آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خرید مولتی متر

enrique_us20

کاربر
2012-04-28
3
19
سلام دوستان
اگه میشه راهنمایی کنید 1 مولتی متر خوب که بشه بیشتر لوازم الکتریکیو چک کرد چیه و حدود قیمتو بگید مرسی.
مثلا مولتی متری که بتونه خازن های یک پاور کامپیوتر و باش چک کرد ، منظورم اینه که رنجش بالا باشه .:83000000:

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود.
بزرگان ببخشند پیشدستی میکنم.

دوست عزیز اگر تا حالا با مولتی کار کردین و به نگهداریش اشنا هستین و میخواین کار حرفه ای ادامه بدین و هزینه هم براتون مهم نیست مارکهای اروپایی را بخرین.یکی از اونها که مربوط به کمپانی فیلیپس هست با نام fluke
بسیار دقیق و با دوام و در صنایع دریایی و نیروگاه سالها استفاده میشه.

مدلهاشو باید از تمایندگیش در تهران بخواین.اینجا هم باز بنا به نیازتون یک نمونه انتخاب کنین.

اما:
اگر برای شروع میخواین توصیه اینه که یک دستگاه معمولی مثل dec یا victror بخرین.الان قیمتاشون حدود 25 هست که میتونین به فروشگاه جناب زارع یا دوستان دیگر در همین سایت مراجعه و خرید مطمئن انجام بدین.

نکته:مولتی مترها معمولا رنج خازن سنج محدود دارن.پس بهتره یک lcr متر جداگانه از همون مارک معمولی مثل victor بخرین که اونم باید حدود 30 باشه.

در نظر بگیرید که اگر بر اثر یک اشتباه دستگاه اسیب ببینه اگر کامل نسوزه بدونین که دقت اون تغییر خواهد کرد و باید دور بندازینش و تعمیر اون معادل نصف قیمت در دستگاههای حرفه ای هزینه داره.

ضمنا:در خرید مولتی مترهای ارزان برای اینکه بدونین درست کالیبره و مونتاژ شده از فروشنده بخواین 2 تا یا بیشتر از اون دستگاه را براتون بیاره و به هردو یک ولتاژ یکسان مثلا یک باطری قلمی بدین.هردو باید تا اخرین رقم اعشار باهم یک باشند.برای مقاومت هم با خودتون مقاومتهای 10 -1000-1 مگا ببرین و هر دو را با همین روش مقایسه کنین.
تا حد زیادی کیفیت ساخت و نیز تعمیری نبودن را به شما نشان میدهد.
مولتی مترهای ارزان معمولا اکبندشون هم خراب تو پارتش داره.خیلی از اونها در ایران تعمیرات سطحی میشه و میاد تو بازار.
شما میخرین و میبینین ایراد داره.فروشنده جزء هم بیخبر از اصل قضیه و پس نمیگیره.

این چیزایی بود که به عقل من رسید.
دوستان پیشکسوت قطعا نظرات بسیار کاملتری دارند.

سپاس-بدرود.

آخرین ویرایش:

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
-درود.
والا قیمتها را دقیق نمیدونم.نوع ارزون مارکهای dec-proskit-victor که باید حدود 25 باشه.
نوع خوب هم fluke اصلی که ارزونترینش با این اوضاع دلار نباید از 250 کمتر باشه.
مارکهای دیگه خوب هم بودن قبلا :kase-kiuritsu-hioki که زاپنی هستن و هیچگاه به پای دستگاههای امریکایی-اروپایی-روسی نمیرسن.

بازم عرض میکنم اگر برای شروع میخواهید اصل نوع گران نخرید.
اگر تهران تشریف دارین سری به جمهوری-پاساز امجد و پاسازهای اطراف بزنید.ضمنا دوستان تهرانی بهتر شما را راهنمایی میفرمایند.
به فروشگاههای سایت هم سر بزنید.
بدرو.

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
من از مولتی متر VICTOR 88C و خازن سنج HAOYUE DM6013A استفاده می کنم ویکتور کارش عالیه و تاحدودی روی برد هم جواب کارامو می ده حدود ده سال پیش سی تومان خریدمش قبلش از اون چینای ارزون میخریدم دو سه ماهی بیشتر کار نمیکردند دقتشون بهم میخورد یا براحتی خراب میشدند
خازن سنج هم خوبه اندازه گیریش دقیقه ولی قطع برق اتوماتیک نداره یادم میره روشن می مونه زود زود مجبورم باطری 9 ولتشو عوض کنم
ممنون از راهنمائیتون

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود.
یادم رفت عرض کنم که dec کپی از fluke است.
خوبیش اینه که با 2 تا باطری قلمی معمولی 3-4 ماه کار میکنه و قطع اتوماتیک هم داره.

همونطور که دوستمون فرمودن نتیجه خوبی میگیرین.بهترین حالت مولتی متر و خازن سنج جداست.
البته خازن سنجها بسیار به ولتاز حساسن و تا حدود 30 ولت محافظت شدن.
اگه خازنی را شارز شده وصل کنید صد در صد اسیب خواهند دید.
بدرود

با سلام خدمت شما
من خودم مولتی متر Victor VC97 را دارم و یک تعمیر کار لپ تاپ هستم
این مولتی متر عالیه و دقت بالایی داره در ضمن فرکانس را تا سی مگا هرتز می سنجه خازن را تا 200 میکرو فاراد - دما سنج هم داره و تغذیه آن فقط دو عدد باتری نیم قلم می باشه همچنین قابلیت اتو رنج را هم داره که این قابلیت برای کار در رنج اهم بسیار مناسب است صفحه ال سی دی آن هم بزرگ است
قیمتش 38 هزار تومان هست که می توانید در تهران از پاساژ توکل و یا امجد خریداری کنید

بالا