آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فلزیاب آنتنی LRL

arash arman

کاربر
2013-03-17
15
26
سلام میشه مدل ترانسشو بگید و سایزشو ما همه کارشو کردیم ت ومدل ترانس موندیم با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
سلام میشه مدل ترانسشو بگید و سایزشو ما همه کارشو کردیم ت ومدل ترانس موندیم با تشکر

برای جنراتور(همون مداری که به پراب های تو زمین وصل میشه): یک هسته 16*19 با فریت بدون گپ بردارید و ابتدا 50 درصد اون رو با سیم 0.1 بپیچید.بعد روش 6 دور چسب نواری بزنید و ثانویه رو با سیم 0.25 به تعداد 30 دور بپیچید.بعد دوباره چند دور چسب بپیچید و بعد هسته ها رو جا بندازید و دور هسته ها هم چند دور چسب بزنید تا سرو صدا نکنن.بعد اگه حوصله داشتید کل ترانس رو فرو کنید تو رزین و در بیارید بزارید خشک شه

برای رسیور(همون مداری که به آنتن ها وصل میشه و 555 داره): یک هسته 16*19 با فریت بدون گپ بردارید و ابتدا 70 درصد اون رو با سیم 0.1 بپیچید.بعد روش 6 دور چسب نواری بزنید و ثانویه رو با سیم 0.25 به تعداد 20 دور بپیچید.بعد دوباره چند دور چسب بپیچید و بعد هسته ها رو جا بندازید و دور هسته ها هم چند دور چسب بزنید تا سرو صدا نکنن.بعد اگه حوصله داشتید کل ترانس رو فرو کنید تو رزین و در بیارید بزارید خشک شه

آخرین ویرایش:

kambiz_nuri

کاربر
2013-06-22
2
2
سلام mr metal این فایل هگز برای پروگرام کردن atmega 8 است؟ نیاز به تنظیم فیوزبیت نداره؟ با تشکر
سلام دوستان لطفا در مورد سوال های زیر مرا راهنمایی بفرمایید:
1-در مدار ریسیور (مدار متصل به آنتن ها) مقدار خازن الکترولیتی c4 چقدر است؟
2-خازن های c1,c2,c3 در مدار ریسیور از نوع عدسی هستند یا نوع دیگرند؟
3-آیا فایل هگز برای پروگرام کردن atmega8a است؟نیاز به تنظیم فیوزبیت ها ندارد؟
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like

sami222

کاربر
2011-05-19
53
123
بله فیزبیت رو روی فرکانس خارجی میگذارید
1. مدار گیرنده طبق گفته دوستان خوب نیست و من که ساختم حتی نرفتم تستش کنم چون مصرف باطرش زیاده و عملکرد مدار غلط میشه!
2. هرنوعی بجز عدسی استفاده کنید
3.اگه منظرتون همون پسوند آ هست فرقی نداره موقع پروگرام کردن فیوز بیت روی روی فرکانس خارجی بذارید
درکل مدار ژنراتور خوبه ولی قسمت گیرنده مناسب نیست!
بهتره از ردیاب موبایل استفاده کنید که تو انجمن فلزجو کامل توضیح داده شده موفق باشید

• Like

kambiz_nuri

کاربر
2013-06-22
2
2
سلام .دو مدار ژنراتور و ریسیور را در پروتوس مدل کردم مدار ژنراتور به نظر درست می آید اما در مدار ریسیور اگر از باطری 5 ولت استفاده شود به نظر می آید که جریان کشی مدار کم شود طبق محاسبات پروتوس.
با تشکر

• Like

jasem61

کاربر vip
vip
کاربر
2010-04-29
11
18
البته دستگاههای ردیاب نیز کارایی خودشون رو دارن واشخاصی که تبحر در استفاده اون منتها من تا الان نتونستم با این سیستم کار کنم فقط یه چیز باعث شد این تایپ رو بزارم و اون این که این آقا که تو عکس با اون طلا عکس گرفته ظاهرا سنگ طلاش تو خالی از آب در اومده ! به نظر دوستان زیادی سبک دستش نگرفته ؟؟ :p:

kalokalo

کاربر
2009-12-03
3
11
با سلام
ببینیئ دوستان بیایید با دلیل و اثبات صحبت کنیم. حرف چیز مهمی نیست مثلا من میگم با یه میله پرواز میکنم کدام شما باور میکنید ؟ آخه با کدام بنیه علمی و قانون میگید دوتا میله اسباب بازی میتواند محل فلز را کشف کند؟ میله ها با کدامین نیروی فیزیکی میتوانند کاوش کنند؟ هر رویدادی دلیلی داره خوب اگه واقعا حقیقت هست دلیلش چی؟ من آموختم که مطلبی رو بدون قانون علمی قبول نکنم

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
سلام دوست عزیز کالوکالو
بعضی وقتها شاید پدیده ای فعلا قانون اثباتی خاصی نداشته باشه اما همین دو تا میله ای که میفرمایید به خوبی کار میکنه و فلز براحتی پیدا میکنه من چند صد تستی که انجام دادم اینو بهم ثابت کرده فقط مشکل نبود فرکانس دقیق فلز مدفون شده هست که زیر خاک اندازه گیریش سخته شاید کسی طلای 2000ساله زیر خاک برای اندازه گیری پیدا نکرده باشه که قطعا همینطوره

kalokalo

کاربر
2009-12-03
3
11
خوب چطور 22 ذره از اتم کشف شده اما قانونی برای دوتا میله برنجی کشف نشده؟!!! بنده نمیخوام رد کنم اما دنبال این هستم که چطور امکان داره؟ بهتره بجای اینکه صورت مسئله رو پاک کنید اونو حل کنیم.
اگه هر فلزی یک فرکانس خاصی رو به اطراف پخش میکنه خوب این همه وسیله الکترونیکی دقیق که میشه آشکارش کرد که البته بنده تا حالا نتونستم !
بنده بعد از ساخت 10 تا 15 دستگاه vlf و پالسی که در 3 تا 4 میلیونیوم ثانیه میدان مغناطیسی را اندازه میگیره کارکرد با ردیاب های میله ای رو نمیتونم قبول کنم.
اما احتمالا از طریق الکترونیکی بشه اما باید اول قانونی براش پیدا کنیم بعد به فکر طراحی مدار باشیم .
حالا سوال اینکه این فرکانسی که فلزات از خودشون پخش میکنند از جنس الکترومغناطیس هست یا میدان الکتریکی و یا ........؟

بالا