آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: مدارات کنترل از راه دور remotcontroler

kavooshgar

کاربر vip
کاربر
2009-06-28
44
105
پاسخ : ريموت كنترل 4 كاناله با خروجي هاي رله اي

با سلام :
اين هم يك ريموت كنترل 4 كاناله :
در مدار فرستنده از يك كيبرد تلفن براي انتخاب شماره حالت و ارسال علايم در كانالها استفاده شده است .
خروجي گيرنده در 4 رله خلاصه شده بدين طريق با استفاده از دگمه شماره 1 فرستنده رله 1 در گيرنده و همچنين ..... 4 فعال يا غير فعال خواهد شد .
با تشكر .
موفق باشيد .

استاد عزیر در رابطه با مدار 2 تا سوال داشتم
1- در مدار فرستنده مشخات l1 نوشته 5 دور روی هسته هوا به قطر 5 میلیمتر ولی آیا 20swg منظور قطر سیم هستش؟ 0.20 نیست؟
2 - در مدار گیرنده fm rx یه ماژول گیرنده هست؟ مشخصاتش دقیقش چیه؟
با تشکر از شم

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام خدمت استاد رجبی عزیز.
من یه مدار فرستنده و گیرنده با دو آی سی pt2262 و pt2272-L4 روی بردبورد بستم. برای قسمت RF هم از ماژولهای آماده فرستنده و گیرنده استفاده کردم. فقط میخوام با زدن یک کلید در قسمت فرستنده، یک رله در گیرنده فعال بشه. برای این کار همه اتصالات 2262 رو برقرار کردم و کلید را بین پایه VCC و ولتاژ 5ولت قرار دادم. اما نمیدونم چرا وقتی کلید رو میزنم هیچ اتفاقی توی گیرنده نمیفته. توی گیرنده یک دیود LED به پایه VT وصل کردم تا در صورت ورود سیگنال، دیود روشن بشه ولی هیچ اتفاقی نمیفته.

عکس ماژول فرستنده:

attachment.php

ماژول گیرنده:
attachment.php

میشه لطفاً راهنمایی کنین تا اشکالش رو برطرف کنم؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
با سلام خدمت استاد رجبی عزیز.
من یه مدار فرستنده و گیرنده با دو آی سی pt2262 و pt2272-L4 روی بردبورد بستم. برای قسمت RF هم از ماژولهای آماده فرستنده و گیرنده استفاده کردم. فقط میخوام با زدن یک کلید در قسمت فرستنده، یک رله در گیرنده فعال بشه. برای این کار همه اتصالات 2262 رو برقرار کردم و کلید را بین پایه VCC و ولتاژ 5ولت قرار دادم. اما نمیدونم چرا وقتی کلید رو میزنم هیچ اتفاقی توی گیرنده نمیفته. توی گیرنده یک دیود LED به پایه VT وصل کردم تا در صورت ورود سیگنال، دیود روشن بشه ولی هیچ اتفاقی نمیفته.

عکس ماژول فرستنده:
ماژول گیرنده:
میشه لطفاً راهنمایی کنین تا اشکالش رو برطرف کنم؟
با سلام :
ابتداعا شما بايد شماتيك مدار ريموتي كه ساختين بزارين تا امكان بررسي بشه فرضا من فعلا نميدونم شما ديتا را از كدام پايه ايسي ريموت و چطور به ما

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
پاسخ : ريموت كنترل 4 كاناله با خروجي هاي رله اي

استاد عزیر در رابطه با مدار 2 تا سوال داشتم
1- در مدار فرستنده مشخات l1 نوشته 5 دور روی هسته هوا به قطر 5 میلیمتر ولی آیا 20swg منظور قطر سیم هستش؟ 0.20 نیست؟
2 - در مدار گیرنده fm rx یه ماژول گیرنده هست؟ مشخصاتش دقیقش چیه؟
با تشکر از شم
با سلام :
منظور حروف (SWG) شماره استانداري هست كه سيم ها را با سطح مقطع انها عرضه ميكنند و جدول كامل تبديل به قطر در بخش برق صنعتي { ترانسفورماتور ها } تقديم كرده ام .
ماژول ها نيز بصورت استاندارد در بازار بفروش ميرسد ابتياع كنيد .
موفق باشيد .

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام :
ابتداعا شما بايد شماتيك مدار ريموتي كه ساختين بزارين تا امكان بررسي بشه فرضا من فعلا نميدونم شما ديتا را از كدام پايه ايسي ريموت و چطور به ما

پیوست‌ها

• 28.7 کیلوبایت بازدیدها: 260

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
یه سؤال: شما به همه تازه کارها اینطوری میخندین یا فقط من رو مورد عنایت قرار دادین؟
با سلام :
خنده !!!نه عزيزم جمله خودم ... اين كلمه تلگرافيست كه نوشتم واسه همين بود اخه سابقا كه ميخواستن پيامي را به ديگري ارسال بكنند از تلگراف استفاده ميشد و چون هزينه تلگراف وابسته به تعداد كلمات محاسبه ميشد رايج بود كه جمله ها را خيلي كوتاه و به اختصار مينوشتن كه... خلاصه ميشد ... اينجا هم ياد خاطره هاي قديمي افتادم .اميدوارم به دل نگيريد
منتظر شماتيك گيرنده و فرستنده و مدل يا شماره مدول ما

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
یه سؤال: شما به همه تازه کارها اینطوری میخندین یا فقط من رو مورد عنایت قرار دادین؟
با سلام :
خنده !!!نه عزيزم جمله خودم ... اين كلمه تلگرافيست كه نوشتم واسه همين بود اخه سابقا كه ميخواستن پيامي را به ديگري ارسال بكنند از تلگراف استفاده ميشد و چون هزينه تلگراف وابسته به تعداد كلمات محاسبه ميشد رايج بود كه جمله ها را خيلي كوتاه و به اختصار مينوشتن كه... خلاصه ميشد ... اينجا هم ياد خاطره هاي قديمي افتادم .اميدوارم به دل نگيريد
منتظر شماتيك گيرنده و فرستنده و مدل يا شماره مدول ما

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552

پیوست‌ها

بالا