آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: مدارات کنترل از راه دور remotcontroler

isadegh

کاربر
2013-03-09
10
40
ایران
با سلام بنده درخواست طراحی یا معرفی مدار ریموت و ریسیور rf 16 یا 32 کانال را دارم که خروجی رله ای داشته باشه تا بتونم خروجی رو به میکرو وصل کنم برای کنترل یک سری مدارات الکترونیکی روباتیک .برد این مدار زیاد باشه با 3کیلومتر مفید هم کارم راه میوفته.اگر بشه رمز گزاری شده باشه و ورودی ها کلید یا دات ماتریس باشند با تشکر از وقتی که برای کاربران سایت گذاشته می شود.(ادم کم توقعی هستم کارم گیر کرده!!!!!):thumbsup:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

salahshor

کاربر
2013-05-27
26
97
تهران
www.persianmotor.net
دوست عزیز خوش اومدین .

زبان نوشتاری رسمی سایت فارسیه . فینگلیشی تایپ نمیکنیم

مدیرا ببخشید که تو کارشون دخالت کردم . در صورت لزوم پستم پاک بشه .

sketcher

کاربر
2013-06-04
1
1
رد: پاسخ : مدارات کنترل از راه دور remotcontroler

سلام
باعرض خسته نباشید خدمت دوستان وهمین طور مسئولین سایت

من یک مدار ریموت کنترل می خواستم دارای یک ریموت وهمین طور یک گیرنده ی تک کاناله باشد ودارای برد 100 متر باشد

که وقتی ریموت را فشردم مدار گیرنده جریان الکتریکی را به سمت یک آرمیچر هدایت کند

خیلی ممنون

• Like

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,098
74,085
48
ایران
پاسخ : رد: پاسخ : مدارات کنترل از راه دور remotcontroler

سلام
باعرض خسته نباشید خدمت دوستان وهمین طور مسئولین سایت

من یک مدار ریموت کنترل می خواستم دارای یک ریموت وهمین طور یک گیرنده ی تک کاناله باشد ودارای برد 100 متر باشد

که وقتی ریموت را فشردم مدار گیرنده جریان الکتریکی را به سمت یک آرمیچر هدایت کند

خیلی ممنون

سلام دوست عزیز
اگه به دقت این پست ها رو نگاه کنی مدارات فوق العاده ای موجود هست.!!!!

reza18b

کاربر
2009-06-18
3
8
با سلام خدمت شما دوست عزیز
من تازه کارم اگه ممکنه یکمی بیشتر توضیح بدید ، من چیزی که از این مدار فهمیدم یک کاناله هست حالا چطور شما خروجی رله ها رو برای دوستمون تا ده تا تعریف کردید؟
ببخشید از اینکه سوالم ابتدایی بود :redface::redface:

• Like

amir_3530

کاربر
2010-11-17
15
13
سلام
برای آسانسور غذا میخوام درب اتوماتیک از نوع کرکره بزارم - جلوی هر درب آسانسور برای هر طبقه یک کرکره. کرکره ها با ریموت کنترل کار میکنه.حالا چکار کنم که وقتی آسانسور به هر طبقه رسید ریموت کرکره عمل کنه و شخص به تونه با زدن ریموت کرکره را بالا پایین کنه و اگر مثلا آسانسور تو طبقه 3 بود و شخص کلید ریموت را زد تا کرکره باز بشه دیگه کرکرهای طبقات دیگه باز نشه وآسانسور توی هر طبقه بود فقط کرکره همون طبقه باز بشه
راه حلش چیه از چه مداری باید استفاده کنم ممنون اگر راهنمایی کنی

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام
برای آسانسور غذا میخوام درب اتوماتیک از نوع کرکره بزارم - جلوی هر درب آسانسور برای هر طبقه یک کرکره. کرکره ها با ریموت کنترل کار میکنه.حالا چکار کنم که وقتی آسانسور به هر طبقه رسید ریموت کرکره عمل کنه و شخص به تونه با زدن ریموت کرکره را بالا پایین کنه و اگر مثلا آسانسور تو طبقه 3 بود و شخص کلید ریموت را زد تا کرکره باز بشه دیگه کرکرهای طبقات دیگه باز نشه وآسانسور توی هر طبقه بود فقط کرکره همون طبقه باز بشه
راه حلش چیه از چه مداری باید استفاده کنم ممنون اگر راهنمایی کنی

سلام دو تا ایده میدم خدمتتون
راحت ترین راه توی هر طبقه یه سوییچ بزارید شبیه همین سوییچ هایی که تو بالا بر ها یک طبقه برای مشخص کردن محل توقفشون استفاده میکنند ، سوئیچ رو توی مسیر تغذیه بزارید تا سوییچ فعال شد مدار هم روشن بشه و از ریموت فرمان بگیره .
راه دیگه ای هم بوسیله میکرو کنترل و سنسور (مثلا میتونید از سنسور مغناطیسی استفاده کنید )
توی این روش می تونید خیلی امکانات بهش اضافه کنید مثلا با سون سگمنت یه نمایشگر برای نمایش این که بالا بر توی کدوم طبقست قرار بدید و یا می تونید تایم بندی کنید و خیلی کار های دیگه که نیاز به تخصص خودش داره

سایر دوستان هم حتما ایده های جالبی دارن که شنیدش خالی از لطف نیست

saman2008

کاربر
2009-01-24
5
8
سلام بر دوستان و مدیران عزیز
بنده یک عدد ریموت با آی سی معروف pt2262و 72 و ماژولهای 433 مگا هرتز ساختم .ریموت 4 کاناله هست جهت کنترل جرثقیل1 تن در محل کارخانه تنها مشکلی که دارم اینکه مادامی که جای شما ثابته که هیچ اگر درهنگام فرمان به قسمت گیرنده حرکت کنید گاهی اوقات باعث قطع و وصل میشه با قرار دادن خازن 330 میکرو موازی با بوبین رله ها این مشکل به مقدار زیادی حل شده ولی همچنان وجود داره .لطفا راهنمایی فرمایید .با تشکر

saman2008

کاربر
2009-01-24
5
8
سلام
بنده ریموت 4 کاناله با آیسی pt2262, 72ساختم مدار از هر نظر اکی هست فقط در حین کار اگه ریموت تغییر محل بده قطع ووصل میشه با موازی کردن خازن330میکرو با بوبین رله ها این مشکل تا حدودی حل شده اما هنوز وجود داره ممنون میشم کمک کند

بالا