آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشكل - ويروسي شدن كيس

Arash44

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-06-29
387
2,861
بادرود فراوان خدمت اساتيد محترم// دوستان اگه كسي يه انتي ويروس و ضد هك توپ داره معر في كنه اخه از بس ويندوز نصب كردم كلافه شدم . لطفا راهنمايي بفرماييد.(آنتي ويروس نود فعلا نصبه)

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
سلام دوست عزیز.
شما هر انتی ویروسی هم نصب کنید با زهم امکان ویروسی شدن ویندوزتان هست. دلیلشم اینه که خیلی از ویروسها جدید هستند و آنتی ویروسها قادر به شناسایی اونها نیستند. از طرفی اکثر آنتی ویروسهای خوب مثل nod و kaspersky و Avira و microsoft essentional و... زیاد با هم فرقی ندارند. ممکنه یک ویروسی رو nod بشناسه ولی کاسپر نشناسه ولی در عوض یک ویروسی رو کاسپر بشناسه و نود نشناسه. چون اینها دیتابیسهای متفاوتی دارند و طبیعتا دقیق مثل هم نیستند و ممکنه کاربران یک آنتی ویروس زودتر ویروسی رو گزارش کنند. حتی به محل زندگی اکثریت کاربرهای یک انتی ویروس هم ربط داره. معمولا ویروسها ابتدا در کشور خاصی شروع به رشد میکنند و گه گاه اصلا به کشورهای دیگه هم راه پیدا نمیکنند و هر انتی ویروس به دلیل بازار متفاوتی که در کشورهای مختلف داره ممکنه نوع ویروسهایی که گزارش میشه به او متفاوت باشه.
کاسپرسکی معمولا گزارش کاربرهایی که ویروس کش رو خریداری کردند در اولویت قرار میده و به بقیه گزارشها که از سوی کاربران ناشناس صورت میگیره کمتر بها میده

این مسائل رو گفتم که اطلاعاتتون در این زمینه بره بالا.

nod خوبه نیاز ندارید عوضش کنید. این دیگه بیشتر به سلیقه کاربر به خصوصیات ظاهری و پیامهای کاربر بستگی داره اما nod آنتی ویروس خوبیه. اگر می خواین خیلی سخت گیر باشه و به همه چیز گیر بده Avira خیلی خوبه و به هر چیز مشکوکی هم گیر میده.

از طرفی توضیه میکنم انتی ویروس رو خریداری کنید که راحت آپیدت کنید چون آپدیت بودن آنتی ویروس از همه چیز مهم تر هست. آویر نسخه دو سیستمه الآن ایران هست 60 تا 70 تومان. اما کاسپر هست تک کاربرش 120 تومان.. بقیه رو قیمت ندارم

من خودم خیلی وقته مایکروسافت اسنشیال دارم و خیلی راضیم و آپدیتش هم اگر ویندوز اورجینال داشته باشید رایگان هست. ولی در شناخت ویروس به کیفیت کاسپر و نود و آویرا عمل نمیکنه!
حتما در کنار آنتی ویروس یک آنتی تروجان هم نصب کنید که ترکیب این دو بسیار قوی تر از یک آنتی ویروس تنها هست. malwarebytes یکی از بهترین انتی تروجانها هست که خیلی از تروجانهایی که ویروس کشها دیرتر میشناسند میشناسه!

در آخر هم توصیه میکنم یک آنتی اتوران نصب کنید تا وقتی فلش یا هر وسیله ای رو به دستگاهتون وصل میکنید اتوماتیک ویرو داخل آن نتواند کاری بکن و بعد از ورود به فلش فقط فایلهایی که یمشناسید اجرا کنید این خیلی کمک میکنه از دیرتر ویروسی شدنتان.

اگر روزی هم متوجه شدید روی ویروسی کلیک کردید هرگز ری استارت نکنید!! چون تا قبل از ری استارت فرصت دارید که ویروس رو پاک کنید! اما اگر ری استارت کردید از طریق فایلهای سیستمی ویروس اجرا میشه و دیگه نمیشه پاکش کرد. اولین کاری که میکنید به taskmanager برید. البته تاسک منیجر معمولی پروسه های مخفی رو نشون نمیده از این استفاده کنید: proceces explorer حالا ببینید کوم خطها قرمز هست. و هم چنین نام پروسه ها رو با دقت ببینید هر پروسه ای مخفی بود روش راست کلیک کنید و مشخصات پوشه پروسه رو ببینید اگر پوشه هایی مثل : TEMP و UserData و ... پوشه های عجیب و غریب دیدید پروسه رو متوقف کنید و از پوشه فوق فایل رو delete کنید. سپس با دستور msconfig از قسمت run وارد تنظیمات استارت آپ بشید و کلیه فایلهای مشکوک رو تیکشون رو بردارید و آنهایی هم که از پوشه های بالا بود اصلا برید و از مسیرشون delete کنید حالا میتونید ری استارت کنید. 50 درصد از خطر موفق شدن ویروس با این روش میتونید کم کنید!

دیگه انگشتام درد گرفت بسکه تایپ کردم بقیش باشه برای بعدا:)

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
نکته های آقای نکویی خیلی جالب بودن
اضافه میکنم
اگه سیستم ویروسی دارید - اگه ویندوزتان به کل بالا نمیاد - اگه میخواهید ویندوز عوض کنید - اگه میخواهید آنتی ویروستان رو چک بکنید
به شما پیشنهاد میکنم از نسخه های تحت بوت استفاده بکنید که تقریبا همه اون ها رایگان هستند - فقط کافیه دانلود بکنید و روی سی دی رایت بزنید و از ویروس کشی در بوت لذت ببرید- بهترین نمونش هم آویرا هستش
فهرست نرم افزارهای آنتی ویروس و فایروال سافت گذر - SoftGozar.com
در آینده اگر تو این مبحث حرفه ای شدید توصیه میکنم از خوده سایت تولید کننده دانلود بکنید

نکته دوم - شما باید از آنتی سکوریت استفاده بکنید ( .انتی ویروس + ضد هک و ... )
آقای نکویی عرض کردند که بهتره اون ها رو خریداری بکنید ولی 4 ساله که از آویرای کرک شده استفاده میکنم - روزانه نزدیک به 20 تا سی دی و رم و فلش و... رو کیس میذارم - شاید باورتون نشه تا الان یک بار هم رنگ ویروس رو به چشم خودم ندیدم - یک سرعت سیستم و اینترنت رو میگیره ولی چه کنیم دیگه ؟
ولی چند ماهی است که لاینسس ها رو زود به زود می سوزونه ( پولی شدند ) به خاطر همین هم خودم و هم مشتری هام خیلی اذیت شدیم
خلاصه از آویرا به سمت سیمانتک نورتون آمریکایی مهاجرت کردیم که تا به امروز خیلی بهتر از آویرا بهمون جواب داده
خواهشا قید نود 32 رو بزنید:)
Nod32 / Kaspersky / Avast / Norton / Avira مرجع آنتی ویروس ایران

بالا