آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نشناختن باطری توسط لپ تاپ سونی FW

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ahwaz88

کاربر
2008-07-09
133
385
اهواز
یه لپ تاپ سونی fw مشتری اورده که دوسال پیش آب خورده بوده.پس از تعمیر روشن میشه.چند وقت پیش لپ تاپ فقط با زدن چندین باره کلید پاور روشن میشد و پس از یکی دو ساعت کار خاموش میشده.کلید پاور رو تعویض کردم.برد رو سرویس کامل کردم دستگاه را افتاد ولی یه مشکل جدید پیش اومد.نشناختن باطری توسط دستگاه.یه باطری نو فول شارژ گذاشتم دستگاه روشن نشد.باطری خودش بدون اینکه نشون بده داره شارژ می گیره شارژ میگیره ولی میزنه 0 درصد.با آداپتور بدون باطری هیچ مشکلی نداره.مشکا از کجا می تونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
پاسخ : مشکل عجیب

سلام منم همین مشکل را بایک لپ تاپ ایسر داشتم مدار راچک کردم حل شد باید مدار شارژ رابطور کامل تست کنی احتمالا مشکل از المانهای مدار هستش دیود یا بعضی ترانزیستورها

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
پاسخ : مشکل عجیب

عنوان تایپیک اصلاح شد. لطفا عنوان صحیح انتخاب کنید از این دست مشکلات عجیب زیاده این مطالب تو آرشیو سایت میمونه و بهتره که عنوان درست داشته باشه

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567
پاسخ : نشناختن باطری توسط دستگاه

درسته می تونه از المان های مدار یا ترازنزیستور ها باشه ! اما مشکل دیتکت نشدن باطری در صورتی که باطری سالم باشه به چند مشکل بر می گرده ! خیلی وقتها شده این مشکل برام پیش اومده که با آپدیت بایوس حل شده ! نکته ی مهمی که کمتر تعمیر کاری از اون خبر داره اینه که تمامی باطری ها از یم آی سی EPROM استفاده می کنند که اطلاعات مربوط به باطری که در واقع همون شناساندن باطری هستش تو اون ذخیره میشه ! برای مثال دستگاهی رو با همین مشکل برام آوردند که باطریش کار نمی کرد ! بعد از تست باطری و سفارش باطری تازه باطری دیتکت نشد و داستان بررسی موضوع شروع شد ! نهایتا باطری معیوب رو باز کردم آی سی اون رو با TNM کپی گرفتم و رو آی رام باطری جدید گذاشتم و دیتکت شد ! البته باطری ها هر دو دفورمه شدن !

پس برای حل این مشکل:

1- بایوس
3- باطری
2- المان ها و ترنزیستورهای مدار شارژ
3- آی سی شارژ
4- آی سی EPROM:wink: داخل باطری

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh

و ضمن تشکر از راهنماییهای بسیار خوب دوست عزیزمون توضیح اینکه نرم افزارهای آپدیت ایپرام باطریها نیز موجود است و بدون باز کردن باطری قبلی میتوان توسط نرم افزار باطری جدید را به بایوس لپ تاب شناساند

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان

و ضمن تشکر از راهنماییهای بسیار خوب دوست عزیزمون توضیح اینکه نرم افزارهای آپدیت ایپرام باطریها نیز موجود است و بدون باز کردن باطری قبلی میتوان توسط نرم افزار باطری جدید را به بایوس لپ تاب شناساند
باسلام خدمت استاد عباسپور میشه نام چندتا ازاین نرم افزار هارو برام بنویسید ودر صورت امکان لینک دانلودآنهارابرام بگذارید ممنون میشم ازالطفتون

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567

آره اگه بزارین یه دنیا ممنون می شم البته همین الان می رم سرچ می کنم !

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567

متاسفانه این نرم افزار دمو هستش ! من هنوز نتونستم نرم افزاری که بدون باز کردن باطری ار eeprom اون کپی بگیرم پیدا کنم ! دوستان اگه دارند معرفی کنند ! ممنون !

kamrankm

کاربر
2013-04-24
8
8

سلام دوستان اگه ممکنه کمکم کنید یه باطری واسه لپ تاپ سونی خریدم که وقتی وصل میکنم علامت شارژ میاد ولی شارژ نمی کنه به فروشنده زنگ زدم که گفت باید لپ تاپو با باطری رو بفرستی برام تا بایوس باطری رو برات اپدیت کنم میخواستم کسی اینجا هست که راهنماییم کنه تا این کارو خودم انجام بدم ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا