آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

كمك در مورد تعمير منبع تغذيه آداك 152

arkantak

کاربر
2010-09-28
13
25
تهران
باسلام.در حين روشن كردن گوشي با منبع خود به خود ولتاژ صفر ميشه و بعد از چند ثانيه دوباره ولتاژ بر ميگرده و مدام تكرار ميكنه يعني گوشي رو روشن ميكنه بعد چند ثانيه صفر ميشه ولتاژ و گوشي هم خاموش ميشه.ممنون ميشم اگه راهنمايي بكنن دوستان از چه قطعه اي ميتونه باشه اين مشكل؟

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,754
خراسان بزرگ!
درود
در حالت عادی روی ماکزیمم ولتاژ و جریان اتصال کوناه دهید یا یک لامپ با 3/4 توان تغذیه وصل کنید و ببینید ایا مشکل برقرار است؟
عکسی از پانل و برد و داخل دستگاه بگذارید.
ترانزیستور تقویت جریان را چک کنید.
اگر کهنه است ولومها هم به احتمال ضعیف میتوانند خراب باشند و تغییر اهم لحظه ای بدهند.
بدورد

arkantak

کاربر
2010-09-28
13
25
تهران
ممنونم از راهنمايتون.با لامپ 3/4 توان روي ماكزيموم ولتاژ تست كردم مشكلي نداره ولي اگه ولتاژ مقداري پايين تر بيارم مشكل برقراره مخصوصا با ولتاژ مصرفي گوشي.متاسفانه اين سايت ابزار براي پيوست عكس نداره.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,540
ممنونم از راهنمايتون.با لامپ 3/4 توان روي ماكزيموم ولتاژ تست كردم مشكلي نداره ولي اگه ولتاژ مقداري پايين تر بيارم مشكل برقراره مخصوصا با ولتاژ مصرفي گوشي.متاسفانه اين سايت ابزار براي پيوست عكس نداره.
با سلام :
ابتدا وضعیت خازن های الکترولیتی منبع را جک کنید {توصیه میشود تعویض کنید احتمال زیاد حل خواهد شد }
امکان اپلود { پیوست } عکس برای کاربران ویژه فراهم هست که مستقیما میتونن عکس یا هر فایلی را اپلود کنند اما شما کاربر مهمان عزیز :
عکس یا فایل خود را در یکی از اپلود سنتر های محانی اپلود و لینک انرا در پست خود میتونید قرار دهید .
موفق باشید .

arkantak

کاربر
2010-09-28
13
25
تهران
با سلام :
ابتدا وضعیت خازن های الکترولیتی منبع را جک کنید {توصیه میشود تعویض کنید احتمال زیاد حل خواهد شد }
امکان اپلود { پیوست } عکس برای کاربران ویژه فراهم هست که مستقیما میتونن عکس یا هر فایلی را اپلود کنند اما شما کاربر مهمان عزیز :
عکس یا فایل خود را در یکی از اپلود سنتر های محانی اپلود و لینک انرا در پست خود میتونید قرار دهید .
موفق باشید .

تشكر. مشكل از ترانزيستور جريان bd135 بود كه با تعويض حل شد. مشكل اصلي نبود خنك كنندست كه عمر ترانزيستور را كوتاه ميكنه كه منم با اجازه شركت آداك خودم اضافه كردم.

reza681

کاربر
2012-11-30
1
1
سلام
منبع تغذیه آداکps152 دارم که بعد وصل کردن به گوشی و ایجاد اتصالی پس از بوق ممتد خاموش شد و دیگه هیچگونه جریانی نداره و اصلا صفحه نمایش نداره و هیچی نشون نمیده نه جریان و نه آمپر فیوز پشت منبع تست کردم سالمه و جریان رو عبور میده و خروجی پروبها هو با فازمتر تست کردو ولتاژ داره ولی چیزی تو صفحه نمایش نشون نمیده و با اتصال پروبها(سیم قرمز و مشکی خروجی) اصلا بوق اتصال نمیزنه لطفا راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amirale

bk.nasiri

کاربر vip
کاربر
2009-05-03
69
68
43
رشت
سلام. دوستان این دستگاه برای تعمیر پیش من آورده شد. بسیار مبتدی و کودکانه ساخته شده. روی قطعاتش یا تیغ کشیدن یا شارلاک ریختن که نتونی مقدارش رو بخونی. واقعا آشغاله. دستگاه از یک میکرو ATMEGA 8A استفاده می کنه که خرابیش خودش داستان طولانی ای داره.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93
بالا