آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: مدارات کنترل از راه دور remotcontroler

MEHDY_X

کاربر
2008-01-15
4
14
با سلام و درود فراوان
جناب رجبی من احتیاج شدید به نقشه کنترل از راه دور 16 کاناله مادون قرمز با برد کوتاه دارم خواهشمندم در این مورد کمکم کنید متشکرم

MEHDY_X

کاربر
2008-01-15
4
14
با عرض سلام و (ای بابا کسی واسه این خواسته ما تره هم خورد نمیکنه) به دوستان عزیز در مورد کنترل از راه دور 16 کاناله حتی اگه قسمت دیکودر-اینکودر رو هم به من معرفی کنید ممنون میشم بقیه اش با خودم با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
با عرض سلام و (ای بابا کسی واسه این خواسته ما تره هم خورد نمیکنه) به دوستان عزیز در مورد کنترل از راه دور 16 کاناله حتی اگه قسمت دیکودر-اینکودر رو هم به من معرفی کنید ممنون میشم بقیه اش با خودم با تشکر
با سلام :
دوست عزيز با استفاده از يك اي سي 4017 ديگر مدار شكل را به 16 كانال تعميم دهيد اگر مشگلي داشتيد پيام بزاريد :
attachment.php

ولي اگر منظورتان با AVR وميكروكنترل هست متاسفانه فايل هگز اين مدل كه در ارشيوم دارم ايرور ميده و بدان جهت اپلود نكردم تا اصلاح كنم .
با تشكر .
موفق باشيد .

cyan

کاربر
2009-04-17
3
4
سلام آقاي رجبي
من مدار كنترل از راه دور براي ربات مي خواهم ممكنه درباره كنترل از راه دور ربات و احتياجات آن توضيح ارايه نموده و بفرماييد كدام مدارراپيشنهاد مي كنيد؟
متشكرم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
با عرض خسته نباشید مدار کنترل ازراه دور سه کاناله برای کنترل کولر خانه میخواهم که با ریموت تلوزیون کنترل شود ممنون از زحمات شما
باسلام :
دوست عزیز از همین ریموت کنترل های موجود در این بخش می تونید استفاده کنید در ورودی از یک چشمی مادون قرمز (گیرنده تلویزیونی ) سه پین تعبیه کنید تا بوسیله کنترل تلویزیون هم جواب بگیرید .
در خروجی رله ها را به ترتیب (میتونید به اختیار تعریف کنید ).
1 = برای روشن کردن کولر
2= برای روشن کردن پمپ اب
3 = برای تغییر سرعت a
4 = تغییر سرعت b
5 = برای خاموش کردن پمپ
6 = خاموش کردن کولر
و 7 الی 10 را اگر نیاز ندارید صرف نظر و مونتاز نکنید .
با تشکر .
موفق باشید .

joojoo0065

کاربر
2007-08-12
75
298
bojnord
سلام آقاي رجبي
من مدار كنترل از راه دور براي ربات مي خواهم ممكنه درباره كنترل از راه دور ربات و احتياجات آن توضيح ارايه نموده و بفرماييد كدام مدارراپيشنهاد مي كنيد؟
متشكرم
بهترین و سریعترین و میانبر ترین روش برای شما را:
از بازار اسباب بازی فروشها یک هلیکوپتر کنترلی کوچک بخر(من خریدم 17 هزار تومان) بعد مدار رو هلیکوپتر رو باز کن.
با این کار هم مدار کنترل از راه دور رو آماده و با جعبه کنترلی زیبا داری و هم اینکه روی مدار گیرنده هلیکوپتر درایورهای آمپربالای 3موتور روی هلی کوپتر هست که میتونی مستقیم بدی به موتورهای قسمت های مختلف روبوتت. مزیت دیگه اینه که هر کانال دارای رنج های مختلف کنترل هست.
قیمتش هم که بسیار به سرفه تر از ساخت مداره
و اینکه از بدنه هلیکوپتره میتونی به عنوان اسباب بازی استفاده کنی:boos:.
من خودم همین کارو تو مسابقات روبوتیک دانشگامون انجام دادم که باعث شد بسیار جالب تر و بی تقس تر در بیاد.:eek:k:

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
سلام آقاي رجبي
متشكرم
با سلام :
دوست عزیز برای ریموت کنترل ربات ها معمولا از مازول های اماده گیرنده فرستنده ای که با حجم و ولتاز کاری کمتر و کارایی بیشتری دارند استفاده میشه مثل : Rws434 , rws434a که مقاله کوتاهی برای چطورکاربردی اینا میزارم دانلود و مطالعه کنید .
با تشکر .
موفق باشید

پیوست‌ها

• 23.3 کیلوبایت بازدیدها: 332

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
بهترین و سریعترین و میانبر ترین روش برای شما را:
از بازار اسباب بازی فروشها یک هلیکوپتر کنترلی کوچک بخر(من خریدم 17 هزار تومان) بعد مدار رو هلیکوپتر رو باز کن.
با این کار هم مدار کنترل از راه دور رو آماده و با جعبه کنترلی زیبا داری و هم اینکه روی مدار گیرنده هلیکوپتر درایورهای آمپربالای 3موتور روی هلی کوپتر هست که میتونی مستقیم بدی به موتورهای قسمت های مختلف روبوتت. مزیت دیگه اینه که هر کانال دارای رنج های مختلف کنترل هست.
قیمتش هم که بسیار به سرفه تر از ساخت مداره
و اینکه از بدنه هلیکوپتره میتونی به عنوان اسباب بازی استفاده کنی:boos:.
من خودم همین کارو تو مسابقات روبوتیک دانشگامون انجام دادم که باعث شد بسیار جالب تر و بی تقس تر در بیاد.:eek:k:

با سلام :
دوست عزیز هدف همیشه اقتصادی بودن نیست (اینجا یک سایت اموزشی هست تجارتی نیست ) هستند افرادی که در مقوله اموزشی اقتصاد را به پای اموزش فدا میکنند تا به نتیجه نهایی برسند (مثل همین دانشگاهی که کلی به پاش خرج کردی )
با تشکر .
موفق باشید .

بالا