آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ای میل های خارجی مسدود می شوند؟

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
ای میل های خارجی مسدود می شوند؟
6.jpg
از زمان طرح موضوع راه اندازی شبكه ملی اطلاعات و به دنبال آن ای میل های ایرانی، نگرانی های متعددی در میان كاربران اینترنت ایجاد شد و گاه بحث هایی مبنی بر عدم دسترسی به اینترنت جهانی و یا ای میل های خارجی مطرح شد، بحثی كه معاون گسترش شبكه سازمان فن آوری اطلاعات آن را منتفی دانسته و در عین حال امیدوار است با راه اندازی پست های الكترونیكی ایرانی میزان استفاده كاربران از این ای میل های نا امن خارجی كمتر شود.
2.gif

از زمان طرح موضوع راه اندازی شبكه ملی اطلاعات و به دنبال آن ای میل های ایرانی، نگرانی های متعددی در میان كاربران اینترنت ایجاد شد و گاه بحث هایی مبنی بر عدم دسترسی به اینترنت جهانی و یا ای میل های خارجی مطرح شد، بحثی كه معاون گسترش شبكه سازمان فن آوری اطلاعات آن را منتفی دانسته و در عین حال امیدوار است با راه اندازی پست های الكترونیكی ایرانی میزان استفاده كاربران از این ای میل های نا امن خارجی كمتر شود.

سیداسماعیل رادكانی در گفت وگو با خبرنگار فن آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به این سوال كه آیا ممكن است با ترویج ای میل های ایرانی جلوی ای میل های خارجی گرفته شده و دسترسی به آن ها محدود شود، اظهار كرد: تاكنون نشنیده ام كه بحثی درباره ی محدودیت در استفاده از ای میل های خارجی مطرح شود، اما به هر حال ای میل های ایرانی امنیتی به مراتب بالاتر خواهند داشت.

وی در عین حال عنوان كرد: اگر كاربران ایرانی حس كند كه می تواند با سرعت و كیفیتی بهتر، حجمی بالاتر و قیمتی ارزان تر به سرویس بهتری داشته باشد، قطعا آن را جایگزین خواهد كرد.

معاون گسترش فناوری اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات همچنین عنوان كرد: اكنون بخش عمده ای از استقبال مردم از ای میل های خارجی از جمله یاهو، جی میل و یا هات میل به این دلیل است كه در داخل كشور ظرفیت سازی خوبی برای ای میل های ایرانی صورت نگرفته است، اما به تازگی شنیده شده است كه چند ای میل خوب داخلی در حال ایجاد هستند كه من امیدوارم با راه اندازی آن ها و قابلیت این ایمیل ها در برطرف كردن نیاز های كاربران از این پس شاهد علاقه مندی كاربران به ایمیل های داخلی باشیم

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
جیمیل ایرانی که نداریم. جی میل متعلق به شرکت گوگل هست و جیمیل مشابه ندارد. ولی ایمیل ایرانی زیاد داریم مثل صبا میل و .. که زیاد جالب و بدرد بخور نیستن ولی اگر خواستید سرچ کنید تو گوگل سرویس های ایمیل ایرانی براتون اکثرشون میان

hellboy_1983

کاربر
2009-10-07
76
140
داداش من ميهن ميل ثبت نام كردم به نظرم خوبه از صبا ميل هم بهتره ولي اونهايي كه ميان شبكه رو ملي ميكنن بايد اول زير ساخت هاش رو آماده كنن كه يكيش همين ايميله.

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
من یه بار در یه سایت ایرانی به اسم نوآور noavar برای خودم یه ایمیل باز کردم از قضا یه میل خیلی مهم داشتم که به این ایمیل فرستاده شده بود و امکان ارسال مجددش ممکن نبود رفتم دنبال این سایت که میلمو چک کنم ذاتا این سایت و ایمیل ایرانی موجود نبود که حالا هم نیست
برام کلی مشکل و دردسر درست کرد
میل و سایتهای ایرانی مثل فرایندهای تصادفی می مونند هرلحظه ممکنه برای همیشه از بین بروند

بالا