آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

تجربیات: شایعترین مشکلات در انواع لپ تاپ

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
با سلام خدمت اساتید ارجمند ودوستان گلم اگر میشه همکاری کنید
اگر امکان داره تواین تاپیک مشکلات وعیبهایی که تا حالا با لپ تاپهای مختلف برخورد کردید مثلا می دونید که لپ تاپ سونی کمتر چیپ می سوزونه ...واز اینجور اطلاعات که ازروی تجربه ویا علمی دارید را در این تاپیک قرار بدید تا دوستان بیشتر وراحتر سراغ عیب یابی لپ تاپها بروندیا تجربیات همکاران در تعیمر انواع لپ تاپ باتشکر
:212:

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
درود
بسیار عالیه!
یک مورد هم بنده برخوردم در لپ تاپ اچ پی(مدلش خاطرم نیست) که در طی مونتاژ کارخانه،کابل ارتباط ال سی دی به مین لای دو تیغه پلاستیکی قاب بالا و قاب پایین قرار گرفته و له شده بود.
بعد از مدتی کار از همین ناحیه قطعی پیش امده و تصویر ناپدید میشد و جالبه همزمان بک لایت هم قطع میشد که گول زننده بود.
نهایتا با بررسی کابل متوجه قطعی دو رشته شدم که به علت گرانی احمقانه کابل ، آن را ترمیم کردم.
بدرود

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام چندروز پیش یک لپ تاپ برام آوردند که اصلا روشن نمی شد یعنی فقط چراغ پاور وبلوتوثش برای چندثانیه روشن میشد همه لپ تاپ را تست کردم بایوس رو هم پروگرام کردم ولی باز درست نشد وقتی دیدم سی پی یو اصلا دیتکت نمی ده شکم رفت روی آی سی کلاک که با تعویض آن مشکلش حل شد امیدوارم موفق وپیروز باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت تمامی دوستان
مطلبی در مورد تعمیر شارژر لپ تاپ باید عرض کنم که باید بسیار دقت کرد
بعد از تعمیر یا تعویض کابل ، حتما ولتاژ و سر مثبت و منفی را با مولتی متر تست کنید
برای خیلی از همکاران این رشته این اتفاق افتاده که سر مثبت و منفی شارژر را از روی بی دقتی برعکس وصل کرده اند و از روی کمی تنبلی خروجی را تست نکردند و به لپ تاپ زدند حالا لپ تاپ مال مشتری است ادامه داستان رو نگم بهتره ....
راه حل : در 90 درصد این موارد آی سی maxim قسمت تغذیه که معمولا در محوطه شارژ باطری قرار دارد میسوزد
این را هم بگویم که این آی سی بسیار کمیاب است یا راحتتر بگویم اصلا پیدا نمیشود و باید از اوراقی خارج کرد
پس بهترین کار همون دقت اول کار است
موفق و پایدار باشید

اسکندر حسینی

کاربر vip
vip
کاربر
2012-04-10
82
258
با سلام خدمت دوستان
لپ تاپ 5110 دل core 5 دارم که بعد از روشن شدن و امدن صفحه دسکتاپ هنگ میکند . بعد از زدن ویندوز جدید پس از چند روز همان ماجرا
لطفا راهنمایی بفرمایید

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام این بخش مربوط میشه به تجربیات لطفا تاپیک جداگانه دربخش لپ تاپ ها دل ایجاد کنید تا اساتید راهنماییت کنند موفق باشید

taymaz-c

کاربر
2009-02-17
20
122
www.elecpic.blogsky.com
سلام دوستان من واسم یه لپ تاپ acer مدل aspire4520 اوردن که روشن میشد ولی تصویر نداشت من بعد از باز کردن دیدم گرافیکش onboard هستش و بعد از هیت دادن پل شمالی دیدم تصویر برگشت ولی قبل از هیت دادن مینبورد لپ تاپ رو تو فویل الومینیومی پیچیدم و فویل رو درست در جایی که چیپ شمالی هست بریدم به اندازه چیپ به شکلی که فقط چیپ دیده بشه بعد از بالا با رعایت فاصله به مدت 3 دقیقه با رعایت فاصله هیت دادم و مجدد گذاشتم کاملا خنک شد بعد فویل رو باز کردم چیپ رو با تینر شستم (پایه های چیپ رو ) و مجدد با هیتر خشک کردم و لپ تاپ رو راه انداختم تصویر برگشت.

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
سلام من تخصصم تو hp هستش .

اگه دیدی لپتاپ روشن میشه تصویر نمیده یا تصویر میده و خاموش میشه اصلا شک نکن گرافیک لحیم سردی کرده . هیت بگیر با دمای 400 به مدت 3 دقیقه با فاصله 1 الی 2 سانت از چیپ درست میشه . اگه میخوای کارت بی برگشت باشه ریبالش کن .

اگه دیدین لپتاپی پاور نمیشه ولی 3.3 روی پاور دارین اولین کار کریستال کنار cpu و gpu رو عوض کن درست میشه .

اگه روشن نمیشد و 3.3 ولت روی پاور نداشتی برو تو کار i/o

اگه کیبوردت کار نمیکرد و کیبورد هم تعویض کردی جواب نداد اول از همه سوکت کیبورد بعد مجمع پشت کانکتور که شامل خازن و مقاومته سپس i/o . هارد و دی وی دی هم همین طور .

اگه دستگاهی داشتی که با زدن شارژر خاموش میشه ic charge کنار سوکت باطری تعویض بشه که معمولا LM393 هستش .

اگه دستگاهت وسط کار تو ویندوز هنگ میکنه و یا ریست یا خاموش میشه اول فن سپس هارد

قربان همتون .

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام چندروز پیش یک لپ تاپ برام آوردند که اصلا روشن نمی شد یعنی فقط چراغ پاور وبلوتوثش برای چندثانیه روشن میشد همه لپ تاپ را تست کردم بایوس رو هم پروگرام کردم ولی باز درست نشد وقتی دیدم سی پی یو اصلا دیتکت نمی ده شکم رفت روی آی سی کلاک که با تعویض آن مشکلش حل شد امیدوارم موفق وپیروز باشید

چطوری متوجه دیتکت نشدنش شدید؟ سی پی یو گرم نمیشد؟

بالا