آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزش باز و بسته کردن انواع لپ تاپ

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hamed_hp

کاربر
2012-04-09
15
91
شیراز
با سلام

دوست عزیز میتونی با مته انرا سوراخ کنی البته مواظب باش که به دریل بیش ازحد فشار نیاری که منجربه صدمه دیدن ان شود
تاحدی که کلاهک پیچ از بین بره
ولی به نظر شما دریل به لپ تاپ صدمه نمیزنه؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سر پیچ رو حتی اگر با دریل ببرید بقیه پیچ که داخل لپ تاپ هست رو چیکار میکنید؟ فکر کنم بهتر باشه به یک طریقی از دو طرف جای پیچ گوشتی دربیارید مثلا یک چیز تیز اگر باشه ضربه بزنید یواش یواش روش و روی پیچ یک برش به اندازه یک پیچگوشتی ساعت درست کنید. البته سخته دیگه باید خیلی حوصله به خرج بدید. شاید راه بهتری دوستان سراغ داشته باشند

aisam

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,252
سلام
بهترین راه برای این کار استفاده از دریل مته سه یا چهار می باشد که فشار خیلی کم کلاهک پیچ خورده شده وقاب دستگاه جدا میشود .وقتی که دستگاه کاملا باز شد ان قسمتی که پیچ داخل ان گیر کرده معمولا یکی دو میلیمتر از پیچ خارج از جای خود قرار دارد که با استفاده از دم باریک یا انبردست میتوان با پیچاندن ان خارج کرد در غیر اینصورت از طریق قلاویز که تمامی تراشکار ها دارن بدون اسیب رسیدن به دستگاه خارج میشود
موفق باشید

آخرین ویرایش:

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,977
اصفهان
با سلام
من اینجور مواقع با دریلی که اصلا لقی نداشته باشه و با دقت کامل و فشار کنترل شده مرکز پیچ رو با مته 0.1 بزرگتر از خود پیچ سوراخ میزنم تا باز بشه درب دستگاه بعد برای تعویض پیچ و تخلیه مابقی پیچ که جا مونده داخل پایه اقدام میکنم

rezarch1358

کاربر
2015-03-21
25
47
مشهد
سلام با اینکه تاریخ پست خیلی گذشته ولی براهمکارانی میگم که مشکل مشابه دارند : مقدارکمی روغن ترمز روش بریزید و بعد مدتی باز کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا