آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عیب یابی کولر اسپیلت

civilen410

کاربر
2012-03-23
3
21
با سلام خدمت اساتید محترم سایت
با تشکر فراوان از کمک های فراوان شما

کولر 18000 اسپیلت چینی با موتور روتاری تا 1 الی 2 هفته بعد از نصب خوب کار می کرد اما در ابتدا فیوز آن (25 آمپر) هر از چند مدتی می پرید.فیوز بعد از 2 هفته تعویض شد.

یکی دوهفته خوب بود اما باز هم فیوز داغ می کرد و می پرید.الان هم کولر روی موتور نمی افتد و باد گرم می دهد ولی فن موتور کار می کند.(لازم به توضیح است که موتور 3-4 ثانیه کار می کند اما با صدای تقی از کار می افتد.)

لطفا راهنمایی فرمایید که عیب کولر چیست و چگونه برطرف می شود؟
(مشکل در اهواز اتفاق افتاده است)
با تشکر فراوان از شما

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,604
هرمزگان
www.irantk.ir
دوست عزیز اینطور که شما میفرمائید احتمالا از خرابی موتور و یا خازن موتور باید باشه
در بعضی کولر ها دو کلید بر روی لوله های گازشون نصب شده که اگر فشار گاز بالا باشه و یا پائین باشه موتور را قطع میکند
این مشکل باید توسط یک تعمیرکار در محل حل شود

civilen410

کاربر
2012-03-23
3
21
سلام
با تشکر از پاسخ شما
خازن و آورلود رو چک کردم مشکلی نداشتند
موتور روتاری 18000 با چه مارک و چه قیمتی توی بازار هست؟
ممکنه موتور رو بشه تعمیر کرد یا حتما نیاز به تعویض داره؟

pourmand00

کاربر
2012-06-28
4
7
با سلام خدمت دوستان
من یک دستگاه ال جی 24000 اینورتر دارم که یک ماهه خریدم دو بار پیش اومد که کمپرسور از مدار خارج شد و فقط فن کار میکرد منم اومدم گازشو خالی کردم دوباره زدم الان روشن میکنم بعد از 10 دقیقه کمپرسور از مدار خارج میشه و فقط فن کار میکنه (آمپر از 9 شروع میشه و به 17 میرسه)
ممنون میشم راهنمایی کنین

آخرین ویرایش:

rezagole

کاربر
2010-10-26
6
16
با سلام به همگی من یک کولر 36هزار میتسوبیشی دارم سال اول خیلی خوب کار کرد ولی سال دوم نشتی پیدا کرد و بعد پیدا کردن جای نشت و گازگیری دیگه سرماش مثل اول نیست و خونرو خوب خنک نمیکنه حی باز تعمیرکار اوردم و گفت باید سرویس بشه و سرویسشم کرد وگف گازشم خوبه ولی تنها اتفاقی که افتاد پولی بود که بابت سرویس دادم و هیچی نشد!!به نظرتون مشکلش چیه؟؟ممکنه به خاطر هوا رفتن به داخل کمپرسور باشه؟؟؟ر ضمن ر خوزستانم.تورو خدا راهنمایی کنید.:nevreness:

آخرین ویرایش:

hasine

کاربر
2009-12-31
3
11
با سلام خدمت دوستان عزیز چند مورد را در مورد کولر اسپلیت خدمتتان جهت راهنمائی عرض کنم .اول اینکه کمپرسور کولری که برای مناطق مختلف اب وهوائی انتخاب میشه کاملا متفاوته بطور مثال کمپرسوری که برای مناطق گرم وخشک مثل خوزستان انتخاب میشه باید حتما دارای رده دمائی بالا یا t3 باشه.دوم محیطی که کولر باید خنک کنه باید متناسب با توان خروجی کولر یا همان btu کولر باشه که با این مقدار به میزان توان کولر نسبت به محیط به متر مربع برای مناطق مختلف متفاوت میباشد بطور مثال برای داشتن حداکثر بازده در شهر اهواز باید بطور میانگین (نسبت به جهت قرار گیری محیط به خورشید وهمچنین نوع عایق ساختمان)باید به ازائ هر متر مربع 800 btu در نظر گرفت.نکته سوم کیفیت ساخت کولر ویا حداقل قطعات اصلی ان مانند کمپرسور وفن وکندانسور می باشد .در صورت نیاز به راهنمائی بیشتر در خصوص عیب یابی در خدمت شما هستیم.

rezagole

کاربر
2010-10-26
6
16
من هم که ساکن اهواز هستم کولر میتسوبیشی که خریدم درجه دمایی T3رو و روتاری هم هستش ، پارسال هم عالی خنک کرد ولی امسال خوب خنک نمیکنه و سرمای بادش مثل اول نیست تعمیر کار سرویسش کرد وگفت گازشم خوبه ولی دیگه نمیدونم عیبش ممکنه کجا باشه لطفا راهنمایی کنید.

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
من هم که ساکن اهواز هستم کولر میتسوبیشی که خریدم درجه دمایی T3رو و روتاری هم هستش ، پارسال هم عالی خنک کرد ولی امسال خوب خنک نمیکنه و سرمای بادش مثل اول نیست تعمیر کار سرویسش کرد وگفت گازشم خوبه ولی دیگه نمیدونم عیبش ممکنه کجا باشه لطفا راهنمایی کنید.

عواملی که باعث میشه میزان برودت دستگاهتون پایین بیاد رو خدمتتون عرض میکنم و امیدوارم مشکلتون حل بشه

1 - کثیف بودن کندانسر یا همون کویل یونیت خارجی " در صورت بروز چنین مشکلی شما باید کولر رو خاموش و سپس با فشار آب کویل های کندانسر رو شستشو بدین"

2 - کثیف بودن اواپراتور یا همون کویل یونیت داخلی " در صورت بروز چنین مشکلی شما میتونید کویل اواپراتور رو با بخار شور تمیز کنید."

3 - تهویه نشدن هوای خروجی کندانسینگ یونیت یا همون یونیت خارجی " اگر مانعی مقابل باد فن جلوی کندانسر وجود داشته باشه باید برداشته بشه"

4 - کم یا زیاد بودن گاز سیستم " با گرفتن آمپر دستگاه و مقایسه آن با آمپر نوشته شده روی کندانسینگ یونیت بدست میاد که گاز زیاده یا کمه"

موارد رو چک کنید و خبر بدید

rezagole

کاربر
2010-10-26
6
16
عواملی که باعث میشه میزان برودت دستگاهتون پایین بیاد رو خدمتتون عرض میکنم و امیدوارم مشکلتون حل بشه

1 - کثیف بودن کندانسر یا همون کویل یونیت خارجی " در صورت بروز چنین مشکلی شما باید کولر رو خاموش و سپس با فشار آب کویل های کندانسر رو شستشو بدین"

2 - کثیف بودن اواپراتور یا همون کویل یونیت داخلی " در صورت بروز چنین مشکلی شما میتونید کویل اواپراتور رو با بخار شور تمیز کنید."

3 - تهویه نشدن هوای خروجی کندانسینگ یونیت یا همون یونیت خارجی " اگر مانعی مقابل باد فن جلوی کندانسر وجود داشته باشه باید برداشته بشه"

4 - کم یا زیاد بودن گاز سیستم " با گرفتن آمپر دستگاه و مقایسه آن با آمپر نوشته شده روی کندانسینگ یونیت بدست میاد که گاز زیاده یا کمه"

موارد رو چک کنید و خبر بدید

مرسی بابت راهنماییتون تعمیرکار هم سرویسش کرد و هم گازشو اندازه گرفت گفت گازشم خوبه منتها گفت اگه از سرماش راضی نبودید ممکنه نفر قبلی که کولرو گازگیری کرده وکیوم نکرده باشه و هوا رفته باشه توی موتور و اگه میخوای باید همه گازو خالی کنم دوباره گاز بزنم توش!!:nevreness: نظر شما چیه؟؟ممکنه از این باشه؟؟

بالا