آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست آموزش کار با کارت دیباگر

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
به نام تک دوست
سلام
یه دیباگر گرفتم که متاسفانه نه مارک داره و نه دفترچه درست و حسابی ( چینی نوشته )
فقط مودلش رو از فهمیدم ST-8660
2.jpg

3.jpg

4.jpg

S-PCD-3021_4.jpg

اگه دوستان دفترچه خارجیش رو آپلود کنند ممنون میشم
سوال دوم :
این دیباگر مینی اسلت داره -این مینی اسلت در کجا استفاده میشه ؟
ایا کابل یو اس بی اون هم بر روی پی سی و هم بر روی لپ تاپ جواب میده ؟ ( سره یه لپ تاپ و سره یه پی سی سالم تستش کردم کده FF رو نشون میداد )
این رو قیمت همکار گرفتم 17 تومن - فکر کنم قیمتش مناسب باشه - نظرتون چیه ؟
ممنون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود فراوان خدمت شما دوست گلم
دیباگر برای لپ تاپ زیاد کارایی ندارد ولی بودنش بهتر از نبودنش است
اینجور که از شواهد امر پیداست این دیباگر بر روی
lpt1 و usb رومیزی و برای نوت بوک از طریق پورت pci کارایی دارد
موفق باشید

پیوست‌ها

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
این دیباگر رو روی چند تا لپ تاپ و مادربرد خراب که روشن میشن ولی تصویر نمیدن و بر روی چند لپ تاپ و کیس سالم که امتحان کردم فقط کد FF روشن میشه
فکر کنم یه مشکلی داره ؟

آخرین ویرایش:

moshaver

کاربر
2010-07-22
4
10
سلام
توی دفترچه همراهش کدها رو تفسیر کرده این دیباگر ها زیاد دقیق نیستند اما تا حدودی کمک می کنن تا محدوده بخشی که مشکل داره مشخص بشه
همونطور که اسحضار دارید مادربورد از طریق کریستالی که روش هست پالس رو با سی پی یو ست می کنه و در محدوده خاصی از توانایی قابل درک قطعات به پالس و فرکانس تولید می کنه
به این ترتیب اولین بخشی که چک میشه مادربرده بعد سی پی یو بعد رم بعد گرافیک و ...
دستگاه دیباگر با دریافت پالس های تولید شده از مادربرد و تعامل قطعات به کمک این پالس ها متوجه میشه که الان کدوم قطعه باید جواب بده اگر جواب دریافت نشد یا جواب اونطوری که دیباگر انتظار داره نباشه کد خطا نشون داده میشه

moshaver

کاربر
2010-07-22
4
10
قیمت اون اردیبهش و خداد نودویک حدود دوازده تا چهادره هزار تومان بود
نوع دیگه ای از اون هست که دوتا نمایشگر داره و محدوده وسیعتری از خطاهارو بررسی می کنه که قیمتش در همون تاریخ هایی که گفتم حدود بیست و پنج هزارتومان بود
برای ترجمه دفترچه تفسیر کد ها هم می تونید از جدول کد خطا رو پیداکنید بعد متن نوشته شده رو از طریق گوگل سرچ کنید هم خود پیام رو می تونید به راحتی پیدا کنید و هم اگر با مرور گر گوگل کروم سرچ کنید ترجمه رو هم بهتون نشون میده

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
با سلام، کد FF یعنی برنامه فلش حافظه رام صحیح بود. و سیستم از طریق BIOS راه اندازی مجدد شده است. بنظر من بدان معنی که CPU نیز سالم میباشد.

بالا