آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزش قرار دادن هر فونت دلخواهي بر روي گوشي شما

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
در اين تاپيك آموزش قرار دادن و كانورت فونت هاي كامپيوتري رو براي گوشي موبايل براي شما دوستان قرار ميدم... اميدوارم كه مفيد باشه.

در ابتدا 2 برنامه مورد نياز شما دوستان هست كه در همين پست ضميمه كردم كه بايد اون هارو دانلود كنين

فايل اول برنامه ساخت تم هست كه قابليت تغيير سايز فونت رو هم روي گوشي شما داره

فايل دوم برنامه فونت ريموور هست كه ميتونه فونت هاي نصب شده شما رو ديگه به راحتي و بدون كار هاي دستي حذف كنه

براي دسترسي آسان و قوي تر به فون مموري شما نياز به برنامه فايل منيجر هم دارين که می تونید از xplorer استفاده کنید

پس از دانلود فايل ها فايل اولي رو Extract كنين و براي اجراي برنامه فايل Fontrouter GUI.exe رو اجرا كتين.

اين محيط اصلي برنامه

fontrouter-1.jpg
شما بايد حتما فونتتون با پسوند ttf باشه. نبايد فونت شما از مسير drive:\windows\fontsباشه ! مثلا در مسيره ديگه اي كپي كنيد از قبل !

براي باز كردن فونت در برنامه شما به عكس زير دقت نمائيد :

fontrouter-2.jpg
شماره 1 : تغيير فونت در بافت گوشي (مثلا تغيير فونت SMS ها)

شماره 2 : تغيير فونت سطر ها و ستون ها

شماره 3 : تغيير فونت منو ها

شماره 4 : تغيير فونت در Title ها مثل MENU يا OPERATOR

شماره 5 : تغيير فونت آيتم هاي منو

شما براي هر كدام از اين آيتم ها بايد بروز كنين و آدرس فايلتون رو بهش بدين ( براي راحتي اولي را بروز زده و براي بقيه نام فيلد شماره 1 رو كپي كنين !)

هر فيلدي كه فونتش رو تغيير ميدين Preview اون رو ميتونين در قسمت بالاي برنامه مشاهده كنين.

نام فونت هاي انتخاب شده بايد هماني باشند كه در گوشي كپي ميكنين بدون هر گونه تغييري !

در عكس زير قسمت ديگري از برنامه رو مي بيبنيد براي تغيير سايز فونت :
fontrouter-3.jpg
براي هر بخش شما ميتونين به طريقه ي دلخواهتون فونت اون قسمت رو Resize كنين
fontrouter-4.jpg
شما در اين قسمت ميتونيد فضاي مورد نياز هر قسمت رو مشخص و حالت ITALIC (كج) به فونت ها بدين.

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
در عكس زير شما بخش ديگري از برنامه رو ميبينيد :

fontrouter-5.jpg

شما در اين بخش ميتوانيد :

1- Zoom : اندازه كلي فونت هارو به صورت يكجا كم و زياد كنيد از رنج 1 تا 300

2- Chroma : تغيير شفافيت و كم رنگ يا پر رنگ بودن فونت در گوشي

3- Path : مسيري كه برنامه فونت شما رو براي انتقال دادن به گوشي انتخاب خواهد كرد پس تغييرش ندين !

پس از تمامي تنظيماتي كه روي فونتتون انجام دادين گوشي خودتون رو به كامپيوتر متصل كنين و از منوي فايل گزينه Save to Fontrouter.ini رو بزنيد !

عكس زير به نمايش در مياد :

fontrouter-6.jpg

اگر گوشي شما جزو دسته سيمبيان ورژن 7 هست كه شماره يك رو انتخاب كنيد.

اگر گوشي شما جزو دسته سيمبيان ورژن 8 هست كه شماره دو رو انتخاب كنيد.

پس از انتخاب سري گوشي شما دكمه OK رو بزنيد....

اگر كه سري 7 رو انتخاب كرده باشين به شكل زير خواهد بود :

fontrouter-7.jpg

يعني شما 2 فايل fontrouter.dll و freetype.dll رو كه درون فولدر برنامه ساخته شده و فونت انتخاب شده همراه با فايل fontrouter.ini كه در همان فولدري كه فونتتون هست ساخته شده به گوشيتون منتقل كنيد و توسط فايل منيجري كه براتون در ابتداي توضيحات لينكش رو قرار دادم ابتدا 2 فايل dll رو به آدرس c:\system\fonts در گوشي كپي كنيد و سپس 2 فايل ttf و fontrouter.ini رو به آدرس c:\data\fonts كپي كنيد.

اگر كه سري 8 رو انتخاب كرده باشين به شكل زير خواهد بود :

fontrouter-8.jpg

يعني شما فايل fontrouter.dll رو كه درون فولدر برنامه ساخته شده و فونت انتخاب شده همراه با فايل fontrouter.ini كه در همان فولدري كه فونتتون هست ساخته شده به گوشيتون منتقل كنيد و توسط فايل منيجري كه براتون در ابتداي توضيحات لينكش رو قرار دادم ابتدا فايل fontrouter.dll رو به آدرس c:\system\fonts در گوشي كپي كنيد و سپس 2 فايل ttf و fontrouter.ini رو به آدرس c:\data\fonts كپي كنيد.

گوشي خودتون رو خاموش روشن نمائيد و از فونت نصب شده لذت ببريد !

* نكته : اگر ميخواهيد فارسي ساپرت بشه بايد فونتي نصب كنيد كه فارسي يونيكد باشه !
* نكته : اگر از فونت خسته شديد با برنامه Font Remover اون رو پاك كنید !

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

dodi

کاربر
2008-11-06
1
1
سلام خسته نباشید من یک کتاب دانلود کردم وقتی تو گوشی میریزم و اجراش می کنم فونتاش ناجوره و فارسی نیست لطفا کمکم کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ارا

ahmad0551

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-07
40
14
بندرگناوه
با سلام.وخسته نباشید...
دوست عزیزfontremover_131-irantk.sis (569.9روی ان95 8گیگ نصب نمیشه.ظاهرا مال این ورژن نیست.
بعداون برنامه اولی درست نصب نمیشه چند تا ارور میده وبعدا اجرا میشه..ولی گزینه اوپن نداره که فایل فونت راانتخاب کنیم.
لطفا راهنمایی بفرماید.
باتشکر:dast:

• Like

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
دوست عزیز این برنامه ها فکر کنم مربوط به ورژنهای 1 و 2 هستش. که زمان انتقال سایت به این بخش اشتباهی در قسمت ورزن 9.x قرار گرفته.
شما از برنامه زیر استفاده کنید برای حذف فونت فایل با پسوند .ini رو ابتدا در کامپیوتر باز کنید و جلوی enable مقدار صفر را قرار دهید و در پوشه c:\Data\fonts کپی کنید سپس گوشی را یکبار خاموش و روشن کنید حالا میتوانید فونتها را عوض یا پاک کنید سپس دوباره در کامپیوتر این فایل را باز و مقدار enable را به 1 برگردانید و آن را به داخل مسیر قبلی کپی کنید و دوباره گوشی را ری استارت کنید اکنون تغییرات جدید اعمال خواهد شد موفق باشید

پیوست‌ها

ahmad0551

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-07
40
14
بندرگناوه
باتشکر...
این FontRouter GUI 1.2.4 2nd-irantk.rar (257.5برنامه نیز موقع نصب ارور میده..ولی اجرامیشه...برای نصبش کارخاصی بایدانجام داد.؟چون توقسمت فایل گزینه اوپن نیست که بشه فایل فونت راانتخاب کرد.
اصلا چه گونه بایدفایل فونت روی سیستم را با این برنامه انتخاب کرد؟
ببخشید.شرمنده

• Like

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
این برنامه مشکلی نداره فقط قبل از نصب باید ساینش کنید مانند دیگر برنامه های این سری. که فکر کنم شما ساین نکردید. خودش دو تا فونت قشنگ داره که در آدرس
c:/data/fonts
میریزه شما اگر خواستید فونت رو عوض کنید در بالا توضیح دام که با استفاده از فایل ini اینکار رو میکنید. دقیقا طبق بالا عمل کنید.
البته فونتهای زیادی به صورت آماده برای استفاده وجود دارد. فونتهایی که روی سری های قدیمی با نرم افزار بالا می سازید بعضی هاشون ممکنه روی سری های جدید جواب نده که در اون حالت دیگه گوشیتون بالا نمیاد.
توصیه میکنم پوشه فوق را دقیقا در همین مسیری که هست به مموری کارت انتقال بدید البته اول غیر فعالش کنید بعد انتقال بدید. اینجوری اگر گوشی بالا نیومد میتونید مموری کارت رو بردارید و گوشی رو بالا بیارین. اگر روی حافظه داخلی باشه مجبور میشید گوشی رو ریسیت کنید تا بالا بیاد
موفق باشید

ahmad0551

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-07
40
14
بندرگناوه
با تشکر ازشما دوست گرامی..
ولی منظور من برنامه ای است که قراره توکامپیوتر نصب بشه.وچندتا عکس پست اول ودوم ازش گذاشتید.
ممنون

• Like

ahmad0551

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-07
40
14
بندرگناوه
درضمن این چیه مرتب برای من میاد هروقت میخام داتلودکنم...ازدیشب تا حالا...
کیه مسولش با کی بایدصحبت کرد.خیلی ناجوره...افت داره واسه سایت پرباری مثل ایران تک...
ببخشید که این جا مطرح کردم.

عکسشو گذاشتم.

پیوست‌ها

• 23.1 کیلوبایت بازدیدها: 109
  • Like

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
چون مطالب سایت دزدیده میشده تصمیم گرفتیم این محدودیت را اعمال کنیم. روزی بیش از 10 فایل نمیتونید از سایت دانلود کنید.

در مورد برنامه کامپیوتر که آموزشش همون پست اول هست. اگر با دقت بخونید همه چیز توضیح داده شده. اصلا تو منوی فایل نباید هم گزینه open وجود داشته باشد. شما از اینجا باید فونتها را انتخاب کنید:

attachment.php

پست اول رو مرحله به مرحله پیش برید همه چیز درست توضیح داده شده. اگر برنامه کار نکرد ممکنه احتیاج به برنامه :
Microsoft.NET Framework 2.0 یا 1.1
داشته باشد من خودم قبلا برنامه رو استفاده کردم و مطمئنم مشکلی نداره
موفق باشید

بالا