آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تست قطعات خارج از مدارات الكترونيكي

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام
تصاویر تست دیاک و ترایاک نمایش داده نمیشود .
با سلام :
تست شد مشگلي ندارند اگر موفق نشديد مشگلتان از مرورگر يا پي سي شما ميباشد .
(احتمال اينكه از فايل هاي ضميمه نمي تونيد استفاده كنيد اينم هست كه بايد كاربر ويژه سايت باشيد تا از تمام امكانات سايت بهره مند شويد ) .
كليك و مطالعه كنيد : http://www.irantk.ir/forumdisplay.php?f=2
با تشكر .
موفق باشيد .

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
با سلام در صورت امكان تست انواع ترانزيستور و فت و مسفد و ديودهاي شاتكي كه در پاور كاميوتر استفاده ميشود را با اهم ديجيتالي توصيح دهيد

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
با سلام
بهيچ سئوال من در اين قسمتها جواب داده نمي شود آيا سئوالاتم نامربوط با موضوع مورد بحثه؟
البته از مطالب كه قبلا توي سايت بود نهايت تشكر و قدرداني را دارم

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام استاد گرامي ببخشين يه سوال داشتم ميشه لطف كنين طريقه تست ترانزيستور bup314 رو شرح بدين ممنون ميشم
با سلام :
دوست عزيز ترانزيستور مورد اشاره شما يك ترانزيستور معمولي و ساده نيست اين قطعه يك هايبريد (يك تكه ) هست كه از دو ترانزيستور ماسفيت انحصاري و به طرق مختلف ارايش داخلي دارند كه در سه پايه و چهار پايه (نوعي هم 5 پايه ) در بازار موجود هست كه دقيقا با اهم متر هم نميشه تست كامل كرد و با توجه به اينكه پسوند شماره را درج نكرديد نميتونم دقيقا و بيشتر از اين توضيح بزارم براي درك بيشتر موضوع مشخصات نوعي از اين قطعه را به همراه سيم بندي داخلي ميزارم اميدوارم بتونيد براي خود تجسم نحوه تست برداشتهايي بدست اوريد .
ولتاژ كاري تا 1500 ولت = امپراژ تا 150 امپر = و فركانس كاري در محدوده 10 الي 100 كيلوهرتز و بطور كلي براي توليد ولتاژ بالا با توان بالا (كوره هاي حرارتي و ذوب فلزات ) كاربرد دارد .
در صورت نياز بيشتر... حتما پسوند كه مشخصه كامل انرا تعيين ميكند و محل كاربرد را كامل بزاريد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 29.5 کیلوبایت بازدیدها: 1,106

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام
بهيچ سئوال من در اين قسمتها جواب داده نمي شود آيا سئوالاتم نامربوط با موضوع مورد بحثه؟
البته از مطالب كه قبلا توي سايت بود نهايت تشكر و قدرداني را دارم
با سلام :
دوست عزيز با توجه به بخش موجود كامپيوتر و تاپيك مشگلات پاور و.... بله شما بايد در بخش مربوطه مشگل خود را مطرح كنيد .
.... ظاهرا شما ترانزيستور و ماسفيت را دو قطعه متفاوت تشخيص داده ايد كه براي مزيد اطلاع شما به عرض ميرسانم كه ترانزيستور يك قطعه فعالي در مدارات هست كه ممكن است از نوع ماسفيت و يا فيت و جيفيت و ....... باشد كه مورد درخواستي شما يك ترانزيستور ( ماس فيت ) ميباشد ديتا شيت انرا براي اشنايي بيشتر از لينك زير دانلود نماييد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

بالا