آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن مادر برد ایلایت ESC 740 M AM2 SUPORT

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی ، سوال شما بسیار گنگ است
شما برای اینکه دوستان بتوانند دقیقتر نظر بدهند باید :
1- مدل دقیق به همراه rev را بیان کنید
2- مشکل دقیق را مطرح کنید مثلا ( استارت نمیخورد یا استارت میخورد و تصویر نمیدهد
3- کد دیباگر چند است
4- تا الان چه کارهایی انجام دادید
5 - هر چیزی که روند عیب یابی را راحتتر کند
موفق باشید

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
باسلام این مادربرد استارت نمی خورد و تصویر نمی دهد فقط هیتر کشی انجام دادم مادربرد ایلات گروپ مدل 740M ecs-740m-m.jpg با تشکر فراوان​

ajamin.ali

کاربر
2010-06-07
95
240
دوست عزیز معمولا سوییچ نشدن دستگاه یا از io یا از چیپ جنوبی و یا از بایوس می باشد . البته اگر 3.3 سوییچ را در پایه های سوییچ مین دارید io سالم می باشد و مشکل از چیپ جنوبی و یا بایوس می باشد .

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
ما اول باید مطمئن شویم مادربرد استارت نمیخورد یا مادربرد short میکند
شما اول مادربرد را بدون cpu و ram استارت بزنید ببینید استارت میخورد اگر استارت نخورد
در مرحله بعد سوکت چهار پین را خارج کنید و استارت بزنید اگر باز هم استارت نخورد
سیم سبز و مشکی پاور را با پنس یا سیم اتصال دهید اگر مین روشن نشد یعنی مادربرد شورت کرده است اگر هم استارت خود یعنی مادربرد شورت نکرده و دنبال عیب دیگر باید گشت
شما فعلا این کارها را انجام دهید و نتیجه را اعلام کنید تا زودتر به نتیجه برسید
موفق باشید

hamsafar00

کاربر
2012-05-27
79
427
ممنون از توضیحاتتون
اول اینکه واقعیت من خیلی تازه کار هستم ، اگه چیزی میگم که خیلی ابتدایی هست اساتید به بزرگواری خودشون ببخشن و عصبانی نشن و اینو هم بگم واسه اینکه این وضع پیش نیاد باور کنین کل شهر را زیر پا در کردم تا یه جا در رابطه با آموزش الکترونیک یا تعمیر مادربرد پیدا کنم اما نبود که نبود به ناچار اینجا مزاحمم و . . . !

مشکل من هم یه مادربرد الایت هست مدل 662/1066T-M2 V1.0
که عکش رو در زیر می بینین ، مشکل اینه که مادربرد استارت میخوره ، اما نه cpu نه پل شمالی و نه جنوبی و نه هیچ آی سی دیگه داغ نمیشه و . . .
توضیحات تکمیلی :
مادربرد بدون cpu و رم هم استارت میخوره و وضعیت دقیقا مثل موقعی هست که cpu (و فن CPU) و رم وجود دارن - فن CPU هم میگرده
دیباگر FF نمایش میده و البته چراغ bios دیباگر خاموش و چراغ های CLK , OSC , RST , 12V , -12 , 3V3 , 5V روشن هستند .

----------------------------------
پی نوشت :

از اساتید کسی لطف میکنه نحوه ولتاژگیری رو برامون ساده و پله پله توضیح بدن !!؟ مثلا باید حتما سی پی یو و رم باشن یا نه !!؟ کدوم قطعات دقیقا !!؟ چه جوری !!؟
البته فک می کنم این درخواست خیلی های دیگه باشه که تو تاپیک های دیگه هم مطرح شده ، اگه اساتید صلاح بدونن یه تاپیک در موردش ایجاد بشه و بازم شرمندگی ما !
http://www.irantk.ir/irantk26404/#ixzz20Oa3jQnw
http://www.irantk.ir/irantk25238/

پیوست‌ها

• 81.5 کیلوبایت بازدیدها: 184
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 0noff
بالا