آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: مدارات کنترل از راه دور remotcontroler

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
پاسخ : رد: مدارات کنترل از راه دور remotcontroler

سلام
بنده ریموت 4 کاناله با آیسی pt2262, 72ساختم مدار از هر نظر اکی هست فقط در حین کار اگه ریموت تغییر محل بده قطع ووصل میشه با موازی کردن خازن330میکرو با بوبین رله ها این مشکل تا حدودی حل شده اما هنوز وجود داره ممنون میشم کمک کند
با سلام :
به نظر میرسد در جایگذاری قطعات { بخصوص در ماژول } مشکلی دارید عکسی از ساخته شده گیرنده و فرستنده مدار بزارید تا بتونم راهنمایی کنم .
توضیحا : ماژولها را باید نسبت به هم در زاویه 90 درجه ای قرار دهید { اگر فرستنده عمودی هست در گیرنده افقی باید باشه ...تست کنید نتیجه دهید.
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
پاسخ : مدارات کنترل از راه دور 6 کاناله PIC16F84A

با سلام :
ریموت کنترلی که خدمت تان تقدیم میکنم دارای 6 کانال روی فرکانس 433 مگاهرتز توسط میکرو مشهور PIC16F84A و ماژول TR 433MHZ میباشد توجه کنید که فرستنده دارای 6 دگمه ارسال و گیرنده دارای 6 ردیف LED به ترتیب 1~ 6 میباشد که با فشردن هر دگمه در فرستنده - LED مربوط به همون شماره فعال میگردد میتوانید به موازات LED ها توسط یک ترانزیستور- رله ای را تحریک کرده و از کنتاکت های ان فرمان لازم را به اجرا گذارید . 6 Channel 433 MHz RF Transceiver.JPG
در ضمن باید یکی از دگمه ها و خروجی مربوط را بکار نبندید که جهت خاموشی همه فرمان ها را نیز در اختیار داشته باشید .
مدار ISIS در پروتیوس شبیه سازی و به همراه فایل هگز گیرنده و فرستنده و .... در فایل ضمیمه خدمت شما ...
دانلود کنید : [hide] مشاهده فایل‌پیوست 6 Channel 433 MHz RF Transceiver.rar[/hide]
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
پاسخ : دزدگیر سونبات remotcontroler

با سلام :
بنا به درخواست شما دوستان شماتیک کامل دزدگیرهای اماکن و خانگی سونبات { SONBAT } به همراه فرستنده ریموت و گیرنده و اژیر و تایمر با دو زون مثبت و منفی خدمت تان تقدیم میکنم .
شماتیک ها در پروتیوس شبیه سازی شده و شماتیک انرا بخاطر اینکه دوستان شاید نرم افزار پروتیوس نداشته باشند با فرمت عکس JPG میزارم امیدوارم براتون مفید باشد .
1- شماتیک کلی مدار و پاور... 2- شماتیک تایمر و زونها و مولد اژیر و تقویت نهایی 3 - گیرنده و فرستنده و....
تا حد امکان در شکل ها توضیحات لازم اورده ام در صورت مواجه با مشکلی پیام بزارید در خدمتم .

دانلود کنید .RAR .....
[hide] پسورد فایل : gadraj مشاهده فایل‌پیوست sonbat.rar [/hide]

پیوست‌ها

• 46.1 کیلوبایت بازدیدها: 373

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
405
689
قم
پاسخ : دزدگیر سونبات remotcontroler

با سلام :
بنا به درخواست شما دوستان شماتیک کامل دزدگیرهای اماکن و خانگی سونبات { SONBAT } به همراه فرستنده ریموت و گیرنده و اژیر و تایمر با دو زون مثبت و منفی خدمت تان تقدیم میکنم .
شماتیک ها در پروتیوس شبیه سازی شده و شماتیک انرا بخاطر اینکه دوستان شاید نرم افزار پروتیوس نداشته باشند با فرمت عکس JPG میزارم امیدوارم براتون مفید باشد .
1- شماتیک کلی مدار و پاور... 2- شماتیک تایمر و زونها و مولد اژیر و تقویت نهایی 3 - گیرنده و فرستنده و....
تا حد امکان در شکل ها توضیحات لازم اورده ام در صورت مواجه با مشکلی پیام بزارید در خدمتم .

دانلود کنید .RAR .....
hidden content may not be quoted

با تشکر از زحمات شما استاد عزیز
میخواستم درخواست کنم اگه براتون مقدوره فایل پروتیوس مدار رو هم آپلود بفرمایید
:nevreness::nevreness:
ی سوال دیگه داشتم استاد!
هزینه ساخت این مدار حدوداً چقدر میباشد؟

آخرین ویرایش:

happyboy576

کاربر
2012-12-16
1
3
سلام خدمت اساتید محترم
من دنبال یه ریموت کنترلی هستم که که بشه رمزگذاری بشه و تداخلی با ریموت های دیگه نکنه. می خوام این کنترلر فقط یه دکمه داشته باشه و فقط یه رله رو با فشردنش ببنده. بردش هم لازم نیست زیاد باشه.
نقشه برد برام مهم هست.

ممنون.

آخرین ویرایش:

w_mirzaii

کاربر
2013-03-12
121
219
کرمان
با عرض سلام
سوالی از محضر دوستان دارم واون اینه که در مورد کنترل های از راه دور از کجا بفهمیم دیجیتال هست یا آنالوگ(کدوم مدارا تو این قسمت دیجیتالن؟)
به نظر بنده حقیر استفاده از نوع آنالوگ در موارد مهمی مثل درب خانه و ... اصلا عاقلانه نیست
چون ممکنه مدار گیرنده تحت تاثیر نویز و امواج مختلفی که در محیط هست قرار بگیره و یهو عمل کنه و مثلا در گاراژ ناخواسته باز بشه!
ولی در نوع دیجیتال تا زمانی که گیرنده کد مخصوص رو نگیره محاله عمل کنه.
و همینطور فکر میکنم برد نوع دیجیتال بیشتر هم هست
نظرتون چیه؟
سپاس

آخرین ویرایش:
بهترین و سریعترین و میانبر ترین روش برای شما را:
از بازار اسباب بازی فروشها یک هلیکوپتر کنترلی کوچک بخر(من خریدم 17 هزار تومان) بعد مدار رو هلیکوپتر رو باز کن.
با این کار هم مدار کنترل از راه دور رو آماده و با جعبه کنترلی زیبا داری و هم اینکه روی مدار گیرنده هلیکوپتر درایورهای آمپربالای 3موتور روی هلی کوپتر هست که میتونی مستقیم بدی به موتورهای قسمت های مختلف روبوتت. مزیت دیگه اینه که هر کانال دارای رنج های مختلف کنترل هست.
قیمتش هم که بسیار به سرفه تر از ساخت مداره
و اینکه از بدنه هلیکوپتره میتونی به عنوان اسباب بازی استفاده کنی:boos:.
من خودم همین کارو تو مسابقات روبوتیک دانشگامون انجام دادم که باعث شد بسیار جالب تر و بی تقس تر در بیاد.:eek:k:

جناب دانشجو . با تشکر از راهنمایی شما . اما یک گله دارم از شما و بعضی همکاران . لطفا به املای کلمات دقت کنید .
این سایت ممکن است بازدیدکنندگان بسیار سطح بالایی داشته باشد . حیف است دانشجوی مملکت غلط املایی داشته باشد . منظور من نوشتن کلمه - نقس - به جای - نقص - و همچنین - به سرفه - به جای - به صرفه - است . امیدوارم مدیران زحمتکش سایت هم تذکر بدهند . شرمنده ام که بی تعارف و رک گفتم .

آخرین ویرایش:

w_mirzaii

کاربر
2013-03-12
121
219
کرمان
این گونه اشتباهات املایی که پیش میان رو نباید به حساب بی اطلاعی گذاشت واقعیت اینه که وقتی آدم ذهنش درگیر نوشتن میشه این اشتباهات ممکنه رخ بده برای خودم پیش اومده.........
البته در بعضی موارد مشخص هست که اشتباهی در کار نیست مثلا قالب و غالب رو به جای هم به کار میبرن!

این گونه اشتباهات املایی که پیش میان رو نباید به حساب بی اطلاعی گذاشت واقعیت اینه که وقتی آدم ذهنش درگیر نوشتن میشه این اشتباهات ممکنه رخ بده برای خودم پیش اومده.........
البته در بعضی موارد مشخص هست که اشتباهی در کار نیست مثلا قالب و غالب رو به جای هم به کار میبرن!

انشاالله که همینطور باشه .

yama5

کاربر
2014-09-15
5
2
سلام خسته نباشید ایا میشه توی یه فرکانس خاصی از موج Fm فرستنده و گیرنده صدا بیسیم درست کرد که کسی که اختصاصی باشه یعنی هر کس با رادیو اونو گوش نکنه

بالا