آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: هارد مکستور

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
دوتا هارد مکستور دارم که تا آرم ویندوز بالا میاد ویکی هم فقطیکبار دیتکت میده ولی دفعه بعد دیگه توبایوس هم دیتکت نمی ده وچیپ هاشون هم خیلی داغ می کنه لطفا برای تعمیر راهنماییم کنید باتشکر:212:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2elyas

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
با سلام خدمت دوستان
یه هارد مکستور 160 دارم به سیستم که بایه هارد دیگه وصل میکنم روی صفحه مشکی مشخصات سخت افزاری هارد رونشون میده رو همون صفحه قفل میکنه البته کیبورد قفل نمیشه کابل sata رو جدا می کنم سیستم رو ریستارت میکنم بالا میاد مجددا کابل sata رو وصل می کنم در قسمت disk management گزینه rescan disks رو که میزنم قشنگ هارد فعال میشه درایوها ظاهر میشن هارد رو با نرم افزار HDD Regenerator بدسکتور گیری کردم با نرم افزار Low Level Format Tool فرمتشم کردم اما بازم که ریستارت میکنم همون مشکل اول رو دارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2elyas

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
منظور شما این است که هارد را وقتی هم زمان با یک هارد دیگر نصب میکنید این اتفاق می افتد ؟
آیا هارد دیگر هم ساتا است ؟
مدل مین شما چیست ؟

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
بله وقتی همزمان وصل می کنم این مشل رو داره اما تنها که وصل میکنم دقیقا همون مشکل رو داره هر دو هارد ساتاست مین هم ecs

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
پس در هر دو حالت ، در اون قسمت سیستم میمونه .
شما باید اول هارد را با سیستم دیگر تست کنید ببیند آیا همین حالت پیش میاد اگر روی سیستم دیگر به این مشگل بر نخورد احتمالا دیتکت ساتا مین مشکل داره
خلاصه باید مطمئن بشیم از مین است یا از هارد .
نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
آقا مهدی با یه سیستم دیگه چک کردم مشکل از هارد به نظر شما علت چیه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
شما برق ساتا و کابل دیتای ساتا را حتما عوض کنید و از جنس مرغوب استفاده کنید
در مرحله بعد کیت هارد را باز کنید و کل برد و بخصوص کانکتورهای اتصال آن را با اسپری خشک شستشو دهید
و در آخر کیت را هیت نرم بکشید
موفق باشید

بالا