آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

T G S L

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190
سلام تمایل دارید با همکاری همدیگه یه فلزیاب vlf خوب بسازیم ؟ یدونه از این فلزیابها رو انتخاب میکنیم بعدم تبادل تجربه میکنیم من علاقه ای به فلزیاب های پی ای ندارم چون تفکیک شون بدرد نمیخوره

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
سلام تمایل دارید با همکاری همدیگه یه فلزیاب vlf خوب بسازیم ؟ یدونه از این فلزیابها رو انتخاب میکنیم بعدم تبادل تجربه میکنیم من علاقه ای به فلزیاب های پی ای ندارم چون تفکیک شون بدرد نمیخوره

سلام
چی سراغ داری ؟
لیست کنید تا بگم بدرد می خورن یا یا نه .
ضمنا سیم مرغو ببرای لوپ هم در نظر بگیرید . سیم های بیرون 60 درصد هستند و عملکرد خوبی در vlf ها ندارن .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hmx

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190
من کلا از نحوه کار کردن با فروم ها اشنایی چندانی ندارم تا جواب بدم ??????

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190

سلام
چی سراغ داری ؟
لیست کنید تا بگم بدرد می خورن یا یا نه .
ضمنا سیم مرغو ببرای لوپ هم در نظر بگیرید . سیم های بیرون 60 درصد هستند و عملکرد خوبی در vlf ها ندارن .

IDX PRO چطوره دوتا ad on هم داره یکی برا دو تون کردن صدا و یکی برا دیجیتالی کردنش چند وقت پیش ساختم صدا داره سنس بی سنس احتمالا کویلش مشکل داره

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
IDX PRO چطوره دوتا ad on هم داره یکی برا دو تون کردن صدا و یکی برا دیجیتالی کردنش چند وقت پیش ساختم صدا داره سنس بی سنس احتمالا کویلش مشکل داره
اگر vlf است حتما نیاز به اسکوپ برای نال کردن دارید .

آخرین ویرایش:

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190
اگر vlf است حتما نیاز به اسکوپ برای نال کردن دارید .

آره VLF هست و سکه رو تو پنجاه سانت میزنه قابلیت حذف انتخابی داره و سنسش دینامیک تو بین وی ال اف ها این از همه سرتره و راحت یک سنی متوسط رو تو دومتر میزنه شاید Enigma بتونه باهاش رقابت کنه از نظر برد من تمام اطلاعات خود برد اصلی و دوتا برد جانبی بهمراه فایل هگز رو دارم منتهی اسکوپ و سلف سنج ندارم بتونم کویلشا درست دربیارم .
مهندس فقط یه سوال برام میمونه اونم اینه تو وی ال اف ها وقتی کویل نال نشده آیا مدار یسره صدا میده و بعد نال کردن صدا قطع میشه ؟ یا مدار مشکل داره

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
سلام
آقای مهندس در مورد نال کردن یه توضیح عمومی میشه بدید.
ممنونم.

سلام
اگر دقت داشته باشید در سیستم های vlf از دو سیم پیچ استفاده شده
[hide]
نال کردن تنظیم سیم پیچ ها بر روی هم با اختلاف فاز 90 درج یا کمتر هم دیدم مثلا 75 درجه . این اختلاف فاز باعث میشه دستگاه در بازه های زمانی و غیره با تنظیمات خاص بتونه فلزات بی ارزش را حذف یا محدود بکند و فقط به فلزات با ارزش خروجی بدهد . یکی دو مورد دیدم که صدای زیر به طلا و صدای بم به فلزات کم ارژش بدهد . در حالی که اهن و رز ورق و اهن کلا خلاص هستند .
[/hide]​
[hide]
دیگه وارد جزئیات نمی شم .همین یه خورده چکیده مطلب است .

[/hide]

آخرین ویرایش:

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
آره VLF هست و سکه رو تو پنجاه سانت میزنه قابلیت حذف انتخابی داره و سنسش دینامیک تو بین وی ال اف ها این از همه سرتره و راحت یک سنی متوسط رو تو دومتر میزنه شاید Enigma بتونه باهاش رقابت کنه از نظر برد من تمام اطلاعات خود برد اصلی و دوتا برد جانبی بهمراه فایل هگز رو دارم منتهی اسکوپ و سلف سنج ندارم بتونم کویلشا درست دربیارم .
مهندس فقط یه سوال برام میمونه اونم اینه تو وی ال اف ها وقتی کویل نال نشده آیا مدار یسره صدا میده و بعد نال کردن صدا قطع میشه ؟ یا مدار مشکل داره

من سری تسرو رو عملا تست کردم عجب دستگاه خفنی هستند البته دست ساز بود . بدون صدای اضافی کاملا لال
زمانی هم که نتال نباشه فکر می کنم یم فلزیاب ساده بشه . صدا اضافی صد در صد خواهد داشت .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hmx
بالا