آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

چند تا سوال در ارتباط با اولویت قطعات برای جمع کردن سیستم ها

datafarzin

کاربر
2010-03-26
23
28
با سلام تازه شروع کردم به آشنایی با سخت افزار و ... مطالعه و از مطالب استفاده میکنم .

یه چند تا سوال دارم در زمینه خرید قطعات اگه دوستان کمک کنن ممنون میشم .

1-کسایی که کار با نرم افز ار های مهندسی و ... مثل ایتبس و اتو کد و امثال اینها یا نرمافزار های مایا و 3DMAX و ... کار میکنن اولویت این قطعات 1-سی پی یو 2- کارت گرافیک 3- رم به ترتیب با کدوم اینهاست (یعنی بیشتر هزینه رو به ترتیب به کدوم این قطعات در نظر بگیریم)

حدسم اینه 1-سی پی یو 2- رم 3- گرافیک

2- کسایی که کارشون با گرافیک هست یعنی با نرمافزار های گرافیکی کار میکنن اولویت و هزینه به ترتیب بیشتر تو کدوم این قطعات هست

3- و همچنین کسایی که کارشون میکس و ادیت ویدئو و ... هست اولویت و هزینه بیشتر باید به ترتیب تو کدوم این قطعات در نظر گرفت

بخش دوم سوالم :

4-انواع سیستم به چه صورت هست (مثلا در لپ تاپ داریم لپ تاپ های خانگی - صنعتی-اداری- دانشجویی -GAME - مالتی مدیا و ...

در مورد سیستم چطور هست اصولا گروه بندی خاصی داره که سیستم ها رو بر اون اساس بخواهیم ببندیم؟

مثلا داریم
سیستم بر پایه بازی - خانگی - اداری و مهندسی ...؟

میخواستم بدون مطالب اضافه تر فقط

1-انواع سیستم برای جمع کردن

2-اولویت هر کدام در انتخاب 3قطعه اصلی (سی پی یو -رم - گرافیک ) به ترتیب کدام هست (به طور مثال سیستم بر پایه بازی 1-گرافیک 2-رم 3-سی پی یو و البته مادربورد واسه ساپورت اونا

ممنون میشم خیلی خلاصه و منظم توضیح بدید

با تشکر

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام بنده می گم برای بستن یک سیستم خوب اول باید یک پاور مناسب وخوب انتخاب کنید اصلی ترین چیز پاورهست که متاسفانه خیلی از دوستان توجه نمی کنند موفق باشید

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود
دقیقا
بخصوص زمانیکه سیستمی را ارتقاء میدین و پاور قبلی چند سال عمر داره و احیانا از انواع معمولی هست حتما عوضش کنین.
چون بعد از مدتی خراب و تمام زحمات و ابرویتان پیش مشتری بر باد میرود!
در مورادی پاورهای زباله(مثل گرینهای قدیم) متاسفانه افزایش ولتاژ شدید پیدا میکردند و همه چیز جز حلب بدنه کامپیوتر پودر میشد!

بدرود.

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
با سلام دوست گرامی طبق گفته دوستمان اول پاور وات بالا اما وات واقعی بالا استفاده کنید که قیمت این پاورها از 45 به بالا میباشد و حد الامکان از مادر بردهای گیگا استفاده کنید زیرا گارانتی معتبر و عمر بالایی دارند و سی پی یو در775پین از 5300 به بالا و در 1155ازG630به بالا استفاده کن و در ضمن گرافیک هم AXTROM ,GIGABYTEاستفاده کن و رم هم 4 گیگ برای همه کارها مناسب میباشد.شما مشتری خود را قانع کنید که با سیستمی به این مشخصات کارایی لازم را دارد.من خودم در مدت فروشندگی و تعمیر کلا از قطهات فوق استفاده کرده ام.گرافیک را 2 گیگ استفاده کنید چون بنا به تفاوت قیمت ارزش ندارد 1 گیگ استفاده شود شاید 100 تومان بالاتر مشتری برای سیستم هزینه کند اما هم شما هم مشتری خیالش راحت است.

datafarzin

کاربر
2010-03-26
23
28
در مورد پاور فرمایش دوستان درست هستش . درستش اینه که اول قطعات انتخاب میشن و بعد پاور رو انتخاب میکنند .

ولی من هنوز جوابم در ارتباط با سوالاتم نگرفتم

اصلا منظور من برند خاصی نبود یا اینکه چقدر حجمشون باشه و ....
دوستان دوباره سوالات رو بخونن . فکر میکنم برای کسایی که حرفه ای باشه خیلی راحته و برای من دونستنشون مهم

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
اول سی پی یو چون سی پی یو مشخص می کنه ک از چه نوع مادر برد استفاده کنی بهد رم بعد گرافیگ
ضمن دوست من اگر سیستمی برای بازی در نظر می گیری بدان تمام نرم افزار ه گرافیگی را راحت باز میکنه
چون برای بازی به سیستم بالای نیاز هست

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
با سلام.بلی دوست گرامی سیستم بر اساس نیاز مشتری دسته یندی میشه.مثلا اگر شما مشتری اداری داشته باشین باید اول بپرسین برای کدوم بخش از اداره هست و کارمن مربوطه با هاش چه کارهایی میکنه؟در بیشتر مواقع ادارات گرافیک انبرد هم براشون کفایت میکنه چون نهایتا با wordویا اتو کد یا چیزای دیگه کار میکنن که اصلا نیاز به گرافیک نداره.اما در مورد رم و سی پی یو شما تفاوت قیمت رم 2با4در حدود20 تومن هست و اصلا بستن رم 2 به صرفه نیست.در ضمن رم و سی پی یو بر ای همه سیستم ها بالا ببند چون در سرعت سیستم موثر میباشد.در ضمن به مچ بودن قطعات با مادر بورد توجه کن.مثلا سی پی یول630 در نمونه1155 با مادر برد گیگا h61مچ تر است نسبت به گیگاp61که مچ بودن سرعت بسیار مستقیمی روی سرعت دارد.برای سیستم های خانگی هم همیشه گرافیک بالا ببند چون نود درصد خانگی ها به منظور انجام بازی است.دوست گرامی برای بستن پاور به نظرات مشتری که اطلاعی ندارد توجه نکن زیرا وقتی کشش نداشته باشد باعث افت ولتاژو خسارت به قطعات شده و از حیطه گارنتی خارج میشود.مشتری خود را به سیستم بالا تشویق کنید که بعدا از کار شما راضی باشد.

datafarzin

کاربر
2010-03-26
23
28
اول سی پی یو چون سی پی یو مشخص می کنه ک از چه نوع مادر برد استفاده کنی بهد رم بعد گرافیگ
ضمن دوست من اگر سیستمی برای بازی در نظر می گیری بدان تمام نرم افزار ه گرافیگی را راحت باز میکنه
چون برای بازی به سیستم بالای نیاز هست

در مورد سی پی یو که گفتید منظور چه نوع سیستمی هست ؟ چون به نوع سیستم بستگی داره مثلا سیستم های بر مبنای بازی گرافیک مهمتره و نیازی نیست به اون صورت سی پی یوی قوی داشته باشی و بیشتر هزینه میره تو بخش گرافیک
ولی مثلا تو کارای مهندسی و برنامه های اون گروه بیشتر هزینه تو بخش سی پی یو هست

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
به نام تک دوست
سلام دوست با صفا
جوابی رو که به شما عرض میکنم بیشتر تجربه و عرف کاریست
شما نیازمند یک سیستم حرفه ای هستید - سیستم حرفه ای هم به این معنا نیست که قطعات بالا بالا به کار بگیرید - منظور این است که از قطعات مرغوب استفاده کنید به طوری که قطعات با همدیگه مچ باشند - برای مثال بیشتر همکاران و دوستان از گرافیک های گیگابایت اون هم با قیمت خیلی بالا استفاده میکنن ( فقط به خاطر اینکه چون گارانتیش در اکثر شهرها موجود است ) در صورتی مارک های پر قدرتی در زمینه گرافیک موجود می باشد ( xfx - msi - sapphire )
علی کل حال
بنده در چندین و چندین مرتبه تست کردم که خریدن گرافیک بالا انقدر هم که میگن سرعت بالا نمیره - بعضی ها فکر میکنن که با خریدن گرافیک بالا فکر میکنن کامپیوتر پرواز میکنه - پارسال یک سیستم حرفه ای بستم که حتی بدون آورکلاک ، سنگین ترین بازی ها وبرنامه های میکس رو تست کردم - جالب اینجا بود که گرافیک آنبرد بود
من برای شما یه سیستم می بندم که هر بازی - هر برنامه - هر سیستم عامل رو مثل آب خوردن ساپورت بکنه
با توجه به عرف بازار اهواز اول پاور گرین رو انتخاب میکنم که بیشتر بین 480 تا 530 رو استفاده میکنم
بعدش سی پی یو و مادربرد رو با هم میگیرم که به نظر بنده مهترین قطعات بکار گیرنده در سیستم هستن و خواهشا آن ها رو جدی بگیرید ( از خریدن مادربردهایی که گرافیک آنبرد دارن برای بستن در سیستم های حرفه ای خودداری کنید -برای سیستم های حرفه ای از مادربرد های گیگابایت سری اول - msi - asus - Gigatron-Get way استفاده بکنید - اگر بتوانید سی پی یو AMD خریداری کنید اون وقت می توانید از سرعت لذت ببرید
درجه بعدی خریداری رم هستش که تو این زمینه زیاد خبره نیستم ولی از مارک King Max و King Ston سری ارجینال که کم گیر میاد استفاده بکنید - البته رم های Patriot هم خیلی خوب جوابگو هستند فقط باید مواظب تقلبی اون ها باشید که خیلی زیاد هستند
درجه بعدی خریدن گرافیک هستش - یک تجربه دارم که براتون تعریف میکنم - یک بار برای یک گیم نت تو اهواز سیستم بستم - خلاصه می خواستم با 100 تومن گرافیک بخرم - اون موقع گرافیک 9500GT صد و هشت هزار تومن قیمت داشت که اون رو خریدارای کردم - سپس یکم تحقیق کردم و بعضی از همکاران گرافیک 4670 Ati رو پیشنهاد دادن که قیمتش 90 هزارتومن بود - یکی از این هم خرید کردم - حالا جالب اینجا بود دو تا سیستم شبیه هم داشتیم که فقط گرافیک هاشون با هم فرق داشت -دو تا همزمان روشن کردم جاتون خالی - با می دیدید که گرافیک 9500 بد جوری ضایع شد - اون گرافیک ATI اینقدر بازی رو قشنگ و با کیفیت HD نشون می داد که تا الان یادمه که مشتری ها فقط سره همین سیستم می نشستن- این هم فرق گرافیک Ati و جیفورس - یه چیز جالب تر مادربردش با گرافیک Ati مچ نمی شد و ایتقدر کیفیت عالی میداد
پس به شما گرافیک Ati پیشنهاد میکنم در درجه اول مارک Msi - ذوم Sapphire سوم Xfx - متاسفانه گیگابایت تو زمینه گرافیک یکم ضعیفه - بنده ادعا نمی کنم گرافیک بدی هستش ولی به قول معروف میگن یه خوب داریم و خوب تر - ما دنبال خوب تر می گردیم
شما باز یه قلم مهم رو جا انداختید که تو سرعت خیلی تاثیر داره ولی متاسفانه کمتر کسی توجه میکنه - اگر بتوانید از هاردهای جدید SDD استفاده بکنی ( 64 گیگ اون درمیاد 140 هزار تومن - ولی با آخرین تستی که داشتم ویندوز سون 64 بیت در عرض کمتر از 5 دقیقه نصب کردم ) - اگر هزینه براتون مهمه از همین هارد HDD استفاده بکنید - که بهترین گزینش سری گرین Western خیلی خوب جوابگو هستش - مخصوصا 64 مگ بافر
تا اینجا با این نوع سیستم بستن میشه تمام جواب سوال هاتون رو داد
برای سیستم های مهندسی و اداری و ... - اگه با کمترین هزینه میخوان که میشه یه سیستم آشغال - ولی همون سیستم پایین رو که یکم بیشتر بهش برسی و مارک هات رو خوب انتخاب کنی میشه یه سیستم متوسط - مثلا سیستم 480 تومنی میشه 530 تومن
دوست با صفا
باز تاکید میکنم حتما تو مدل مارک ها دقت بکنید
امیداورم به کارتون بیاد

آخرین ویرایش:

datafarzin

کاربر
2010-03-26
23
28
از دوست عزیز Basem.C905 استفاده لازم و بردم .کلا تجربیات دیگران واسم خیلی مهمه

اما بحثی در مورد کمترین هزینه و ... نکردم . بازم سوالم و تکرار کنم . عرض کردم که اولویت توی اون بحثهای پست اول به ترتیب با کدومه یعنی هزینه بیشتر رو به ترتیب به کدوم قطعات بدیم؟

مثلا همین کارهای مهندسی اولویت به نظرم 1- پردازنده 2 - رم 3- گرافیک

در مورد بازی : 1-گرافیک 2-رم 3- سی پی یو

3-کسایی که کارشون با نرم افزار های گرافیکی هست ؟

4-کسایی که کارشون با میکس و ویدئو هست؟

5-سیستم های خونگی که تقریبا همه موارد باید خوب و مچ باشه

6-سیستم های اداری ؟بستگی به کارکردشون داره اما معمولا 1-سی پی یو 2 -رم 3- گرافیک

و ...

خواستم نظر دوستان رو بدونم تا لان هم استفاده کردم
با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا