آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

از کار افتادن یخچال فریزر سامسونگ مدل snr 21 هر 3 الی 7 روز ...

nono

کاربر
2009-08-21
15
22
با سلام
یخچال فریزر ما (سامسونگ snr 21) بعد از هر 3 الی 7 روز کارکردن از کار می افتد به صورتی که یخ داخل فریزر آب میشود و تمامی مواد غذایی فاسد می شود و این موضوع 34 ساعت ادامه پیدا میکند و دوباره یخچال شروع به کار میکند،(این را هم اضافه کنم اوایل هر 2 ماه یکبار به این حال گرفتار میشد)
عکس مدار بخچال را ضمیمه کردم،
بنده کاری که کردم،تایمر دیفراست را از مدار خارج کرده(سیم 3 را به سیم 4 اتصال داده) و الان کمپروسور بدون سیستم دیفراست کار میکند ولی باز هم یخچال سرما ندارد(لوله های اواپراتور اصلا یخ نمیزند و همچنین صدای چرخش گازی احساس نمیکنم)، به نظر شما ایراد از کجا می تواند باشد؟.
خواهشا کمک کنید با تشکر
i367928_madar.jpg

آخرین ویرایش:

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
پاسخ : کمک فوری در مورد یخچال فریزر سامسونگ

با عرض سلام

عزیزم احتمالا عیب از کمپرسور باشد که ی رینگ و پیستون آن خراب شده و طبق فرمایش شما بعضی مواقع خوب کار میکند نبودن گاز منتفی است.از نظر گرفتگی لوله ها آیا تست زده اید؟

آخرین ویرایش:

nono

کاربر
2009-08-21
15
22

موقعی که کمپروسوز کار می کند صدای آن عادی هست و زیاد هم داغ نمیشود-الان که لوله های اواپراتور را نگاه میکنم بعضی مواقع یخ می زند و خیلی از مواقع یخ نمیزند-دارم دیوانه میشم
در ضمن تست گرفتگی لوله ها به چه شکل هست؟

آخرین ویرایش:

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان

موقعی که کمپروسوز کار می کند صدای آن عادی هست و زیاد هم داغ نمیشود-الان که لوله های اواپراتور را نگاه میکنم بعضی مواقع یخ می زند و خیلی از مواقع یخ نمیزند-دارم دیوانه میشم
در ضمن تست گرفتگی لوله ها به چه شکل هست؟
با عرض سلام
اگر تعمیرکار نیستید ، اینکار برای شما مشکل است باید گاز خالی کنید !
در بعضی از کمپرسور هایک شیر قرار داده اند که با فشار سنج باید فشار گاز را کنترل کنید

nono

کاربر
2009-08-21
15
22

به چه احتمالی ایراد از موتور است یا ایراد از گرفتگی لوله ها؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Khalili

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان

با عرض سلام
احتمال خرابی رینگ و پیستون زیاد است
ولی احتمال بد بودن نوع گاز نیز وجود دارد ، میتوانید ریسک کنید و یک کپسول گاز خریداری کرد و گاز را عوض کنید ولی این راه اصولی نیست و باید تست شود تا مطمئن شوید عیب کجاست

nono

کاربر
2009-08-21
15
22

اگه ایراد از موتور باشد یعنی باید موتور یخچال از یخچال جدا شده و گاز تخلیه شود و موتور تعمیر شود و دوباره گاز پر شود ؟

• Like

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان

اگه ایراد از موتور باشد یعنی باید موتور یخچال از یخچال جدا شده و گاز تخلیه شود و موتور تعمیر شود و دوباره گاز پر شود ؟[/جدا کQUOTE]
با عرض سلام
بله
شما برای تعمیر موتور باید لوله های ارتباطی را جدا کنید و اینکار باعث خالی شدن گاز میشود

آخرین ویرایش:
  • Like

nono

کاربر
2009-08-21
15
22

الان یه موردی رو متوجه شدم-وقتی درجه ترموستات را تغییر دادم اواپراتور شروع به یخ زدن لوله ها کرد(ولی بعد از 10 دقیقه دوباره سرمادهی قطع شد)،در صورتی که قبل از تغییر ترموستات هم موتور کار میکرد-این مورد به چه دلیلی میتونه باشه؟؟؟

آخرین ویرایش:
  • Like
بالا