آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشكل عدم سوئيچ شدن در مادر برد گيگا

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hossein_g

کاربر
2012-04-16
64
163
با سلام
يك مادر برد دارم سوييچ نميشه!!تمام خازن ها و فت ها رو چك كردم !به دوتا خازن و يك فت مشكوك شدم در آوردم و بيرون تست كردم سالم بودند..ديگه كار ديگه اي انجام ندادم !!احتمال داره از آي سي آي تي اي باشه يا چيپ جنوبي؟؟

hossein_g

کاربر
2012-04-16
64
163
لطفا راهنماييمون كنين بخدا 2آتون ميكنم :212:
خيلي روش كار كردم خسته شدم
كلاس تعميرات رفتم ولي هنوزم نتونستم يه مادر برد يا چيزي تعمير كنم غير از پاور!!!
:narahat:

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,650
گيلان-رشت
با درود/دوست گرامي ابتدا شما مادربرد را با دقت بررسي كنيد ببينيد شورتي در ماسفت هاي دور رم سي پي يو ندارد/بادقت بررسي كنيد/نتيجه را اعلام كنيد/موفق باشيد

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
سلام دوست عزیز لطف کن اول ماس فتهای مینتو درست چک کن و مطمین شو که در حالت بیرون و رو اهمترت رو رنج ضربدر ده سوییچ میشه نه اینکه روی کار و بعد لطف کن مدل مینتم بگو تا بیشتر کمکتون کنم موفق باشید

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
با سلام
يك مادر برد دارم سوييچ نميشه!!تمام خازن ها و فت ها رو چك كردم !به دوتا خازن و يك فت مشكوك شدم در آوردم و بيرون تست كردم سالم بودند..ديگه كار ديگه اي انجام ندادم !!احتمال داره از آي سي آي تي اي باشه يا چيپ جنوبي؟؟

با سلام.دوست گرامی با اتصال سیم سبز و مشکی پاور از روی مین مادر بورد را سوییچ کنید ببینید کدام قطعه داغ میشود.در ضمن اگر دیباگر دارید پس از سوییچ وضعیت را اطلاع دهید.احتمال این هست که از ioباشد.

hossein_g

کاربر
2012-04-16
64
163
با سلام و خسته نباشين و ضمن تشكر از اساتيد عزيز
مادر برد رو تست كردم به شرح ذيل
يك عدد فت كنار اسلت گرافيك يه پايه اش به گراند دچار اتصال كوتاه به اهم حدود 30 اهم بود و خود فت در بيرون از مين سالم بود..و دو عدد از خازن هاي 6ولت اطراف هم دچار اتصال كوتاه 25 اهم اينا بود و هر دوش را تعويض كردم..كريستال لوله اي هم عوض كردم ...
آي سي it8712f-a i/o را جايگزين آي سي it8712f-s كردم دوستان دقت كنين حرف آخرش فرق ميكنه!!اشكال داره؟؟
مين را با اتصال گراند به گرين روشن كردم
سوكت پاور ولتاژ 5 ولت داره!!
كريستال لوله اي ولتاژي حدود 0/3 داره!!
دو عدد كريستال يكي نزديكه چيپ جنوبيه ولتاژي 0 داره!!و اون يكي 0/5 ولت!!
دوتا خازن تعويضي 6 ولت حدود 1/5 ولت جريان دارند!!
فت ها و خازن ها هم تست شدند سالم بودند!!
سيپي يو هم در حالت روشن داغ ميكنه!!چيپ جنوبي هم كمي گرم ميشه!!و آي سي آي او هم كمي داغ ميكنه!!!
كارت ديباگر ندارم !!و مدل مين هم گيگا 945 هستش..
پيشاپيش منتظر راهنماييتان هستم
با سپاس فراوان

http://nem.clubos.net/pic/fa146219c48a.jpg

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
با سلام و خسته نباشين و ضمن تشكر از اساتيد عزيز
مادر برد رو تست كردم به شرح ذيل
يك عدد فت كنار اسلت گرافيك يه پايه اش به گراند دچار اتصال كوتاه به اهم حدود 30 اهم بود و خود فت در بيرون از مين سالم بود..و دو عدد از خازن هاي 6ولت اطراف هم دچار اتصال كوتاه 25 اهم اينا بود و هر دوش را تعويض كردم..كريستال لوله اي هم عوض كردم ...
آي سي it8712f-a i/o را جايگزين آي سي it8712f-s كردم دوستان دقت كنين حرف آخرش فرق ميكنه!!اشكال داره؟؟
مين را با اتصال گراند به گرين روشن كردم
سوكت پاور ولتاژ 5 ولت داره!!

fh
كريستال لوله اي ولتاژي حدود 0/3 داره!!
دو عدد كريستال يكي نزديكه چيپ جنوبيه ولتاژي 0 داره!!و اون يكي 0/5 ولت!!
دوتا خازن تعويضي 6 ولت حدود 1/5 ولت جريان دارند!!
فت ها و خازن ها هم تست شدند سالم بودند!!
سيپي يو هم در حالت روشن داغ ميكنه!!چيپ جنوبي هم كمي گرم ميشه!!و آي سي آي او هم كمي داغ ميكنه!!!
كارت ديباگر ندارم !!و مدل مين هم گيگا 945 هستش..
پيشاپيش منتظر راهنماييتان هستم
با سپاس فراوان

http://nem.clubos.net/pic/fa146219c48a.jpg
با سلام.دوست گرامی کریستال 14.3کنار ای سیicsکه همان ای سی کلاک است ولتاژدارد یا نه؟در ضمن چیپ ها را هیت نرم بدهید و نتیجه را اعلام کنید.

hossein_g

کاربر
2012-04-16
64
163
با سلام دوست عزيز اون كريستال ولتاژي ندارد و چيپ جنوبي رو هم هيت گرفتم هنوز تغييري نكرده
دوست عزيز از بايوس هم ميتونه باشه؟؟
با تشكر

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
با سلام دوست عزيز اون كريستال ولتاژي ندارد و چيپ جنوبي رو هم هيت گرفتم هنوز تغييري نكرده
دوست عزيز از بايوس هم ميتونه باشه؟؟
با تشكر

درود
بله از بایوس هم میتونه باشه
کریستال آی سی کلاک بعد از سوئیچ شدن در صورت سلامت چیپ شمالی
باید ولتاژ 1/1 - 1/9 بدهد
بایوس را پروگرام کنید

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
با سلام
درود
به این لینک مراجعه کنید
مرحله به مرحله آموزش داده شده است

http://www.irantk.ir/irantk27480/

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا