آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست اموزش تست قطعات مخصوص کامپیوتر

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
من یه تقاضا از استاد امجد دارم اونهم آموزش تست قطعات مادربرد هست منظورم فت خازن دیود و ............ هست منظورم تست مشترک هست من داشتم تست قطعات نوشته استاد راستگارو میخوندم دیدم اکثر تستها با مولتی متر انالوگ هست و بسیار پیچیده. تو مادربرد قطعات مشخصی هست و بیشتر اوقات ترانزیستر های اطراف رم یا سی پی یو خراب میشه پس ما نیایم بحثو گسترده کنیم، بیام با شکل و مولتی متر دیجیتال اموزش تست ترانزیستور مادربرد رو بدیم. به نظر من با این روش مشکل تست قطعات مادربرد حل میشه و بچه ها طریقه تستو یاد میگیرم . در نوشته های استاد راستگار بحث خیلی گسترده هست و بیشتر تست ها با مولتی متر انالوگ هست . اگر خواستید من تصاویر قطعات رو میزارم و شما طریقه تست رو با مولتی متر دیجیتال اموزش بدین تا همگی از یک روش اصولی و ساده پیروی کنیم.

دوستان اگر موافق هستید دگمه تشکرو بزنن

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
پاسخ : اموزش تست قطعات مخصوص کامپیوتر

باسلام فکرکنم اکثربچه ها با قطعات مادربردهای پی سی آشنا باشند وقطعات جدید لپ تاپ مشکل هستش اگر امکان داره یک بخش درمورد تست قطعات جدید وقدیم ایجادکنید تا همه ازطریق این بخش یک تعمیرکارحرفه ای بشوند باتشکر:smilie_help::yes::smilie_help::yes:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
پاسخ : اموزش تست قطعات مخصوص کامپیوتر

من یه تقاضا از استاد امجد دارم اونهم آموزش تست قطعات مادربرد هست منظورم فت خازن دیود و ............ هست منظورم تست مشترک هست من خودم از راه غیر اصولی تست میکنم. ولی تو 70 درصد قطعات تستم درست هست. من داشتم تست قطعات نوشته استاد راستگارو میخوندم دیدم اکثر تستها با مولتی متر انالوگ هست و بسیار پیچیده. تو مادربرد قطعات مشخصی هست و بیشتر اوقات ترانزیستر های اطراف رم یا سی پی یو خراب میشه پس ما نیایم بحثو گسترده کنیم، بیام با شکل و مولتی متر دیجیتال اموزش تست ترانزیستور مادربرد رو بدیم. به نظر من با این روش مشکل تست قطعات مادربرد حل میشه و بچه ها طریقه تستو یاد میگیرم . در نوشته های استاد راستگار بحث خیلی گسترده هست و بیشتر تست ها با مولتی متر انالوگ هست . اگر خواستید من تصاویر قطعات رو میزارم و شما طریقه تست رو با مولتی متر دیجیتال اموزش بدین تا همگی از یک روش اصولی و ساده پیروی کنیم.

دوستان اگر موافق هستید دگمه تشکرو بزنن

با درود خدمت شما
بنده با فرمایشات شما موافقم و در اسرع وقت یک بخش جدیدی در این مورد ایجاد میکنم و تمامی مطالب و روشها را بیان میکنم
موفق باشید

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
طریقه تست قطعات برطبق استاندارد خاصی هست که فرقی با سایر رشته های الکترونیک ندارد و برای یادگیری باید بیس الکترونیک خودتونو قوی کنید و گرنه روشهای تست استاد راستگار عالی هست و اینکه از اهم متر دیجیتالی استفاده نکرده اند چون در بسیاری جاها متاسفانه اهم متر دیجتالی قدرت تست و یا سنجش ندارد و مجبورا برای تست دقیق باید از اهم متر آنالوگ استفاده گردد

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir
سلام آقای امجدی من هم که امروز به این پست سر زدم و اقعا احتیاج دارم به آموزش تست قطعات مادربرد کامپیوتر و لپ تاپ . لطفا هر چه سریعتر مقاله ای برای دوستان بزارید .... التماس دعا :32000000:

h.asadi987

کاربر
2013-01-27
159
645
خراسان رضوی
با توجه به اینکه قراره اینجا قطعات روی مادربرد تست بشه و اینکه تمام مادربردها صرف نظر از تفاوت ظاهری از یک سیستم استفاده می کنند دوستان زحمت بکشن و روی مادربرد قطعه رو با تصویر مشخص کنند و کارایی و نحوه تست اون رو هم بیان کنن
با تشکر

بالا