آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک فوری درباره روشن نشدن فن فریزر ساید با ساید دوو

mm424

کاربر
2009-08-14
1
2
با سلام

یکدستگاه ساید بای ساید دوو مدل frs-2411ealدارم مدتی است فن داخل فریزر روشن نمیشود فن سالم است تعمیرکار گفته یک قطعه خراب شده است که 65000توان قیمت آن میباشد بنظر شما علت چیست اینجا نعمیرکاران پوست آدم را در می آورند ممنون میشوم نقشه برد آن بگذارید با تشکر

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,604
هرمزگان
www.irantk.ir
دوست عزیز تعمیرکار بهتر از خود شما میتونه عیب را تشخیص بده
شما مدل برد یخچال و یک عکس از بردش را بزارید تا راهنمایی کنم
فن یخچال شما 12 یا 220 ولت هست؟

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام

یکدستگاه ساید بای ساید دوو مدل frs-2411ealدارم مدتی است فن داخل فریزر روشن نمیشود فن سالم است تعمیرکار گفته یک قطعه خراب شده است که 65000توان قیمت آن میباشد بنظر شما علت چیست اینجا نعمیرکاران پوست آدم را در می آورند ممنون میشوم نقشه برد آن بگذارید با تشکر

معمولا دلیل سرد نشدن داخل محفظه فریزر خرابی موتور فن می باشد
یا اینکه دور موتور فن قسمت فریزر پایین می باشد
دور موتور فن فریزر باید 2200 دور باشد که اغلب 1800 دور استفاده می شود
این موتور فن ها به ظاهر سالم میباشد ولی در زمان کارکرد وقتی دمای داخل فریزر پایین می آید فن از کار افتاده و باعث یخ زدن اواپراتور و بسته شدن دریچه هوای ورودی به سمت یخچال می شود
با تعویض فن مشکل حل می شود.

موفق باشید

امیر صدرا

کاربر
2012-07-31
1
0
با سلام من یک ساید دوو مدلfrs250دارم مدتی است که چراغ اسپید شروع به چشمک زدن نمود بعد از آن دمای فریزر کم شده ویخ مواد غذایی داخل آن باز شد بدلیل اینکه با تعمیر کار تماس گرفتیم گفتند از ترموفیوز است ولی بعد از تعویض آن هیچگونه تغییری در آن بوجود نیامد خواهش میکنم راهنماییم کنید

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام من یک ساید دوو مدلfrs250دارم مدتی است که چراغ اسپید شروع به چشمک زدن نمود بعد از آن دمای فریزر کم شده ویخ مواد غذایی داخل آن باز شد بدلیل اینکه با تعمیر کار تماس گرفتیم گفتند از ترموفیوز است ولی بعد از تعویض آن هیچگونه تغییری در آن بوجود نیامد خواهش میکنم راهنماییم کنید

شما کاور فریزر رو باز کنید و چک کنید آیا روی اواپراتور یخ بوجود اومده؟
اگر اواپراتور یخ زده باشه باعث میشه دمای فریزر به اندازه کافی پایین نیاد
المنت اواپراتور رو چک کنید آیا سالم است؟
قبل از هر عملی ببینید وقتی سوییچ درب رو نگه میدارین فن کار میکنه یا نه
دوو ها مشکل یخ زدگی موتور فن دارن که با تعویض موتور فن با یک موتور فن 2200 دور حل میشه
اگر فن کار نکنه باعث میشه اواپراتور یخ بزنه
و در نهایت ساید شما تبدیل به کمد میشه
چون سرمای داخل قسمت یخچال نیز از فریزر تامین میشه

hamidreza.ne

کاربر
2012-08-03
2
1
تهران
اگر سررشته ای از الکترونیک و قطعات الکترونیک دارید مسیر سیمهای فن رو تا برد اصلی سیستم دنبال کنید
معمولا به رله یا ماس فت یا ترایاک یا ... میرسن
و اونجا دقیقا همون جاییه که مشکل دارین
نهایت قیمتشونم 5 تومان نمیشه
حواستون رو بیشتر جمع کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaserpar

amir5360

کاربر vip
کاربر
2012-10-04
6
3
من یک ساید 29اسنوا دارم که در اصل دوو است
الان مدتیه بعضی وقت ها سرمای داخل فریزر کم میشه و بالای فریزر یخ نمیزنه
تعمیر کارم که اومد یه راست رفت سر وقت فن و گفت که سوخته و قیمتشم 100 تومنه که با توجه به این که دیدم بدون این که ببینه ولتاژ سر فت وجود داره یا نه این تشخیص رو داد شک کردم و نگذاشتم عوض کنه
خودم چک کردم فن سالمه مواقعی هم که روشن نیست ولتاژ وجود نداره
این ایراد بعضی وقت ها هست خود به خود و یا بعد از یه نیم ساعت خاموش کردن دستگاه خوب میشه
اساتید راهنمایی کنید مشکل چیه و چکار باید بکنم

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,604
هرمزگان
www.irantk.ir
من یک ساید 29اسنوا دارم که در اصل دوو است
الان مدتیه بعضی وقت ها سرمای داخل فریزر کم میشه و بالای فریزر یخ نمیزنه
تعمیر کارم که اومد یه راست رفت سر وقت فن و گفت که سوخته و قیمتشم 100 تومنه که با توجه به این که دیدم بدون این که ببینه ولتاژ سر فت وجود داره یا نه این تشخیص رو داد شک کردم و نگذاشتم عوض کنه
خودم چک کردم فن سالمه مواقعی هم که روشن نیست ولتاژ وجود نداره
این ایراد بعضی وقت ها هست خود به خود و یا بعد از یه نیم ساعت خاموش کردن دستگاه خوب میشه
اساتید راهنمایی کنید مشکل چیه و چکار باید بکنم
سلام دوست عزیز ممکنه فن یخچال شما در دمای کم کار نکنه و زیاد دیده ام این مشکل که از فن باشه

s.tahmasebi

کاربر
2012-11-10
14
37
با سلام
محصولات دوومدل sbs frs2411,2511,2911,t30,t26,u25, و كليه محصولات سايد دوو داراي موتور فن 12 ولتي مي باشند در محصولات توليد سال 90 و برخي محصولات توليد 89 بعضاً مشاهده شد كه موتور فن فريزر دردماي 10- درست كار نمي كنند كه اين نوع فنها 1800 دور مي باشند البته ميزان دور 1800 و 2200 زياد در نحوه كاركرد محصول تأثير ندارد اين مشكل فقط با تعويض فن قابل حل مي باشد در صورتي كه ولتاژ 12 را در سوكت كابين(محل اتصال سوكت فن )داشته باشيم

بالا