آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مادربرد foxconn روشن نمیشوند

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
با سلام مادربرد foxconn دارم که دوتا I/Oداره وروشن هم نمیشه باید کجارا تست کنم بااتصال سیم سبز ومشکی پاور روشن میشه ولی هیچکدام از قطعات داغ نمی کنند فقط در حد معمولی
مادربرد ABIT-IL8 دارم که این هم همین مشکل روداره درضمن نمی تونم rev آنهارا پیدا کنم برای آپدیت یا پراگ بایوس میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

پیوست‌ها

• 142.1 کیلوبایت بازدیدها: 239
  • 139.6 کیلوبایت بازدیدها: 262
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: digital84

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
پاسخ : مادربرد foxconn وABIT-IL8روشن نمیشوند

سلام دوست من ،
شما ببین ولتاژ 3.3 استندبای روی مادربرد وجود داره یا نه ؟
حالت اول ) 3.3 نباشه :
اگه باشه رو کارت دیباگرها یه LED داره که وقتی برق بیاد تو مادربرد روشن میشه. اگه 3.3 رو نداشتی پشت Fpanel رو چک کن احتمالا یه فت یا ترانزیستورت شورت شده یا نشتی داره حتی ممکنه دیودی سوخته باشه.

حالت دوم ) 3.3 باشه :
اگه 3.3 رو داشتی سیمهای 12ولت مادربرد رو قطع کن و مادربرد رو سوییچ کن اگه روشن شد تو مدار PWM یه شورتی داری اگه شورتی نبود احتمال زیاد ایراد از I/O یا S.B هست.
یا حق.

آخرین ویرایش:

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان

سلام دوست من ،
شما ببین ولتاژ 3.3 استندبای روی مادربرد وجود داره یا نه ؟
حالت اول ) 3.3 نباشه :
اگه باشه رو کارت دیباگرها یه LED داره که وقتی برق بیاد تو مادربرد روشن میشه. اگه 3.3 رو نداشتی پشت Fpanel رو چک کن احتمالا یه فت یا ترانزیستورت شورت شده یا نشتی داره حتی ممکنه دیودی سوخته باشه.

حالت دوم ) 3.3 باشه :
اگه 3.3 رو داشتی سیمهای 12ولت مادربرد رو قطع کن و مادربرد رو سوییچ کن اگه روشن شد تو مدار PWM یه شورتی داری اگه شورتی نبود احتمال زیاد ایراد از I/O یا S.B هست.
یا حق.
با سلام تمام مراحل رو طی کردم فقط ابیت درست شد که یکی از فتهای pwmنشتی داشت وباتعویض درست شد ولی اون یکی اصلا روشن نمیشه که بخوام کد دیباگر بگم وهیچکدام از چراغها روشن نمیشه در ضمن من عکس گذاشتم وگفتم که مدلش رو نمی تونم بفهمم چیه اصلا روش هیچی نیست ازکجا باید تشخیص بدم مدلش چیه ممنونم

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران

با درود خدمت شما
در قسمت زیر چیپ جنوبی چند جامپر وجود دارد آنها را در حالت های مختلف جابجا کنید و سپس استارت را بزنید
اگر جواب نداد کریستال لوله ای را عوض کنید
نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

hamed1743

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-18
119
970
گیلان - لنگرود
از اين زاويه اي كه من ميبينم شما باطري مادر برد رو نذاشتيد ....
من چند نمونه foxconn تعمير كردم كه بدونه باطري روشن نميشدن ...
ظمنا حتما جامپر سيموس رو در حالت درست قرار بدين چون بدون جامپر روشن نميشن ...

hamed1743

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-18
119
970
گیلان - لنگرود

با سلام تمام مراحل رو طی کردم فقط ابیت درست شد که یکی از فتهای pwmنشتی داشت وباتعویض درست شد ولی اون یکی اصلا روشن نمیشه که بخوام کد دیباگر بگم وهیچکدام از چراغها روشن نمیشه در ضمن من عکس گذاشتم وگفتم که مدلش رو نمی تونم بفهمم چیه اصلا روش هیچی نیست ازکجا باید تشخیص بدم مدلش چیه ممنونم

احتمالا مدل مادر بردت اين هست
915PL7AE
سينك پل شماليش رو در بيار احتمالا زير اون نوشتن ....

بالا