آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن شدن خود به خود مادربرد و تصویر ندادن/کد D0 دیباگر

conversant

کاربر
2009-11-06
134
708
سلام

مادربرد 754 MSI دارم که وقتی برق 24 پین و سوکت 12 ولت رو وصل میکنم و کلید On پشت پاور رو میزنم،خود به خود مادربرد روشن میشه و دیباگر کد D0 رو میده .حالا وقتی مادربرد رو خاموش میکنم با PW سویچ روی مادربرد،دیگه با روشن خاموش کردن پاور مادربرد روشن نمیشه و روال عادیشو داره.اما اگه با کلید پاور خاموش کنم،مجدد با ON کردن پاور مادربرد روشن میشه...

شک خودم روی آیسی بایوس هست. پروگرام کردم فایده نداشت. آیسی مشابه هم ندارم تست کنم!

conversant

کاربر
2009-11-06
134
708
کوچیکتم مهدی جان

CPU سوخته بود!

با تعویض CPU مشکل برطرف شد.

میخواستم بدونم شما قبلا چنین موردی با کد D0 (بایوس فینیکس)داشتید؟

مدل دقیق مادربرد:MSI-7135 Ver 2.0 K8N Neo3 H

اینکه گفتم شکم به بایوس رفت این بود که وقتی بایوس رو با ورژن های بالاتر آپدیت میکردم،دیباگر کد No رو نشون میداد و خوب شد که قبلا از پروگرام بایوس،ازش بک آپ گرفتم.

بایوس رو از این لینک دریافت کردم:

http://www.msi.com/product/mb/K8N-Neo3.html#?div=BIOS

ورژن های 1.6 و 1.7 رو تست کردم.هر دو کد No رو دیباگر.

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان
سلام

مادربرد 754 MSI دارم که وقتی برق 24 پین و سوکت 12 ولت رو وصل میکنم و کلید On پشت پاور رو میزنم،خود به خود مادربرد روشن میشه و دیباگر کد D0 رو میده .حالا وقتی مادربرد رو خاموش میکنم با PW سویچ روی مادربرد،دیگه با روشن خاموش کردن پاور مادربرد روشن نمیشه و روال عادیشو داره.اما اگه با کلید پاور خاموش کنم،مجدد با ON کردن پاور مادربرد روشن میشه...

شک خودم روی آیسی بایوس هست. پروگرام کردم فایده نداشت. آیسی مشابه هم ندارم تست کنم!

سلام دوست من ،
در بعضی از موارد وقتی سیستم بصورت نرمال خاموش نشه آخرین اطلاعات مربوط به وضعیت سیستم داخل بایوس ذخیره نمیشه و با وصل برق سیستم روشن میشه.همونطورکه شما پیش رفتید این کار با یک بار خاموش کردن برد از طریق سوییچ پاور روی F_Panel حل میشه. البه در مواردی هم خرابی آی سی بایوس وجود داره که باید آی سی تعویض بشه.

ali0091

کاربر
2012-09-29
2
4
مرسی !
اگه Cpu مشکلی نداشت چی ؟؟؟

یه مادر بورد دارم که وسطای مراحل نصب ویندوز سیستم هنگ میکنه و وقتی که دوباره میخوام روشنش کنم کد D0 میده
ممنون میشم راهنماییم کنین

آخرین ویرایش:

ali0091

کاربر
2012-09-29
2
4
البته اینم بگم بعد از مدتی خودش درست میشه ولی باز که ویندوز نصب کنم ، روز از نو و روزی از نو

بالا