آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کریستال مین گیگا مدل GA_8IK1100

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
پاینده ، مین بایاس شد جواب نداد ، CPU حرارت دارد وچیپها داغ نمکند ،مقاومتهای 2.2 اهم دور وبر CPU را چک کردم سالم بود ،نمیدونم رگولاتور کدام که میتونه خراب باشه ، به نیروی برتر می سپارمت .

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
درود بر شما ،تعداد مینهام بااین عیب که فعلآ کنار گزاشتم داره روز به روز بیشتر میشه ، میخام از راه ولتاژ گیری جلو برم،روی سوکت CPU و کدام پایه باید چه ولتی باشه ،نتونستم خودم از روی نقشه دنبال کنم ، چند ولت ودر کجای مین باید برای روشن شدن وشناختن باشه ،چون LED ریست روی دیباگر روشن میشه روی بعضیها نمیشه ودر هر دو وضعییت CPU شناخته نمیشه یاری بدید .:busted_red::busted_red::busted_red:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
به به آقا شاپور عزبز
عجب سوال کلی پرسیدی آدم هنگ میکنه . ولی اشکالی نداره ما دوست داریم
سوال اول شما : ظاهرا مادربردهای اوراقی شما داره زیاد میشه : چه قدر خوب مهندس . یک چیز یادت نره چون قطعات مادربرد هیچ جا پیدا نمیشه هر تعمیر کار مادربرد باید حداقل 200 تا 300 مادربرد اوراقی داشته باشه .
البته بعضیها مادربرد اوراقی می فروشند ولی مفت نمی ارزه چون بیشتر قطعات را خارج کردند
سوال دوم شما : در بخش تجربیات توضیح میدم
سوال سوم شما : چراق reset در حالت معمولی باید خاموش باشد فقط در زمانی که مین را ریست میکنید باید چشمک بزند در غیر اینصورت یا در بخش reset اتصالی وجود دارد یا cpu یا پل شمالی خراب است البته موارد دیگری هم هست که در بخش تجربیات توضیح میدم
بدرود

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
درود بر آقا مهدی گل ،حالا دیگه مینای من اوراقی ، نه آقا جون من که تا حالا نتونستم عیب شونو پیدا کنم اوراقیم ،سوالم اینکه آیا ولتی روی CPU از طریق یکی از آی سی ها یا هر المان دیگیه برای شناختن CPU میرود تمام ،آقا مهدی آدم هنگ میکنه نه فرشته، سپاس ،ممنون وچاکرم

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637
سلام پروگرامری مثلtnm2000پروگرامر خوبیه وتقریباتمام کارهای تعمیرات رو درزمینه پروگرام کردن میشه باهاش انجام داد اما شما برای پروگرام کردن نیاز دارید که برای هر ای سی یه جور سوکت که به اون ادابتور میگن تهیه کنید مادربردها معمولا یا ازplcc32یاازsop8-wوsop8استفاده میکنن که ای سی رودرمیاریدو داخل ادابتور میذارید اول برنامه خود دستگاه رو سیو کنید بعدبرنامه ای که مربوط به دستگاه هست رو دو باره روی ای سی بریزید البته روشی هست که ای سی رو درنیارین اما یه کم ریسک بالا داره وبه اونispیاin sys programمیگن کارخانه های سازنده مثل گیگاوایسوس بایوس محصولات خودشون رو خوب پشتیبانی میکنن اما در مادربردکم پیش میادکه بایوس صدمه ببینه چون ولتاژاون کاملا رگوله شده هست وبیشتر در اثرابدیت خراب میشن بدترین مادربردبرای پشتی بانی فایل بایوس مادربردمارک اینتل هست درمورد ماسفتها و ای سی هایpwm که ازنوع باک هستن با تست ولتاژو استفاده از اسکوپ میتونیدخرابیشون رو تشخیص بدید برای دراوردن چیپ در یه تاپیک دیگه نوشتم که کم هزینه چیپ هارو در بیارین

• :32000000:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا