آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست:قفل شدن ویندوز بعد از سه یا پنج روز

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
چکار کنم که مثلا بعد از 5 روز ویندوز قفل بشه یا برای ورود رمز بخواد می خواهم بعد از 5 روز ویندوز به مشکل بخوره و فقط رمزش را خودم بدونم اگر بدون نرم افزار باشه بهتره. راحلی دارید بگید خیلی ممنون می شم. تنظیمی در ویندوز نیست برای این کار؟.داستان این که یک نفر هر دفعه میگه چند روز دیگه می یام خورده حسابم را می دم و تا به مشکل نخوره پیداش نمیشه این دفعه یک ویندوز براش نصب کردیم می خوام رمزی چیزی براش یزارم که یکم ادب بشه البته بگم اول و اخرش به خنده و خوشی همیشه تموم میکنه ولی اگر ادم سر حرفش باشه خیلی خوبه....
از توجه شما سپاس گذارم​

onlyiran

کاربر vip
کاربر
2007-10-26
182
1,847
شیراز
www.onlyiran.com
چکار کنم که مثلا بعد از 5 روز ویندوز قفل بشه یا برای ورود رمز بخواد می خواهم بعد از 5 روز ویندوز به مشکل بخوره و فقط رمزش را خودم بدونم اگر بدون نرم افزار باشه بهتره. راحلی دارید بگید خیلی ممنون می شم. تنظیمی در ویندوز نیست برای این کار؟.داستان این که یک نفر هر دفعه میگه چند روز دیگه می یام خورده حسابم را می دم و تا به مشکل نخوره پیداش نمیشه این دفعه یک ویندوز براش نصب کردیم می خوام رمزی چیزی براش یزارم که یکم ادب بشه البته بگم اول و اخرش به خنده و خوشی همیشه تموم میکنه ولی اگر ادم سر حرفش باشه خیلی خوبه....
از توجه شما سپاس گذارم​
با سلام

شما میتونید از طریق زیر عمل کنید :

دستور زیر را در یک txt نوشنه و فایل را با پسوند bat ذخیره کنید .حال هرگاه این فایل اجرا شود ویندوز دارای پسورد داده شده میشود حالا برای اینکه در زمان خاصی اجرا شود رلهای زیادی است از جمله استفاده از نرم افزار فارسی بیدار که از اینترنت میتونید دانلود کنی !

net user user_name new_password
توجه : user_name یعنی یوزر ویندوز
new_password : پسوردی مخوای بدی

البته توجه داشته باش که شکستن پسورد ویندوز خیلی آسونه زیاد روش حساب نکن !!!
:)

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
خیلی ممنون حالا اگر رمز داشته باشه ویندوز اشکالی ایجاد نمیشه و خود به خود عوض میشه؟
در مورد شکستن رمز مهم نیست .

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
دوست عزیز به نظر من این کار درستی نیست
پس تجدید نظر کنید
عواقب کار خود رو در نظر بگیرید
:32000000:
موفق باشید
....................................................
العان بعضی دستگاه ها مثل ترازو های دیجیتال بزرگ بعد از یک مدت مشخص قفل میشه این مسئله را ساخته اند تا طرف اگر چکش پاس نشده باشد مجبور بشه به پشتیبانی تماس بگیره تا رمز عبور بگیره من یکم این جوری فکر کردم نه مردم آزاری وقتی یک نفر همیشه بجای دادن پول خنده تحویلت بده یا باید با خشم روبروش کنی یا علمی برخورد کنی ، دوست ما هم گفت شکستن قلف خیلی راحت است این طوری از سادگی ادم استفاده نمی کنند و اگر می خواهند برند جای دیگه برند همه که مثل من صبر ایوب ندارند.ما فقط قفل شکسن و اینها یاد گرفتیم ولی ای کاش تو خود ویندوز میشد این کار را کرد.!

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: onlyiran

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
onlyiran عزیز شما که واردید نمیشه با تاریخ سیستم هماهنگش کنیم؟یعنی تاریخش بدیم فلان زمان رمز بخواد؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
شما میتونید با استفاده از برنامه زمان بندی خود ویندوز (task scheduler) اون بتچ رو (.bat) که بالا دوستمون گفتند اجرا کنید. البته باید در تنظیمات حتما در حالت ادمین تنظیم کنید اجرا بشه در غیر اینصورت نمیتونه رمز رو عوض کنه. و در این حالت هم سوال میپرسه از کاربر هنگام اجرا مگر اینکه user control رو از کار بیندازید. در هر حالتی و با هر چی بخواین رمز رو عوض کنید باید تحت ادمین اجرا بشه....
البته از task خود ویندوز فکر کنم راهی هست بدون پرسیدن سوال تحت ادمین فایل batch اجرا بشه ولی باید جستجو کنید من الآن خیلی سرم شلوغه نمیتونم براتون بگردم متاسفانه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
nekooee عالی بود مرسیدارم به نتایجی میرسم

بالا