آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بهترین روش انتقال اطلاعات از یک هارد به یک هارد دیگر

m.pezeshki

کاربر
2012-06-13
142
198
روي ابر های سفید
سلام دوستان میخواستم بدونم بهترین روش برای انتقال اطلاعات از یک هارد به یک هارد دیگر چیست
الان یک هارد 1 ترابایت خریدم حالا میخواستم بدونم که اگر بخواهم دیگه از هاردی که الان دارم استفاده نکنم و کلیه اطلاعات بره روی یک هارد دیگه بهترین روش چیست؟

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
سلام دوستان میخواستم بدونم بهترین روش برای انتقال اطلاعات از یک هارد به یک هارد دیگر چیست الان یک هارد 1 ترابایت خریدم حالا میخواستم بدونم که اگر بخواهم دیگه از هاردی که الان دارم استفاده نکنم و کلیه اطلاعات بره روی یک هارد دیگه بهترین روش چیست؟
با سلام دوست گرامی بهترین روش این است که این هارد را به عنوان هارد دوم به سیستم وصل کنید و پس از بوت شدن سیستم از هارد اول اطلاعات را کپی کنید.بی خطر ترین روش است.

m.pezeshki

کاربر
2012-06-13
142
198
روي ابر های سفید
با سلام دوست گرامی بهترین روش این است که این هارد را به عنوان هارد دوم به سیستم وصل کنید و پس از بوت شدن سیستم از هارد اول اطلاعات را کپی کنید.بی خطر ترین روش است.
خوب چطوری پارتیشن بندی کنم؟

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
برای پارتشین بندی
اگه هارد دومتون رو که میخواهید اظلاعاتتون رو در اون جا بریزید رو به عنوان هارد دوم بالا بیارید با برنامه EASEUS Partition 9.1 Pro پارتیشن بندی بکنید
توجه بکنید که وقتی پارتیشن های جدید میسازید پارتیشن اولی رو Primary بگذار و پارتیشن های بعدی رو Logical
تا در موقع نصب ویندوز دیگه به هیچ مشکلی نخوری
-------
راه دوم باز میتونی با برنامه آکرونیس از تمام درایورهات بکاپ بگیری و اون ها رو بفرستی سره یه هارد دیگه
حی ویندوز رو میتونی انتقال بدی
یکم دنگ و فنگ داره
مثلا حالا دو تا هارد داری - نیاز به هارد سوم هم داری - از هارد اول بکاپ میگیری و بکاپ رو میذاری تو هارد سوم - هارد هارد اول رو بر میداری و هارد جدید و یا همون هارد دوم رو میذاری و بکاپ های گرفته شده بر میگردونی
ضمنا - برای کارکرد بهتر و مخصوصا بکاپ گیری از داریو ویندوز شما باید با برنامه تحت بوت کار بکنید
موفق باشید

onlyiran

کاربر vip
کاربر
2007-10-26
182
1,847
شیراز
www.onlyiran.com
برای پارتشین بندی
اگه هارد دومتون رو که میخواهید اظلاعاتتون رو در اون جا بریزید رو به عنوان هارد دوم بالا بیارید با برنامه EASEUS Partition 9.1 Pro پارتیشن بندی بکنید
توجه بکنید که وقتی پارتیشن های جدید میسازید پارتیشن اولی رو Primary بگذار و پارتیشن های بعدی رو Logical
تا در موقع نصب ویندوز دیگه به هیچ مشکلی نخوری
-------
راه دوم باز میتونی با برنامه آکرونیس از تمام درایورهات بکاپ بگیری و اون ها رو بفرستی سره یه هارد دیگه
حی ویندوز رو میتونی انتقال بدی
یکم دنگ و فنگ داره
مثلا حالا دو تا هارد داری - نیاز به هارد سوم هم داری - از هارد اول بکاپ میگیری و بکاپ رو میذاری تو هارد سوم - هارد هارد اول رو بر میداری و هارد جدید و یا همون هارد دوم رو میذاری و بکاپ های گرفته شده بر میگردونی
ضمنا - برای کارکرد بهتر و مخصوصا بکاپ گیری از داریو ویندوز شما باید با برنامه تحت بوت کار بکنید
موفق باشید

با تشکر از دوستمون من اضافه کنم که روش دوم اشتباه است و نیازی به هارد سوم هم نیست .!
شما از گزینه clone از برنامه acronis کلیک کن و هارد مبدآ و مقصد را هم انتخاب کن در ضمن اینکه هارد جدید نیاز به پارتیشن بندی ندارد!!

m.pezeshki

کاربر
2012-06-13
142
198
روي ابر های سفید
یعنی هارد رو وصل کنم و به وسیله این نرم افزار میشه اطلاعات رو هارد به هارد کرد؟ :108:
و نیاز به پارتیشن نیست؟
و حجم پارتیشن ها چگونه محاسبه میشود
و بعدش میشه این هارد الانی خودمو بردارم و برم پی کارم؟ :)

onlyiran

کاربر vip
کاربر
2007-10-26
182
1,847
شیراز
www.onlyiran.com
یعنی هارد رو وصل کنم و به وسیله این نرم افزار میشه اطلاعات رو هارد به هارد کرد؟ :108:
و نیاز به پارتیشن نیست؟
و حجم پارتیشن ها چگونه محاسبه میشود
و بعدش میشه این هارد الانی خودمو بردارم و برم پی کارم؟ :)

بله ! درحالته عادی اتوماتیکه یعنی درصدی ولی دستی هم میشه ! شما بزار اتوماتیک پارتیشن شه.
میشه هارد الانی حتی ویندوز هم نمیخواد نصب کنی .
در ضمن در 5 دقیقه !

:)

بالا