آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نحوه فرکانس گیری در مدارات

h_gh

کاربر
2009-10-23
27
71
با سلام به دوستان
می خواستم ببینم که چطوری در مدارات لپ تاپ باید فرکانس گیری کرد.
اگه مقاله و یا آموزشی در رابطه هست لطفا در این تاپیک قرار دهید

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567
دوست من نحوه ی فرکانس گیری تو لپ تاپ می تونه متفاوت باشه ! یعنی یا با اسیلوسکوپ ، یا یک سری Multimetr ها که از هرتز پایین تری پشتیبانی می کنه و استفاده از تستر های جدید فرکانسی که کار رو برا همه راحت کرده ! پیشنهاد می کنم اگه صرفا" دنبال تعمیر لپ تاپی پس از تستر ها استفاده کن ! تو امجد هستش ! اما مهم تر از همه اینه که باید میزان دقیق محدوده های فرکانسی و پوینت های اصلی رو خوب بشناسی ! آموزش کاملی در اینن مورد پیدا نکردم !

اینم دوستانه بگم اگه می خوای با بقیه فرق کنیوتعمیر کار حرفه ای باشی ! باید با فرکانس کار کنی شرکت های مختلفی هستند که آموزش می دن ! مثل خانه سخت افزار و انفورماتیک پارسه اما قبلش بگو که چی می خوای چون قیمتش بالاتره !

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
دوست عزیز کلا در مدار مادربرد در چند جا کریستال استفاده شده که کاربرد اسیلوسکوپ هم کار زیاد سختی نیست و با توجه به فرکانس مشخص شده در کریستال براحتی میتونی متوجه فرکانس نوشته شده روی کریستال و نوع شکل موجی که روی نقشه مداری مادربرد مشخص شده بدست بیاورید و درسته که کار با اسکوپ حرفه ای هست ولی معمولا با یک سری تستهای ساده و ولتاژگیری میتونیم متوجه خرابی کریستال و یا آیسی باشیم و مواظب این آموزشگاهها البته بهتر بگم مراکز جیب بری باشید این مراکز نه استاد و نه کلاس درست حسابی ندارند و فقط برای غارت و جیب بری تاسیس شده اند این سایت IRANTK خودش بهترین و مفیدترین مرکز آموزش در ایرانه
از همین سایت شروع کنید و در همین سایت ادامه دهید موفقیت شما دوستان تضمین شده هست

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567
دوست من ممنون از راهنمایی اما برای گرفتن فرکانس های مهم تو لپ تاپ باید از پوینت های PUSL استفاده کرد که لازمه تست پوینت هاش موجود باشه ! درسته برا تست کریستال میشه از طریق ولتاژ گیری استفاده کرد و نیازی به فرکانس گیری نباشه !

سایت فوق العاده ای هستش ! اگه لطف کنین نقاط PUSL رو در لپ تاپ به صورت کامل مشخص کنید ممنون میشم !

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
دوست من ممنون از راهنمایی اما برای گرفتن فرکانس های مهم تو لپ تاپ باید از پوینت های PUSL استفاده کرد که لازمه تست پوینت هاش موجود باشه ! درسته برا تست کریستال میشه از طریق ولتاژ گیری استفاده کرد و نیازی به فرکانس گیری نباشه !

سایت فوق العاده ای هستش ! اگه لطف کنین نقاط PUSL رو در لپ تاپ به صورت کامل مشخص کنید ممنون میشم !
باسلام میشه قیمت اسیلوسکوپ رابرام بنویسید وآیا میشه اهمتر هم فرکانسگیری کرد وبرای فرکانسگیری کجاهاراباید تست کرد وچه فرکانسی باید داشته باشند واین پوینت های PUSL یعنی چی میشه توضیح بدید باتشکر فراوان ازشمااساتید ارجمند

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
قیمت و مدل تمام اسکوپها را بروز از خود شرکت TNM بپرس در سایت به لینک زیر برو

http://www.irantk.ir/f316/

بله بعضی مولتیمترها فرکانس رانیز نشان می دهند مولتیمتر من که یک مدلی از مولتیمترهای ویکتور هست این مزیت را هم دارد ولی خیلی از اسیلوسکوژها نیز ضعیف هستند چه برسه به مولتی متری که فرکانس را بسنجد (بقول ضرب المثلی که میگه همکاره هیچکاره) همین مولتی مترها خازن سنج نیز دارند ولی خیلی محدود هستند و در حقیقت قسمت خازن سنجشون به درد نمیخورد و مقدار و نوع فرکانس و شکل موج رو بهتر است به نقشه مداری مادربرد توجه کنی

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567
استاد گرامی من و دوستان خیلی مشتاق هستیم که در باره نقاط فرکانسی لپ تاپ بیشتر بدونیم ! منظورم فرکانس های کاری چیپ ها و ... می باشد. اگه سورس مناسبی جهت مطالعه معرفی بشه بسیار ممنون می شم !

h_gh

کاربر
2009-10-23
27
71
با سلام به دوستان
من در سایت های مختلفی جستجو کردم و کمترین مطلبی در این رابطه پیدا کردم.
از اینکه به این موضوع پاسخ دادید و مورد توجه دوستان قرار گرفته ممنون هستم.

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567
عزیز منظور از نقاط pusl در واقع نقاطی هستند که دارای فرکانس های معلوم و مهم می باشند. شاید بهتر بود از این کلمه استفاده نم ی کردم ! دوستان هیچ مرجع کاملی از این فرکانس ها در لپ تاپ وجود نداره ! من یکی تو amazon.com سفارش دادم یک ماه دیگه دستمه ! به محز اینکه برسه اطلاعات رو در اختیارتون می زارم !

بالا