آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

فلزیاب Minediver-1

fery

کاربر
2006-11-16
237
1,062
iran
fery11.blogfa.com
سلام

دوستان این هم مدار فلزیاب minediver-1 با عمق کاوش مفید 180 سانتیمتر.

این مدار طراحی شده شرکت پالس دتکتور است.

با کویل 28 سانتیمتری عمق کاوش آن 150 سانتیمتر است

با کویل 50 سانتیمتری عمق کاوش آن 180 سانتیمتر است

دارای lcd 2x20 است جهت تنظیم منوها

دارای 4 ولوم جهت تنظیم.

ولتاز کاری 18 ولت و 2 آمپر است.

اگر مشکلی بود در خدمتم.

موفق باشید.
minediver.jpg

پیوست‌ها

fery

کاربر
2006-11-16
237
1,062
iran
fery11.blogfa.com
mmlove2007 avr 2000

سلام خدمت دوستان گرامی.

جناب avr 2000 این مربوط به میزان اطلاعات هر کاربر دارد که بتواند r 19

را مشخص کند .

بلی در این مکان جایی برای خود نمایی یا سرکار گزاشتن دوستان و همکاران عزیز نیست و اینجا مکانی است جهت جمع آوری اطلاعات من یا دیگران ازمن.

و اینکه شما با یوزر جدید خود که ثبت نام کرده اید و یوزر قبل شما مشخص است. نمیتوانید به این سایت یا مطالب مفید که از طریق من یا دیگر دوستان من در سایت آپ شده هیچ گونه اسیب یا خراب کردن
آن اقدام کنید.

در ضمن شما اگر متخصص الکترونیک باشید متوجه میشوید r19 کجاست اینکه

در هر سایتی رسیدید مطالب پیش پا افتاده را بگزارید و فقط به فکر
ایجاد موضوع جدید باشید مهم نیست مهم دادن اطلاعات مفید است

مدار فوق هم مداری نیست که من بخواهم بگم 5 متر یا 7 متر عمق کاوش دارد. ان چیزی که هست میگویم.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان عزیز.

پیوست‌ها

mr_havaee

کاربر
2008-02-29
15
81
تهران
مشکلات دستگاه

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
من این مدارو ساختم ولی بعد از تبلیغ درهمون حالت دمو موند بعد از بررسی متوجه شدم مشکل از مثفت درایور یعنی Mc34151 هستش اونو عوض کردم و یکی دیگه انداختم بازهم این مشکل حل نشد .
با روش کوپلاژی مثفت رو درایو کردم بلاخره مدار از حالت دمو خارج شد و بالا اومد اما سریع مثفت داغ میکرد و حرارتش بالا میرفت و تقریبا حدود 450 میلی آمپر جریان میکشید ، در ضمن ولوم مولتی ترن سیگنال تو یه محدوده خاصی کار میکنه و اگه بیشتر از اون کم یا زیاد بشه Threshold متغییر میشه و رقمش مثبت و منفی میشه که در این حالت کار با دستگاه کاملا غیر ممکنه .
البته من مشکل درایور مثفت رو حل کردم و با یه مثفت درایور دیگه اونو درایو کردم و دیگه مثفت داغ نمیکنه و حدود 350 میلی آمپر هم بیشتر جریان نمیکشه ولی مشکل سیگنال هنوز حل نشده .
در ضمن در بهترین حال تنظیم یک تکه فیبر مسی 10*10 رو بیشتر از 15 سانت نمیتونه سنس کنه و هیچ حساسیتی هم به طلا نداره ...
من احساس میکنم فایل HEX مشکل داره میخوام براش یه برنامه جدید بنویسم که بتونه فلزات ارزشمند رو از غیر ارزشمند تشخیص بده و بتونه اونارو به راحتی تفکیک کنه ...

آخرین ویرایش:

fery

کاربر
2006-11-16
237
1,062
iran
fery11.blogfa.com
سلام

با سلام جناب mr_havaee عزیز.شما باید coil خود را 2.5 اهم کنید

چون هرچغدر اهم coil تان بیشتر بشود آمپر مصرفی ان بیشتر است.

در ضمن اگر فایل جدیدی نوشتید در اختیار دوستان هم قرار دهید.

با تشکر ..موفق باشید

mr_havaee

کاربر
2008-02-29
15
81
تهران
با سلام خدمت همه دوستان
من با coil های مختلف از 2.5 اهم تا 3.5 مدار رو تست کردم تو امپرکشی شاید تاثیر بزاره ولی تو کارایی مدار نه .
راستی شما تا به حال این مدارو ساختی ؟
واقعا 150 سانتیمتری رو تونستی ازش جواب بگیری ؟
من حتی مثفتش رو عوض کردم و به جاش IGBT گذاشتم و با یه درایور دیگه اونو درایو کردم برای اینک فرکانس و طول موجش بهم نخوره 2تا ولوم به صورت آنالوگ تو قسمت نمونه برداریش طراحی کردم اما تو 140 سانتیمتر بیشتر نتونست تو هوا نفوذ کنه تغذیه پالسش به شدت قویه ولی در قسمت دریافت مشکل داره .
در ضمن بعضی وقتا هم ریست میکنه حتی تمام ولتاژ های ورودی به میکرو رو هم چک کردم تا از افت ولتاژ نباشه من به این نتیجه رسیدم مشکل از طراحی برنامشه .
به نظر شما مشکل از چیه ؟

fery

کاربر
2006-11-16
237
1,062
iran
fery11.blogfa.com
رفع مشکل

جناب mr_havaee شما این دایودها را اضافه کن اگر باز خوب نشد

با تعویض مقاومتها و جایگزین آنها مقاومت 1 درصد بگزار .در قسمت piu

که گیرنده ما میشود تاثیر زیادی دارد من خودم این مدار را ساختم و هیچ موقع بدون اطمینان از کارکرد آن ان را در اختیار شما و دوستان قرار نمیدهم.

موفق باشید.

mr_havaee

کاربر
2008-02-29
15
81
تهران
با سلام خدمت همه دوستان و fery عزیز
فکر کنم شما با مدار Miner اشتباه گرفتی در Minediver کلا یک دیود 1V5KE400CA Surpressor بیشتر نیست که اونم به طور کامل روی PCB طراحی شده و لازم نیست که از پشت مدار نصب کنیم ، حتی دیود 1V5KE200CA Surpressor هم بدین شکل میباشد .
راستی منظورتون از PIU چیه ؟
من تا اونجایی که میدونم و خود NORMAN هم گفته بود PIU از مدلهای منیر به بالاتر تو مدارات بکار برده شده که شامل قطعاتی از قبیل یک OP-AMP ، یک DUAL دیجیتال تو آنالوگ 12 بیتی ، یک آنالوگ تو دیجیتال 12 بیتی و یک میکرو ATMEG8 هستش که و اونو به صورت آماده و رزین شده بر روی مدارات نصب میکنند که البته تصور کنار هم قرار گرفتن قطعات و شکل تولید شدش رو برای دوستان میزارم .
3.jpg
4.jpg
http://www.savefile.com/files/1990148

بالا