آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: تشخیص LED و LCD

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
سلام.
چطور میشه LED رو از LCD لپ تاپ تشخیص داد. اینم بگم با فرض این که از لپ تاپ جدا شده و نمیدونیم ماله چه مدلیه؟
ممنون

به نام خدا
سلام دوست عزیز. تفاوت بسیار است. ال ای دی اینورتور ندارد و ضخامت پنل هم کمتر است و با یک ولتاژ در حد 4 یا 5 ولت هم روشن میشود.
ال سی دی ضخیم تر و دارای بک لایت شبیه فلورسنت است و حرارت آن موقع کار کردن بیشتر است و...

fery67

کاربر
2011-12-09
27
60
ممنون از جواب شما.
من جایی خوندم که یکی از راه هاش هم اینه که اگه بغیر از ورودی خود مانیتور یک ورودی دیگه داشته باشه که مخصوص های ولتاژ هست یعنی LCD هست. آیا تمام LCD ها ورودی جداگانه های ولتاژ دارند؟

آخرین ویرایش:

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
ممنون از جواب شما.
من جایی خوندم که یکی از راه هاش هم اینه که اگه بغیر از ورودی خود مانیتور یک ورودی دیگه داشته باشه که مخصوص های ولتاژ هست یعنی LCD هست. آیا تمام LCD ها ورودی جداگانه های ولتاژ دارند؟

به نام خدا
سلام دوست عزیز. بله پنل ال سی دی ها ورودی برای هایولتاژ دارند که بک لایتها را روشن میکند.
اما ال ای دی ها ورودی برای ولتاژی برای روشن کردن ال ای دی ها دارد.

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
دوست عزیز میشه به طور تصویری همراه با عکس توضیح بدید؟ بنده یک لپ تاپ Gateway دارم که فقط یک کابل فلت پشت مانیتور بود که درآوردم و از لپ تاپ جدا شد. حالا چطور بفهمم ال ای دی هست یا ال سی دی؟

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
به جز روشی که استاد فرمودند ، LED ها فلت در قسمت پایین که مانیتور وصل می شه ( فلت کوتاه است ) ولی در LCD ها فلت در قسمت بالای مانیتور وصل می شود (فلت بلند است).

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
ممنون از جواب شما.

دوست عزیز معمولا پشت ال سی دی و ال ای دی ها برچسبی هست که شماره فنی و مدل رو می نویسه ال سی دی بجز برد پشت ان که فلت بهش وصل میشه یک دو سیمه رنگی که روی ان دوسیم سوکت کوچکی وصل هست از زیر ال سی دی بیرون می اید که به سوکت روی برد اینورتر وصل می شود ولی ال ای دی این دو سیم خروجی را ندارد

با تشکر

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
دوست عزیز معمولا پشت ال سی دی و ال ای دی ها برچسبی هست که شماره فنی و مدل رو می نویسه ال سی دی بجز برد پشت ان که فلت بهش وصل میشه یک دو سیمه رنگی که روی ان دوسیم سوکت کوچکی وصل هست از زیر ال سی دی بیرون می اید که به سوکت روی برد اینورتر وصل می شود ولی ال ای دی این دو سیم خروجی را ندارد

با تشکر
ببخشید منظورتون همون کابل فلت کوچکی هست که از توی ال سی دی برون میاد و به برد پشت ال سی دی وصل میشه؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
ببخشید منظورتون همون کابل فلت کوچکی هست که از توی ال سی دی برون میاد و به برد پشت ال سی دی وصل میشه؟

نخیر دوست عزیز این کابل دوسیمه رنگی هست که از زیر قاب فلزی ال سی دی بیرون می اید و معمولا یک سوکت کوچک سفید رنگ به ان وصل هست و به برد اینورتر وصل می شود

با تشکر

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا