آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

رم یک گیگ اجازه نمیدهد ویندوز تا آخر نصب شود

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سلام دوستان ، رم 1G اجازه نصب کامل ویندوز نمیدهد ،برای اطمینان با رم دیگری چک کردم جواب داد ،رم خراب ویندوز را تا یک صفحه آبی که چند خطی هم نوشته دارد میرود و استاپ میکند.سپاس از دوستان

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
ابتدا اسلاتهای رم را با یک فرجه مثل مسواک تمیز کن و پایه های خود رم را نیز با یک اسکناس نو تمیز کن و رم را در یک اسلات دیگر جابزن اگر بازم ارور صفحه مرگ یا همون صفحه آبی اومد رمت خرابه و تعمیرش یک کم حوصله و ظرافت میخواد اگر شامل گارانتی میشه از گارانتیش استفاده کن

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سپاس از شما ، من عرض کردم که یک رم دیگه روی همان مین گذاشتم و ویندوز را کامل نصب کردم ، گارانتی ندارد ، تشخیص عیب ورفع آن برای من لزت دارد ،از توجه شما عزیزها تشکر میکنم.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما دوستان عزیز
دوست عزیز شما باید بر روی سلف های رم مایه فلکس بزنید بعد با دمای مناسب هیت بکشید و در آخر با تینر یا اسپری خشک شستشو دهید حل میشود فقط حواست باشه چیپ های رم زیاد حرارت نبیند
یک آی سی 8 پایه هست روی اون هم همین عملیات را انجام بده
نتیجه را اعلام کن
بدرود

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
هنگامي که رم خراب مي‌شه و يا به هر علتي با سيستم سازگار نباشد البته در اینجا شما می دونید که رمتون خرابه در حالت کلی عرض می کنم تا بقیه دوستان هم خرابی رم را تشخیص دهند تشخيص اين موضوع یعنی خرابی رم روی سیستمی که روشن است و کار می کند چندان ساده نيست. رم در صورت خرابی مثل هارد صدايي توليد نمي‌کند خطاهاي آن نيز قابل مديريت نيستند . خطاهاي جدي رم به نمايش صفحه آبي در ويندوز منتهي خواهد شد که همون صفحه آبی یا مرگ هستش در حالي که خطاهاي ديگري نيز مي‌توانند منشا نمايش صفحه آبي باشند. این صفحه آبی (Blue Screen) که به نامهای صفحه آبی مرده یا مرگ و صفحه خطای توقف نیز خوانده می شود، یک صفحه خطا است که در سیستم عامل ها، مخصوصاً Windows نمایش داده می شود. و بیشتر خطای رم در موقع نصب ویندوز قابل تشخیص است ارور صفحه آبی عموماً هنگامی که یک خطای بحرانی در کامپیوتر رخ می دهد، ظاهر می شود تا با خاموش کردن سیستم جلوی آسیب های احتمالی گرفته شود. و یکی از این مواقع بروز صفحه آبی همون خرابی رم هست که معمولا لیحیم سردی هم باعث بروز این خطا میشه و بنا به توصیه جناب مهندس امجدی بهترین همون حرارت مناسب هیتر هست

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
اگر رم به طورکامل بسوزد صداي سوت ممتد مادربورد، نشانه‌اي براي تشخيص خرابي رم است و بعضی مواقع اصلا انگار رمی به کامپیوتر متصل نیست و اکثر کامپیوترها امروزه از حداقل دو واحد موازي رم استفاده مي‌کنند و به خیلی کم پیش مي‌آيد که هر دو واحد در يک زمان خراب باشند و در اینصورت اگر یکی از ماژولهای رم هم اگر خراب باشد سیستم با رم سالم کار خودشو انجام می دهد بنابراين خبري از صداي سوت نخواهیم شنید و در طول کار با سیستم خطاهای عجیب و غریبی خواهیم داشت که بنظر نمیرسن که اشکال از رم باشدولی در طول کار بعضی مواقع همون صفحه آبی بروز خواهد کرد هنگ کردن سيستم و صفحه آبي به شرطي که مکرر اتفاق افتد، مي‌تواند دليلي براي شک کردن به سلامت رم باشد اما نبايد بي‌دليل به سلامت رم شک کرد چرا که کار کردن معمول سيستم نشانه‌اي کافي براي تشخيص سلامتي رم است و نمايش تصادفي صفحه آبي در شرايطي خاص، دليل کافي براي خراب دانستن رم نيست. تشخيص خرابي رم اصولا کار آساني نيست. رم از واحد‌هاي متعدد حافظه تشکيل شده است. ممکن است برخي از اين واحدها آسيب ديده باشند در حالي که بقيه آن‌ها به درستي کار مي‌کنند. واحدهاي خراب زماني مشکل‌ساز مي‌شوند که حافظه مورد نياز يک پردازش مهم سيستمي به آن‌ها تخصيص داده شود. بنابراين ممکن است يک بار خطا رخ دهد و بار ديگر اين اتفاق تکرار نشود اما در هر صورت خطا در بازه زماني نسبتا طولاني مجدد رخ خواهد داد که نشانه‌اي از خرابي رم خواهد بود. و در خرابی رم بجز لحیم سردی نیمسوز بودن رمها خیلی بیشتر بچشم میخورد که تعمیر و عیب یابی در این بسیار مشکل است و هیتر نیز مشکل حل نمیشود
البته لازم به توضیح هست خیلی کم با هیتر مشکل رمها درست میشود یعنی ایراد رمها به لحیم سردی و نیست و باشستن و هیت گرفتن کم جواب میگیریم
ولین قدم برای تعمیر یک رم همون روش پیشنهادی استاد عزیزم میباشد

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
با اين حال باید صددرصد مطمئن خرابی رم باشیم تا حکم به خرابی و تعمیر و یا تعویض رم بدهیم و در ضمن این خطا ممکنه در مادربردی رخ بدهد و با وجود صفحه آبی رم سالم باشد و رم بظاهر خراب در سیستم دیگری سالم باشد و این خطا بدلیل نازسازگاری با سیستم قبلی باشد . نرم‌افزار Memtest يکي از نرم‌افزارهاي کاربردي براي تشخيص خرابي رم استکه هنگام بوت اجرا مي‌شود و مستقل از سيستم‌عامل همه خانه‌هاي حافظه رم را در استرس قرار مي‌ده با پر و خالي کردن آدرس‌هاي گوناگون رم با اطلاعاتي با ابعاد مختلف صورت مي‌گيرد تا در نهايت نتيجه آزمايش نشان می ده آيا رم در هر شرايطي درست کار مي‌کند ؟
در صورتي که بخشي از واحد‌هاي حافظه رم به هر دليلي خراب شده باشد، به عنوان واحد خراب معرفي مي‌شود البته اين خرابي لزوما مربوط به رم نيست بلکه ممکن است از ناسازگاري رم و مادربورد و يا پردازنده ناشي شده باشد. در صورتي که اين نرم‌افزار رم را خراب معرفي کرد، واحد رم را از رايانه جدا کرده و روي رايانه ديگري که از پردازنده و مادربورد ديگري استفاده مي‌کند، قرار داده و آزمايش خرابي را تکرار کنيد.حالا با توجه به اینکه رم از واحد‌هاي متعدد حافظه تشکيل شده است. ممکن است برخي از اين واحدها آسيب ديده باشند در حالي که بقيه آن‌ها به درستي کار مي‌کنند. واحدهاي خراب زماني مشکل‌ساز مي‌شوند که حافظه مورد نياز يک پردازش مهم سيستمي به آن‌ها تخصيص داده شود. بنابراين ممکن است يک بار خطا رخ دهد و بار ديگر اين اتفاق تکرار نشود اما در هر صورت خطا در بازه زماني نسبتا طولاني مجدد رخ خواهد داد که نشانه‌اي از خرابي رم خواهد بود حالا باتوجه به اینکه یک رم از چندین آیسی حافظه که هرحافظه دارای واحدهای متععددی میباشد چطور باید واحد خراب و آیسی حافظه معیوب را پیدا کنیم؟
موقعی که سیستم کار می کند تک تک حافظه ها (آیسی های ) موجود روی رم را با دست لمس می کنیم هرکدوم یه کم بیشتر داغ کند اون قسمت خرابه و باید با یک نمونه دقیقا شبیه خودش تعویض شود.
اینارو من خودم انجام داده ام ولی واقعا سخت و مشکل و بصرفه نیست چون دوستمون از تعمیر رم لذت میبرد من اینارو اشاره کردم
اولا اینکه مشابه همون آیسی توی بازار اصلا نیست و باید از روی رمهای خراب برداری
و تعویض بعضی حافظه ها راحته و بعضیاشون مثل چیپه
و در بسیاری موارد با لمس هم نمیشه قسمت خراب را تشخیص داد باید تک تک حافظه ها رو تعویض کنی و هربار تست کنی و ممکنه به مادربرد هم صدمه بزنیم
و یه قسمت همخیلی مهمه که اکثرا آسیب می بینه و جناب مهندس اشاره فرمودند
یک آی سی 8 پایه

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
و اما علتی که بیشتر باعث نیمسوز شدن حافظه رم میشه حرارت و داغ شدن غیر طبیعی cpu بعلت خرابی و کارکرد نادرست فن میباشد که بمرور زمان باعث صدمه زدن به قسمت تغذیه cpu و ماژولهای رم میشود و بعضی رمها نیز از همون اول معیوب هستن که بمرور زمان خرابیشون مشخص میشه و حتی بعضی کاربرها چندین سال با همون رم خراب بسر میبرن و همش گلایه ی کنن که سیتمشون کارآمد نیست و از فروشنده گلایه می کنن
و ایراد دیگر رم از مقاومتها و خازنهای smd روی رم نیز خواهد بود که تست آنها نیز با مولتی متر براحتی صورت می گیرد و البته من در بسیاری موارد متوجه شده ام که خازن یا مقاومتی از روی رم کنده شده و با جایگزین نمودن یه مقاومت یا خازن سالم مشکل رفع شده است

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
جناب مهندس امجدی و سایر دوستان عزیز و متخصص البته ببخشید من در حضور شماها جسارت کردم هدفم فقط این بود که با محبت و احترام و دلسوزی قسمت کامپیوترو رونق بدیم و شما همتون استاد من هستید و واقعا از تجربیات و تخصص شماها کلی استفاده می کنم و لذت می برم و روی نرم افزارهای هارد که برام پیشنهاد کردن دارم کار می کنم اگر جالب بودند و نتیجه ای دادند در این سایت نتیجشو براتون ارسال خواهم کرد همتون خسته نباشید و ظهرتان بخیر

بالا