آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مدار تشخیص ولتاز زنر

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,042
5,388
با سلام :
از یک ترانس کاهنده 9/ 220 ولت دو سیمه { حجم کوچکتر 500میلی وولت امپری } به صورت وارونه استفاده کنید .
موفق باشید .
سلام نمیشه از ترانس ۱۲ ولت استفاده کنیم?حتما باید ۲۲۰ به ۱۲ باشه?

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
سلام علیکم
دوست گرامی من اینجوری تست میکنم:
۲۰۲۱۱۲۲۸_۱۹۳۸۴۲.jpg
در حالت عادی ولتمتر ولتاژ درایور رو نشون میده ولی با قرار دادن دیود زنر بین دو پرآب ولتاژ دیود زنر برای شما نمایش داده میشه.

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
سلام علیکم
دوست گرامی من اینجوری تست میکنم:
مشاهده فایل‌پیوست 181782
در حالت عادی ولتمتر ولتاژ درایور رو نشون میده ولی با قرار دادن دیود زنر بین دو پرآب ولتاژ دیود زنر برای شما نمایش داده میشه.
سلام.
این مدار خیلی سریعتر جمع میشه و همه جا در دسترس هست منم امروز یه درایور لامپ 7 وات گذاشتم کنار برای این کار.

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
سلام

حتما قبل از شروع به کار چک بفرمایید درایور از نوع ایزوله باشه.

تا خطری برای شما ایجاد نکنه.

ضمن اینکه درایور من بازه ی ولتاژی تا 45 ولت و 280 میلی آمپر هست.فک کنم یا 12 وات بود یا 18 وات

با وصل کردن دیود معمولی در بایاس موافق همون 0.7 ولت برات نمایش میده تقریبا مثل اهم متر

برای جعبه هم قسمت دوشاخه ای شارژر گوشی رو جدا کردم و وسط جعبه درایور ال ا دی مثل شکل دو شاخه برش داده ام و دوشاخه رو به جعبه چسب زده ام مثل جعبه آداپتور دوشاخه سرخود.

این دو شاخه میره تو ترمینال مربوط به ولتمتر

یه سیم دوشاخه وصل برد درایور که میره به برق شهر

دوتا لوله خودکار نیز ازش پراب ساخته ام.

انشاءالله فردا عکس براتون میزارم.

آخرین ویرایش:

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,326
2,977
اینم توی نت پیدا کردم شاید بکارتون بیاد. واینکه با منبع تغذیه متغیر هم می شود ولتاژ نامی رو بدست اورد به شرطی که ولوم امپر رو توی حالت کمترین قرار بدهیم نزدیک صفر با متصل کردن زنر به منبع افت ولتاژ یا همان ولتاژ زنر بدست میاد راه زیاد داره اما اینو خودمم الان تست کردم و درست بوده . یکی دیگه هست اساتید تست بفرمایند استفاده از تستر بکلایت هست .

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,326
2,977

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
هشدار بدید شما دارید با برق مستقیم شهر سرو کار دارید به نظرم یه زنر ارزش به خطر انداختن جان کسی رو نداره
سلام
ممنونم دوست خوبم . بله این مدار با ورودی 220 ولت کار میکنه . خطرناک است .
البته من خودم با لامپ تست راه اندازی میکنم مدار را ولی شرط اول ایمنی است.
متشکرم

بالا