آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مادر برد بعد از تعمیر روشن میشود اما تصویر نمیدهد

ryojam2000

کاربر
2012-05-16
2
3
با سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید محترم
قطعات خراب یک مادر برد گیگا بایت که چند خازن و یک ترانزیستورش سوخته بود را عوض کردم حال led روی مادر برد روشن میشود با وصل پین های پاور cpu نیز شروع به چرخش می کند اما هیچ تصویری نمی اید بعنی اصلا" مانیتور روشن نمی شود. با دو کارت گرافیک تست کردم و ایراد از کارت گرافیک نیست(البته هارد را وصل نکردم) ایراد از چه چیز می تواند باشد؟این که می گویند ممکن است sutup اش پریده باشد یعنی چه و چگونه می توان فهمید؟همچنین چند نمونه از برد معیوب همین مادر برد را دارم و می توان از قطعات و ای سی هاشون استفاده کنم.
با تشکر ویژه از لطف دوستان

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,977
اصفهان
با سلام
من اطلاعی از تعمیرات تخصصی مادر برد ندارم ولی روال کار این هست که شما ابتدا اگه اسپیکر (یا همون بلنگوی کوچک و یا بیزر ) رو به مادر بردتون درست وصل کرده باشید میتونید از بوقهائی که خود مادر برد تولید میکنه تشخیص عیب بدید که بوقها در هر مادر بردی یکمی ممکنه متفاوت باشه و در نهایت یا با نصب دیباگر روی یکی از پورتهای پی سی آی مادر برد و مشاهده ال ئی دی های روشن اون یا کدهای ظاهر شده روی سونسگمنت عیب یابی رو انجام بدید البته ولتاژگیری در بیشتر قسمتها و قطعات هم به عیب یابی کمک میکنه گاها من دیدم که سوختن یک چیپ یا آی سی فقط یه نقطه یا ترک روی اون ایجاد کرده که با ذره بین نشتی اون هم قابل مشاهده هست امیدوارم که این موارد بتونه در عیب یابی کمکت کنه
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
قطعات خراب یک مادر برد گیگا بایت که چند خازن و یک ترانزیستورش سوخته بود را عوض کردم حال led روی مادر برد روشن میشود با وصل پین های پاور cpu نیز شروع به چرخش می کند اما هیچ تصویری نمی اید بعنی اصلا" مانیتور روشن نمی شود. با دو کارت گرافیک تست کردم و ایراد از کارت گرافیک نیست(البته هارد را وصل نکردم) ایراد از چه چیز می تواند باشد؟این که می گویند ممکن است sutup اش پریده باشد یعنی چه و چگونه می توان فهمید؟همچنین چند نمونه از برد معیوب همین مادر برد را دارم و می توان از قطعات و ای سی هاشون استفاده کنم.

با درود خدمت شما
دوست عزیز همیشه هنگام سوال در مورد مادربرد حتما مدل آن به همراه rev را اعلام کنید
1- خازن های دور cpu را عوض کنید
2- تمام آی سی ها را دست بزنید تا مطمئن شوید بیش از اندازه گرم نکند
3- همانطور که دوستمون اشاره کردند یک بار بایوس را پروگرام کنید
نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان

با درود خدمت شما
دوست عزیز همیشه هنگام سوال در مورد مادربرد حتما مدل آن به همراه rev را اعلام کنید
1- خازن های دور cpu را عوض کنید
2- تمام آی سی ها را دست بزنید تا مطمئن شوید بیش از اندازه گرم نکند
3- همانطور که دوستمون اشاره کردند یک بار بایوس را پروگرام کنید
نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

با سلام یک نکته خیلی ازدوستان هنگام مثلا تعویض I/Oویا قطعات اس ام دی دیگر باطری بایوس را برنمی دارند که خودش بیشتر وقتها باعث میشه نرم افزارداخل بایوس پاک بشه ونیازبه پروگرام داشته باشه موفق باشید

sagie_mey

کاربر
2012-01-17
2
4
سلام دوست عزیز. اگر گرافیکت سالم باشه ایراد حتما از Ram یا Cpu هست . این دو تارو چک کن حتما مشکلت حل میشه ، با مادربردت کار نداشته باش اول اینهایی رو که گفتم تست کن به جواب میرسی.

taymaz-c

کاربر
2009-02-17
20
122
www.elecpic.blogsky.com

سلام دوست عزیز من به همچین عیبی برخوردم پایه های اسلات رم و گرافیک رو رفع قلع مردگی کردم عیب برطرف شد.امیدوارم تونسته باشم کمکی به شما دوست عزیزم کرده باشم.:32000000:

بالا