آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل 5 ولت usb در مادربرد msi k8t neo

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با سلام خدمت اساتید
یک مادربرد msi k8t neo هست که در پورت موس و کیبرد و یو اس بی (همه پورتها) ولتاژ 5 ولت برای یک لحظه زمانی که موس وارد می کنیم میاید و سپس ارام ارام کمرنگ و خاموش می شود از دوستان درخواست راهنمایی دارم.
10.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: قیصر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت شما
در مرحله اول با پاور دیگر تست کنید و usb جلو و قطعات جانبی مثل modem را از مادربرد جدا کنید و برد را کاملا بررسی کنید که قطعی یا اتصالی یا خازنی ورم نکرده باشد
و در مرحله بعدی تمام آی سی ها بخصوص آی سی های 8 پایه را دست بزنید ببیند که دمای آن بیش از اندازه گرم نباشد
سپس نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

poursobhi

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام و خسته نباشید .
استاد گرامی . من نیز به همین مشکل در یکی از سیستم های تعمیری برخورد کردم . با پاور نو تست زدم مشکل حل شد و پاور خود سیستم رو خارج از سیستم ولتاژ گیری کردم برق 12 ولت 11:90 و برق 5 ولت 5:11 بود . لطفا بنده رو راهنمایی بفرمائید که مشکل از کدام قسمت پاور هست . البته خازنهای خروجی مشکل نشت ندارند و ظاهرا سالم هستند .
پیشاپیش تشکر می کنم .

آخرین ویرایش:

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
با سلام و خسته نباشید .
استاد گرامی . من نیز به همین مشکل در یکی از سیستم های تعمیری برخورد کردم . با پاور نو تست زدم مشکل حل شد و پاور خود سیستم رو خارج از سیستم ولتاژ گیری کردم برق 12 ولت 11:90 و برق 5 ولت 5:11 بود . لطفا بنده رو راهنمایی بفرمائید که مشکل از کدام قسمت پاور هست . البته خازنهای خروجی مشکل نشت ندارند و ظاهرا سالم هستند .
پیشاپیش تشکر می کنم .
با سلام خئمت دوستان.کم وزیاد بودن ولتاژپاور از مقاومت ها و خازن ها میتواند باشد که در ضمن سلامت ظاهری خازنها ملاک نیست بلکه باید با خازن سنج تست شوند.

ajamin.ali

کاربر
2010-06-07
95
240
دوست عزیز اگر همه این موارد را انجام دادید و مشکل حل نشد کنار خروجی صدا یک ترانزیستور 8 پایه است که کارش تفکیک ولتاژ 5 برای ps2 و usb است اغلب موارد بخصوص در مادربرد های msi این ای سی به مشکل بر می خورد . در صورتی که چک کردید و مشکل حل نشد . چیپ جنوبی می باشد.

pishgam1369

کاربر
2012-07-13
9
17
دوست عزیز
خازنها و مقاومت ها چک شده اند و هیچ مشکلی ندارند . لطفا راهنمایی دقیقتر بفرمائید.
متشکرم
دوست عزیز ایا شما تستر پاور دارید؟از نوع گیرین ان؟این تستر در سایت توضیح داده شده و خود من هم ان را دارم و در صورت کم و زیاد بودن با تلرانسی که برای دستگاه تعریف شده هشدار ولتاژ میدهد که بسیار مفید است.در ضمن دوست عزیز شما مسیر ولتازهایی که مشکل دارند را پیگیری کنید و با حوصله به قطعه معیوب برسید.در ضمن هنگام مصیر یابی پاور به برق متصل نباشد.دوس عزیز دو خازن ورودی 330میکرو هم تست کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: poursobhi

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با درود خدمت شما
در مرحله اول با پاور دیگر تست کنید و usb جلو و قطعات جانبی مثل modem را از مادربرد جدا کنید و برد را کاملا بررسی کنید که قطعی یا اتصالی یا خازنی ورم نکرده باشد
و در مرحله بعدی تمام آی سی ها بخصوص آی سی های 8 پایه را دست بزنید ببیند که دمای آن بیش از اندازه گرم نباشد
سپس نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

با سلام
دوستان پس از بررسی و راهنمایی دوستان مشکل از ای سی 8 پایه به شماره P07003LV هست که متاسفانه هرچی گشتم دیتا شتش پیدا نکردم و نمیدونم چی هست دوستان لطفا راهنمایی کنند.

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با سلام
دوستان پس از بررسی و راهنمایی دوستان مشکل از ای سی 8 پایه به شماره P07003LV هست که متاسفانه هرچی گشتم دیتا شتش پیدا نکردم و نمیدونم چی هست دوستان لطفا راهنمایی کنند.
با سلام
دوستان شماره قطعه این بود که یک ترانزیستور موسفت دو سویه منفی است Dual N-Channel Enhancement ModeField Effect Transistor
موندم اینو از کجا گیر بیارم دوستان اگه مشابه داره راهنمایی کنید.
با تشکر
فایل پیوست دیتا شت این قطعه است.

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ropshop

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,704
40,501
هرمزگان
www.irantk.ir
سلام اقا رضا
ای سی
IRF7311PBF مشابهش هست
و اگر پیدا نشد میتوانی از نمونه های مشابه در مادربرد ها استفاده کنی و باز اگر نتونستی پیدا کنی با دو mosfet که N channel که در مادر بردها بکار رفته بسازی

بالا