از ولتاژ این ولت اطمینان پیداکنم ، همه مینها بعداز زمانی کار هنگ میکنند
دوست عزیز سلام
1- MB رو حتما با یک پاور مطمئن تست کنید .
2- قبل از هرچیز بایوس رو تخلیه کنید و زمان تست کردن MB با یک پاور مطمئن تمامی قطعات رو از روی برد خارج کنید و فقط یک بیزر روی برد باشد و در این حالت با روشن کردن MB و پس از شنیدن بوق نبودن رم حرارت چیپ ها را چک کنید .
3 - مرحله به مرحله قطعات رو اضافه کنید و روشن کنید و حرارت رو چک کنید . در بعضی موارد می تواند اشکال داغ کردن چیپ ها از یکی از قطعات دیگر باشد و یا حتی محل قرار گیری آنها .
در بیشتر موارد هم اشکال از خود چیپ است و ممکن است تعدادی از پایه ها اتصال خود را از روی برد تا حدودی از دست داده باشند و به همین علت حرارت در همان ناحیه از چیپ بیشتر است . این اشکال با گرفتن هیتر بر روی چیپ به تنهایی در بعضی موارد جواب می دهد . برای گرفتن جواب بهتر اگر ممطمئن هستید که اشکال از خود چیپ است و تمامی موارد دیگر را چک کرده اید . قبل از هیت گرفتن باید ابتدا برد و اطراف چیپ را شستشو داد و سپس با یک هیت آرام گرم کرد . سپس کمی فلکس در اطراف چیپ ریخته و با حرارت آرام به زیر چیپ می فرستیم . در مرحله بعد باید خود چیپ را هیت گرفت تا نقاط احتمالی زیر چیپ که مشکل قعطی دارند رفع عیب گردند . البته این کار در بعضی از موارد باعث یکسره شدن کار چیپ می شود ولی اگر کار به خوبی انجام شود مشکل به کلی رفع می گردد . بعد از هیت گرفتن کامل و یکنواخت چیپ برد را برای خنک شدن رها می کنیم . و در مرحله بعدی چیپ را شستشو داده و باز زمانی برای خشک شدن به آن می دهیم . باید تمامی مراحل تست را دوباره تکرار کنیم .
امید وارم موفق شوید ...

بالا